Balíček z internetového obchodu dorazil v pořádku a pěkně jsem si na průhledných obalech respirátorů přečetla Made in UK. Opravte mě, pokud se mýlím, když si myslím, že UK znamená United Kingdom, tedy United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland - Spojené království Velké Británie a Severního Irska.

Skvělé… Jen… pod průhledným obalem se zmíněným nápisem Made in UK je umně složený respirátor, z něhož je vidět pouze v úvodu zmíněný laikovi nepříliš říkající písmenkový a číslicový nápis.

Obal roztrhnete, respirátor rozložíte a… překvapení. Hodně velké. Nápis, který přes obal vidět není, informuje „Wroclaw, PL“. Inu, asi zasloužím kouli ze zeměpisu. Dodnes jsem netušila, že polská Wroclaw leží ve Velké Británii. Nebo v Severním Irsku.

 

Kontrolovat uzavřené okresy budou stovky policistů.
Policie k uzavřeným okresům: Kontroly budou namátkové, turisté do regionů nesmí

 

Tak se při myšlenkách, jak jsem, ostuda, ve škole asi nedávala pozor, zahledím do okna, za nímž je mráz a sype se sníh. No jo, jasně, předpověď počasí se trefila, takzvaná Bestie z východu je tu. Předpověď, v níž jsem četla, že zmíněná Bestie z východu k nám má dorazit – přes Velkou Británii.

Ehm? Bestie z východu – do Čech – přes Británii? Takže mám další kouli ze zeměpisu. I když… Sníh, fronta, bouře - ta se může stočit a vzít to k nám trochu oklikou. Ale u respirátorů je takového počínání hodně, hodně nepravděpodobné.