Poměrně vážná hromadná havárie se odehrála v pondělí odpoledne na silnici I/38 od Mladé Boleslavi na Bělou pod Bezdězem. Přinášíme nové informace z pohledu účastníků nehody.

Kolem 15. hodiny na mostě mezi Debří a Hrdlořezy havarovalo celkem pět aut. Dvě z nich, bílá Škoda Fabia a Škoda Favorit, ale byla poškozena jen lehce a zůstala po nehodě pojízdná. Naopak dvě auta, modrý Citroen Berlingo a další červená Škoda Fabia, jsou téměř celá zničená s naprosto zdemolovanými předními částmi. Jedno vozidlo, černé Volvo, je značně poškozené na levém boku.

Podle svědectví jednoho z účastníků havárie jela kolona aut od Mladé Boleslavi na Bělou pod Bezdězem. Kolem nich projížděl modrý Citroen Berlingo. „Berlingo zničehonic vjelo do protisměru, kde na boku odřelo projíždějící favorit, pak se mu ještě stačilo vyhnout jedno auto. Následně se berlingo srazilo s volvem a roztočilo se,“ popsal svědek.

Po srážce s volvem do berlinga narazila červená fabie, která byla vymrštěna na svodila. V tu chvíli se nehodu snažil objet pátý účastník nehody. „Chtěl jsem to objet, ale berlingo najednou začalo couvat a už jsem nemohl střetu zabránit ,“ popisuje řidič, jak došlo k poslední srážce.

„Přesné příčiny a okolnosti nehody prošetřuje policie,“ sdělil policejní mluvčí Ladislav Mareš. Policisté na místě velmi dobře řídili dopravu a umožnili průjezd aut, čímž zabránili tvorbě zbytečných kolon. Následky nehody byly odklizeny po dvou hodinách, a to kolem 17. hodiny.

Při havárii se zranili tři lidé, jeden z nich vážně. „U pětačtyřicetiletého muže měla zasahující lékařka podezření na zlomeninu spodiny lebeční. Další dva zranění, muž a žena, utrpěli otřes mozku. Všichni pacienti byli po ošetření předáni do mladoboleslavské nemocnice,“ řekla Boleslavskému deníku mluvčí Středočeské záchranky Tereza Janečková.

S přispěním Ondřeje Bukáčka