A tak se rodiče dětí rozdělili na dva tábory. Jedni byli šťastní, že si mohli své dítko opravdu odvést na vyučování a prožít to s ním, jako kupříkladu na 5. základní škole v Mladé Boleslavi. Druzí, například v Bakově nad Jizerou, holt dítě jen vyprovodili a zahájili s ním jeho povinnou docházku před budovou, v přilehlém parčíku.

Všude se dodržely ty nejpřísnější hygienické podmínky, všechna doporučení ministerstev a hned dva dny na to zavřela základní škola v Benátkách nad Jizerou - ta na Husově náměstí, a důvod? Několik zaměstnanců školy se setkalo během posledního srpnového, tedy přípravného týdne s člověkem, jemuž byl druhého září potvrzen Covid-19.

A tak se ukazuje, že ačkoli se všichni snažili, dodrželi co mohli a možná ještě něco navíc, virus se stejně objevil a přišel z úplně jiné strany, než se očekávalo. Hysterie kolem zahájení vyučování a nejasných stanovisek vlády, byla tedy nakonec vlastně úplně zbytečná. Každý virus si nakonec nějakou tu cestičku najde a musíme s ním umět žít. Hygienická pravidla je samozřejmě zapotřebí dodržovat, ale všeho moc škodí.