Pozadu nezůstala ani ODS. Za ni do krajského zastupitelstva kandidoval starosta Benátek nad Jizerou Karel Bendl. I on se s číslem pět dostal mezi krajské zastupitele.

Dalšími, kdo ve volbách uspěli, jsou také první náměstek primátora z Mladé Boleslavi Jiří Bouška (ANO) a opoziční zastupitelka Jana Krumpholcová (Zelení). Volby tedy dopadly podle očekávání, lidé opravdu ukázali, že touží po změně.

Do středočeského zastupitelstva se dostali lidé, kteří dobře úřadují ve svých městech a obcích. Všichni slibují, že kraj „s dírou“ povedou jiným směrem, že ho chtějí změnit. Na slibované změny mají čtyři roky, takže nám mohou předvést, zda se jednalo jen o předvolební sliby, nebo za nimi budou vidět také nějaké výsledky. Většina z nich však doposavad svěřené úřady vede opravdu dobře a tak se do budoucna snad můžeme dívat s opatrným optimismem.

Koalice ve Středočeském kraji - Zleva Jan Jakob z TOP 09, Petra Pecková za STAN, lídr kandidátky Pirátů Jiří Snížek a Martin Kupka z ODS předstoupili 4. října v podvečer v Praze před novináře s informacemi o povolebním vyjednávání o vzniku krajské koalice
Středočeská dohoda: 50 hlasů v koalici a Pecková hejtmankou