No, asi ne.Teploměr nám šplhá nahoru a my v přehršli pracovních a rodinných starostí zapomínáme, že my lidé jsme vlastně z velké části z vody. Je dokonce i v naší krvi a tvoří víc jak 65 procent hmotnosti našeho těla (takže lidé s pár kily navíc už si nemusí připadat tak špatně – zkrátka jsou dobře zavodnění).

Přes všechny tyhle poznatky musím přiznat, že já mám s pravidelným doplňováním tekutin docela problém. Většinou si loknu až když umírám žízní, a to už je prý organismus tak trochu vysílen a hlásí S.O.S. Nemám potřebu žízně, což je docela překvapivé, protože tím trpí hlavně malé děti a staří lidé a ani do jedné kategorie mě snad už a zatím ještě zařadit nelze.

Atak na sebe líčím pasti v podobě lahví s oblíbenými minerálkami, dobrými vodami, Top Topicy a džusíky. Tu a tam si to uvědomím, proč jsem je tam dala, a loknu si. Ale mnohem častěji mi jen leží na stole. Hodně osvěžující a lahodné mi přijde v letních dnech pivo. Leč požité dva litry (doporučené množství tekutin na den) se dají jen stěží sloučit s prací, staráním se o dvě malé děti či řízením vozidla. Holt voda je voda! A v létě trochu žbluňkat musíme!