deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Jan Buriánek

redaktor servisně komunitního centra

Archiv Jana Buriánka

Nejvíce si během všech let v práci vážím především spolupráce s Geofyzikálním ústavem Akademie věd České republiky. O geologii, zemětřesení a sopečnou činnost se zajímám v soukromém životě už mnoho let. Spolupráce s geology, seismology a vulkanology si nesmírně vážím.

Archiv Jana Buriánka

Ve volném čase, pokud mi nějaký zbude, protože práce novináře je časově dost náročná, se nejčastěji věnuji studiu španělštiny a němčiny. Němčinu jsem se učil už na základní a střední škole, ale jak říkám, tyto věci se člověk učí po celý život, takže při volných chvílích si prohlubuji gramatické znalosti. Jinak sám jsem se naučil španělsky, a i tomuto koníčku věnuji skoro celý volný čas.

Archiv Jana Buriánka

Při volných chvílích sleduji španělské seriály a filmy, stejně tak je tomu i němčiny. Dokonce i některé americké seriály sleduji s německým dabingem, pokud jsou na DVD k dispozici. Mezi mé oblíbené žánry patří komedie, rodinné filmy a občas i horory. Ze seriálů jsou to ve velké míře i mysteriózní seriály, dramata a komedie. Nepohrdnu ani německou a španělskou populární hudbou.

Archiv Jana Buriánka

Rád sleduji moderní trendy v jazycích, jak v němčině, tak i španělštině. Proto si kupuji a sleduji nově vydávané učebnice a slovníky, kde se objevuje nová slovní zásoba, která se neustále mění a narůstá. Samozřejmostí je, že sleduji i regionální nářečí a mnoho dalšího. Tím, že mám tak blízko německé hranice, není pro mě problém si s někým popovídat německy.

Archiv Jana Buriánka

Mnohdy se taky vydávám na různé výlety po okolí svého rodného Chebu, který bych nevyměnil za nic na světě. Nejvíce se mi líbí například v Německu, kde mají spoustu kulturních i přírodních památek, které stojí za vidění. Dále se mi líbí i v Mariánských Lázních anebo i v Karlových Varech. Tím, že se dost zabývám i geologií, neopomíjím návštěvy vyhaslých sopek. Součástí toho jsou i návštěvy zchátralých anebo ještě existujících hradů a zámků, které se v minulosti mnohdy budovaly právě v blízkosti sopek anebo přímo na jejich úpatí.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků západních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: