Města se snaží. Shání potřebný materiál a horem dolem do nás perou informace o tom, jak se k němu chovat a jak ho máme nosit. Přes to všechno právě Mladá Boleslav byla mezi prvními městy, ve kterých padl trest, desetitisícová pokuta za to, že si jeden mladík s partou přátel nemohl odpustit pivo na zavřené zahrádce hospody U Kvakoše a k tomu všemu byl velmi vulgární na městského strážníka.

Mimochodem, na ty vulgarity jsou někteří Boleslaváci přímo experti. Přestože drtivá většina po upozornění obličej zakryje, tak se zde vždycky najde někdo, kdo se s policisty musí hádat, pořvávat na ně a urážet je.

I přes tyto výjimky si ale Mladoboleslavsku zaslouží pochvalu. Pořád je víc těch, kteří se snaží, více těch, kteří pomáhají a dokáží se přes nepohodlí, které teď všichni zažíváme, přenést. Podle policie roušku nejčastěji sundávají nebo nenosí kuřáci, ale i ti po upozornění ochrannou pomůcku nasadí. V Benátkách nad Jizerou nebo v Hradišti pak dokonce město distribuuje lidem nad 65 balíček s rouškou a dezinfekcí na ruce.

Takže, když teď už ty roušky všichni šijeme a každý má doma minimálně jednu látkovou, není zbytečné dělat nějakou „revoltu“ a na ten obličej si ji nenasadit? Myslete na sebe i na druhé. Lidi, noste roušky!