Připadá mi zvláštní, jak to celou dobu někteří zlehčovali větami jako: „Je to v pořádku, umírají staří“ A pak: „Je to v pořádku, umírají staří a nemocní!“ A pak: „Je to v pořádku, umírají staří, nemocní a tlustí.“ Jsem vážně zvědavá, co se bude říkat dál, jestli se něco bude říkat…


Všem lidem ve vážném stavu, kteří nebyli nemocní vlastní vinou (protože nikdo, alespoň obvykle, nebývá nemocný vlastní vinou), by pomohlo, kdyby se rychleji očkovalo. Protože ne vždycky musí být nemocný starý, chorobami prolezlý, tlustý člověk. Nemocný může být kdokoli, záleží na naší imunitě a na tom, jak se s nemocí popere. Nemá smysl spoléhat se na to, že já nemocná nebudu, že to odnesou ostatní. Proto je udivující, kolik lidí každý den chytí městská policie bez ochrany dýchacích cest. Třeba ve čtvrtek jen v Mladé Boleslavi jich bylo 87! Proboha, tak my to rok zvládáme, a když jsou věci na lepší cestě, tak si prostě nebudeme brát roušku nebo respirátor?

Na druhou stranu je nutné pochválit města. Třeba Mnichovo Hradiště má vlastní očkovací centrum v uzavřeném kině. Další chystají Benátky. Jenže chybí vakcína. Takto jsou na očkování připraveni také ve Škodovce. I jim však chybí vakcína.

Tohle všechno je ale otázka času, situace se zlepší. Když se nemůžeme spolehnout na vládu, spolehněme se alespoň na vlastní rozum a zbytečně neriskujme. Už je snad jasné, že covid existuje, nebo ne?