Mladoboleslavští restauratéři si stěžují na to, že omezení, kterým jim vláda určila zavíračku nejprve do půlnoci a později na dvaadvacátou je po jarním úplném uzavření likvidační. Později se zkrátila o další dvě hodiny, až se všechny hospody, hospůdky a restaurace uzavřely úplně.

Podle mladoboleslavských provozovatelů restaurací a barů nyní velmi pravděpodobně nadejde doba, kdy řada podniků zkrachuje. Dokud bylo možné nechat otevřeno do dvaadvaceti, tak se provozovatelé drželi alespoň na nule. Prognózy jsou tedy velmi nepěkné.

Každý z nás však tomu, aby naše oblíbené hospůdky přišly „na buben“, může zabránit. Rozvozy stále fungují, jídlo i pivo si lze koupit také domů. Zkrátka a jednoduše opět nastává doba, kdy bychom měli malé podniky, s nimiž žijeme v jednom městě nebo na jedné vesnici, podporovat. Na každý pád by satisfakci měl restauratérům i dalším podnikatelům poskytnout hlavně stát, který je hodil do vody a tak trochu je v tom zatím nechává koupat. Snad avizovaných pět set korun denně pomůže alespoň trochu.