Na místě zasahovali pražští hasiči společně s jednotkou ze středních Čech. Přesné okolnosti střetu a míru zavinění jednotlivých účastníků nehody zjišťuje policie.

Místo střetu s nabouranými auty v obou jízdních pruzích sice s trochou kličkování zůstalo průjezdné odstavným pruhem, nicméně v ranní špičce to na příjezdu do metropole od Mladé Boleslavi zdaleka nestačilo. Zvlášť když projíždějící řidiči záměrně zpomalovali, aby si mohli prohlédnout škody; v podobných případech dokonce její ojedinělé, pokud se lidé chopí mobilu a při průjezdu kolem si pořizují fotky nebo videozáběry.

Rychle se vytvořila asi šestikilometrová kolona, která s houstnoucím provozem dále narůstala; v ní navíc ještě došlo k drobné nehodě. Výsledkem se stalo zdržení v řádu desítek minut.

Vlivem této události zhoustl i provoz na dalších komunikacích – už od sjezdu z D10 na Brandýs nad Labem-Starou Boleslav. Kvůli aktuálním uzavírkám však hledání alternativní trasy, kudy by bylo možno zácpu objet, rozhodně nebylo jednoduché.