Za volantem mistr světa, na zemi pod modrou plachtou jen prach, který se v prach obrátí. Ale českým řidičům jakoby to pořád bylo málo.

Opravdu „úchvatnou“ se mi v pondělí kolem poledne stala silnice z Mladé Boleslavi do Nymburka. Šedesátka a plná čára mezi Libichovem a Luštěnicemi? Kdepak! Černý sporťák se kolem mého vozu s kubaturou 1,2 prožene rychlostí blesku, že pomalu ani nemrknu. Pořádně vysmát se pak musím „černouškovi“, když ho před Luštěnicemi zastaví červená na semaforu. Inu, daleko chlapec nedojel.

Ovšem daleko dojede červená dodávka, která se k Luštěnicím míří nekontrolovatelnou rychlostí. Zatím co my – slušní řidiči – na červenou pěkně stojíme v koloně, dodávkář nás všechny předjede, červená nečervená, a tradá do středu obce. Proč čekat a dodržovat nějaké předpisy? Chudáci jen motoristé, jedoucí opačným směrem. Vyhýbat se zběsilému řidiči asi není nic pěkného.

Bratronice směr Vlkava. Zúžený most kvůli opravě, ale kdepak padesátka pro mladou paní ve velkém mercedesu. A že proti jede jiné auto? No ať si počká.

Tak vám všem, přátelé, kteří jste mě v pondělí na této silnici takhle předjížděli, přeji, abyste nikdy nemuseli být na titulní straně Deníku, s trochu pomačkanými plechy, až vám to nevyjde…