Na což ukazuje třeba i to, že mladoboleslavská města začala opět rozjíždět koronavirovou pomoc, většinou jde o infolinky nebo o aktivaci dobrovolníků. Ti už na jaře nakupovali seniorům, nebo jim chodili venčit psy. No a představte si, třeba v Mladé Boleslavi, nebo v Bělé, dobrovolníky do zbraně vůbec nepovolali. Proč? Lidé o tuto službu ztratili zájem.

Koronavirus ale existuje, na Mladoboleslavsku ho teď má více než tisíc lidí, jen v Mladé Boleslavi je přes čtyři sta nemocných. Klaudiánova nemocnice dokonce upravila provoz testovacího místa. A rozhodně ne jen tak pro legraci, ale protože se přichází testovat čím dál víc lidí. Zároveň jim tam odpadají zdravotníci.

Nemoc je tady, měli bychom tomu přizpůsobit své chování, přesto jak se chovají vládní činitelé… Nemůžeme sice do restaurací, jídlo si ale můžeme objednávat dál, můžeme si předplácet služby na lepší časy a můžeme do přírody na procházku, nebo si jít zaběhat. Takže dávejme na sebe pozor, nemějte strach, ale zároveň neztrácejme zdravou ostražitost, nemuselo by se nám to vyplatit.