více >>
Deník

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Komenského náměstí

Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Boleslavsku.

Základní škola na mladoboleslavském Komenského náměstí, také známá jako 1. ZŠ, se zabývá výukou žáků s obtížemi jako jsou logopedické vady, poruchy učení i jiné výukové problémy.

V současné době studuje na škole 272 dětí ve 23 třídách, z toho jich letos do dvou otevřených tříd 1. ročníku nastoupilo 21. Hodiny vedou speciální pedagogové školení pro práci s žáky se speciálními výukovými potřebami. Pro výuku českého jazyka v 1. třídě škola používá jako jediná v Boleslavi metodu SFUMATO neboli Splývavé čtení, která umožňuje dítěti volit své vlastní tempo učení čtení. Náplň výuky se neliší od klasické ZŠ, ale pouze metody a formy práce se žáky jsou ve specializované úrovni. Velkým rozdílem je počet žáků ve třídách, který se snaží udržet na maximálním počtu 14. Z tohoto počtu vyplývá, že vyučující má větší možnosti individuálního přístupu k žákovi.

Škola je situována ve dvou protilehlých budovách na Komenského náměstí. Ředitelství a druhý stupeň se nachází v budově magistrátu a první stupeň je v budově sousedící s poštou. 

Žáci třídy 1. B

Žáci třídy 1. B

Dnes si děti vyráběly cedulky s obtisky

Dnes si děti vyráběly cedulky s obtisky

Dnes si děti vyráběly cedulky s obtisky

Dnes si děti vyráběly cedulky s obtisky

V tištěném vydání Boleslavského deníku ve středu 25. září 2019 představíme děti ze ZŠ T. G. Masaryka Mladá Boleslav.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky