Dva dny jsem nebyl doma. Jen na víkend. A co se nestalo! Poštovní schránka přetékala. Byla narvaná k prasknutí.
Nejprve jsem se naštval, protože obyčejně tahám dopisy rukou bez použití klíče tak, že si vždycky málem zlomím prst a odřu kloubky. Jenže pak jsem se zaradoval.. Schránka mi nabídla nevšední možnost, jak se stát spokojeným.
Posuďte sami. Stačí se prolistovat celou tou anonymní poštou, která se vrhá do všech volných schránek. Bez ladu a skladu listuji…
Nový model notebooku už od desíti tisíc korun. Kuře jeden kilogram za 39,90 koruny (považte sami, je to sleva 27 procent, kuře se totiž prodává v akci a původně kilo stálo 54,90!!!). Na řadu přichází velký výběr secondhandového zboží, konkrétně je to nabídka výběru z několika tisíc kusů, a pozor: v neobvyklých cenách a v prvotřídní kvalitě! Realitka mi nabízí peníze za moji nemovitost. Někdo jiný zase vysokorychlostní připojení k internetu.
Jazykové kurzy, kdy začátek semestru je prý už brzy. Koberce jsou v září ve slevě. Kombinovanou chladničku můžu mít místo za deset hned za sedm tisíc (pardon, desetikorunu ještě vrátí). Samozřejmě to lze na splátky – jak jinak než velmi výhodně. Sporák za čtyři sedmičky, tedy za 7777 korun českých. Nebo snad motorovou sekačku a s vlastním pojezdem za lákavých 5999 korun? Tatarka ve slevě, místo 40 korun jen 30! Báječné jízdní kolo za 2490 korun. To musí být stroj! Nadšený jsem také z WC kombi s keramickou nádržkou (laicky řečeno hajzlík kompletny) za 1290 korunek. Óóó´– dámské bezešvé prádlo (popdprda a kalhotky) za skvělých 49,90! A máme tu vývrtku na víno za 149 korun!
Už není místo v novinách? Tak rychle z nabídky: Vydělejte si! Kupte si vajíčka, mouku, jogurt, vrtačku, malířskou štětku, boty všech druhů i barev, kuchyni, že bys lepší cenu nenašel, autolékárničku, lampy i lampičky, televize a taky LCD obrazovku s fatálním pádem cen.
A na závěr? Příjemné posezení s prezentací firmy, samozřejmě s pohoštěním i dárkem. A úplná lahůdka na konec: výletní plavba lodí po Labi. A určitě po vás nic nebudou chtít.
Jak říkám, bylo to třicet deka radosti…