Nevím přesně, kolik má Mladá Boleslav mistrů světa, já znal jen Honzu Železného a leteckého modeláře Vladimíra Handlíka, a tak příjemně překvapilo, že zde máme i třetí šampiónku Kateřinu Kyptovou. Jen nevím, jaký je rozdíl mezi kulturistkou a fitness figure. Ale pochopil jsem, že tato bakalářka je rovněž osobní trenérkou fitness a poradce výživy. Toto vše jsem objevil na webové stránce Katky, kde je nejen spousta jejich fotek. Takže když ji v civilu vidíte ve Václavkově ulici před tělocvičnou a nenaolejovanou, vypadá úplně normálně a to je taky dobrá zpráva. Ono to fitko v téhle ulici, kde se zrodila nová hvězda, má i jiné zásluhy, rozhodně zde necvičí příští tlouštíci.

Mladoboleslavští fotbalisté jsou týden na první přípravě k nabírání fyzického fondu v jabloneckých Břízkách. Veřejnost je potěšena, že i jejich dorost postoupil do nejvyšší soutěže, že přípravu absolvují i talentovaní junioři, a protože Mladá Boleslav je v současnosti mnohonárodnostním městem, tak ani nepřekvapuje, že mezi testujícími hráči letní přípravy jsou čtyři mladí cizinci, dva z Francie a po jednom ze Srbska a Etiopie. Třeba to bude mladá krev ambiciózních rychlíků.

Jako svou velkou výhru si může označit boleslavský horolezec Petr Mašek, který se vrátil po 82 dnech z Mount Everestu, kde na rozdíl od svých dvou kamarádů zůstal na živu. Takže si po návratu domů mohl dát na známé štaci v Železné ulici dršťkovou polévku, na kterou měl v dálkách a výškách dozajista nezřízenou chuť. Nedivím se.

Sportovně řečeno jedničkami se mohou cítit ti, kteří byli u zakoupení prvních dvou Octavií Multifuel středočeským krajským úřadem. U Laurety v Nádražní ulici připravené vozy a ve vedlejší čerpací stanice ekologickým palivem E 85 nakrmená auta směřují do Klaudiánovy nemocnice a k silničářům do Mnichova Hradiště. Vítězným týmem se stává i dobrovický cukrovar, kde se toto palivo jako zemědělský produkt vyrábí. Dovedu si jasně představit jak stojí středočeský hejtman spolu s Robinem Povšíkem a poslancem Hamáčkem na stupních vítězů. Oni mistři světa zatím nebudou, ale kdo ví, jak bude dál? A Fortuna třeba vypíše sázky – kdy stát nebo poslanci zařídí, aby díky spotřební dani bylo „zelené“ palivo skutečně levné, nebo jinak řečeno - kdy dostane palivo E85 daňovou úlevu a rozšíří se počet čerpacích stanic.

Přiznám se, že mě v minulých dnech zaujala zpráva, jak šílený houbař přinesl ukázat redaktorům Boleslavského deníku svou kopu hřibů. Přece jen v Čechách je houbaření považováno za celonárodní sport, kterému se věnuje i každá babka. Tam nikdy nebyla vedoucí úloha strany a není zde potřeba antidiskriminační zákon. A tak mě napadlo, jak místní žurnalisté propátrají nyní zdejší houbařský rajón, vyslídí kde jsou jeho hlavní střediska a kde dozajista houby rostou. Pátrání by mohl vést investigativec Pavel Svačina, který by pak vydal ucelenou mapku nálezů a redakce by mohla uspořádat akci - smaženice v každé rodině. U talíře s gáblíkem by si čtenáři vyprávěli o zastupitelích, jak Sváťa Kvazar vedl výpravu družebních cyklistů do Českého ráje a jak Karel Skála byl u vítězství boleslavských fotbalových žáků na mezinárodním turnaji v partnerském Dieburgu.

Josef Donát, nezávislý novinář