Na včerejšek jsem se probudil ve 3.23. A zdálo se mi, že za oknem, na sídlišti, zpívají ptáci. Mám strašně rád ranní ptačí pokřik. Ale nevím, jestli se mi to opravdu jen nezdálo. Ráno totiž pršelo a mne napadlo, že ptáci v dešti nezpívají.

Posuďte sami, co byl sen a co realita.

Ale v to probouzející se ráno jsem si vzpomněl na moji pondělní večerní návštěvu v Benátkách. Tam totiž vyhlašovali nejlepší sportovce města.

A mne se vám tam zdálo, že Benátky jsou městem sportu. Městem, kde se to jen sportovci hemží.

Zdálo se mi, že každý Benátečan musí sportu rozumět.

Taky se mi zdálo, že tam mají krásné břišní tanečnice. Jedna z nich vystupovala na pódiu.

Zdálo se mi i to, že je dobře, že duo Jan Frumar – Jana Doležalová opět spolu hraje a zpívá. Se mi zdá, že Jana moc dobře zpívá.

Taky se mi zdálo, že nejlepší sportovkyně okresu v hlasování čtenářů Boleslavského deníku, rychlobruslařka Novotná, se musela sklonit před vodním slalomářem Štěpánkem, který se stal králem sportu v Benátkách. Boleslavský deník, protože Štěpánek soutěží za oddíl v regionu, ho zařadil „pouze“ do kategorie Krajánek.

A pak se mi zdálo, že v Benátkách mají i šílené sportovce. Třeba ty na skákacích botách. Měli tam své nádobíčko na ukázku. A nejen boty, ale oni už nabízejí i šílené pohybovátko po vodě.

Nějak se mi zdálo, že pozvání úřadující držitelky světového rekordu v běhu na 800 metrů, Jarmily Kratochvílové, byl skvělý tah. Mimochodem, zdá se mi, že ho Jarmila drží už 25 let.

Taky se mi zdálo, že moderátor Pavel Petr párkrát oslnil. Dokonale totiž zná benátecký sport a mohl šťourat i do věcí, o kterých vědí jen ti nejzasvěcenější.

Taky se mi zdálo, že benátečtí sportovci si práce radnice váží.

Zdálo se mi, že benátecká radnice to sportovcům chce dokázat. A tak je jednou za rok vyhodnotí, ocení, pozve na setkání.

Taky se mi zdá, že benátecká radnice podporuje sportovce nejen v Benátkách, ale i v celém regionu.

Zdá se mi totiž, že, stejně jako ostat í města v region u, podpořily Benátky vyhlášení nejlepších sportovců Mladoboleslavska, které pořádal Boleslavský deník.

A zdá se mi, že to nebyla zanedbatelná částka.
Taky se mi zdálo, že okresního sportovce roku podpořila všechna města v regionu. Až na jedno. Paradoxně tuhle anketu nepodpořila, napadlo mne včera v tom polosnu, právě Mladá Boleslav.

A tak se mi zdálo, že vlastně bylo strašně férové, když se nejlepším sportovcem Mladoboleslavska stala Katka Novotná.

Nebo se mi to nezdálo…