A zřejmě si je ještě všichni „užijeme“, a to nejen v MHD či na společenských akcích. Lidé se vracejí z dovolených, počet nakažených zřejmě bude ještě stoupat. Podle určitých černých scénářů by mohly školy kvůli výskytům Covidu opět přecházet do distanční výuky a tím by to tu bylo všechno zase zpátky.

Ředitelé se každopádně musí připravit na další těžký školní rok plný manuálů, někdy jen velice těžko řešitelných, což i sami potvrdili. „Jsme škola, kde fungování družiny a jídelny nejsme schopni udělat úplně dokonale hygienicky, spíš přemýšlíme, jak to udělat, aby to co nejvíce naplňovalo záměr a zároveň jsme z toho dětem nedělali pochodové cvičení. Nebude to vůbec jednoduché,“ uvědomuje si například ředitel lubenské školy Radek Vyskočil.

Budeme tedy doufat, že opatření, která se na nás v následujícím školním roce pravděpodobně pohrnou, budou mít smysl a skutečně nám pomůžou. A také budeme doufat, že těch nesmyslných bude co nejméně. Hlavní je, aby všichni dodržovali základní hygienické nároky a příliš se nestresovali tím, co přijde.