Podle mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Novákové nelze jednoznačně konkretizovat určitá místa, na nichž dochází k většímu počtu dopravních nehod v důsledku námrazy, typově se však jedná zpravidla o mosty, náspy silničních těles a pozemní komunikace procházející v blízkosti vodních toků. Všude tam je zapotřebí dát pořádný pozor.

Každý takový úsek pak bývá označen modrými odrazkami. Vyloženě nebezpečný úsek se potom nachází na hranici Mladoboleslavska a Nymburska u Jiřic. Právě tam v úterý před sedmou hodinou ranní došlo k rozsáhlé dopravní nehodě, která ochromila dopravu mezi Benátkami nad Jizerou a Lysou nad Labem. Je to takzvaný „Úsek častých dopravních nehod“.

Co policie radí při jízdě v zimních měsících? „Řádný technický stav vozidla, plně se věnovat řízení a zejména přizpůsobit rychlost jízdy stavu a povrchu pozemní komunikace a také hustotě provozu,“ popsala Nováková.

Podle policistky je také dobré mít na paměti, že v zimě nejezdíme na letních pneumatikách. „Jedná se o porušení ustanovení § 40a odst. 1 písm. a) a písm. b) zákona 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, přestupek dle ustanovení § 125c odst. 1 písm. k) – příkazem na místě se uloží pokuta do dvou tisíc korun,“ uzavřela Nováková.