Obavy přitom, alespoň podle dosavadních poznatků, nejsou na místě. V každém obchodě je k dispozici dezinfekce, případně jednorázové rukavice a celkově obchodníci dbají všech hygienických opatření. Navíc dokonce ani s otevřením obchodních center nedošlo k nárůstu počtu nakažených koronavirem, takže obchod nevypadá jako rizikové místo.

Mimochodem na několika místech se v důsledku dění posledních dní také změnili majitelé a začínají svůj byznys v nelehké a nejisté době. Stav nouze skončil. Většina lidí má práci a tak také možnost podpořit obchodníky kolem sebe.

Místo supermarketu bude opravdu nejlepší navštívit pekárnu, řezníka nebo prodejnu ovoce a zeleniny ve vaší ulici. A nezapomínejme ani na sportoviště. Zrovna ta jsou totiž nastalou situací zasažena, spolu s prodejnami ošacení, asi nejvíce.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz