více >>
Deník

„Jednička“ podporuje individualitu každého dítěte

Základní škola na mladoboleslavském Komenského náměstí, také známá jako 1. ZŠ, se zabývá výukou žáků s obtížemi jako jsou logopedické vady, poruchy učení i jiné výukové problémy.

V současné době studuje na škole 272 dětí ve 23 třídách, z toho jich letos do dvou otevřených tříd 1. ročníku nastoupilo 21. Hodiny vedou speciální pedagogové školení pro práci s žáky se speciálními výukovými potřebami.

Pro výuku českého jazyka v 1. třídě škola používá jako jediná v Boleslavi metodu SFUMATO neboli Splývavé čtení, která umožňuje dítěti volit své vlastní tempo učení čtení. Náplň výuky se neliší od klasické ZŠ, ale pouze metody a formy práce se žáky jsou ve specializované úrovni.

Velkým rozdílem je počet žáků ve třídách, který se snaží udržet na maximálním počtu 14. Z tohoto počtu vyplývá, že vyučující má větší možnosti individuálního přístupu k žákovi.

Škola je situována ve dvou protilehlých budovách na Komenského náměstí. Ředitelství a druhý stupeň se nachází v budově magistrátu a první stupeň je v budově sousedící s poštou.

Žáci třídy 1. A

Žáci třídy 1. A

Prvňáčci se učí psát

Prvňáčci se učí psát

Prvňáčci píší svá první písmenka

Prvňáčci píší svá první písmenka

Dnes je na řadě písmeno O

Dnes je na řadě písmeno O

V tištěném vydání Boleslavského deníku ve středu 18. září 2019 představíme děti ze ZŠ Komenského náměstí 76, 1. B.

 

 

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky