Byl to jednoznačně nejpoutavější mač na fotbalovém šampionátu v Kataru. Nizozemcům ve čtvrtfinále s Argentinou teklo do kopaček. Čas se chýlil ke konci a „Tulipány“ prohrávaly 1:2. Nikdo jim už moc nevěřil. Jenže pak se stalo něco neuvěřitelného.

Radost fotbalistů Chorvatska po postupu přes Brazílii do semifinále MS v Kataru
Brazílie pláče. Chorvatsko senzačně vyřadilo největšího favorita MS na penalty

V 11. minutě nastavení se naskytla jedinečná a poslední šance se zápasem ještě něco udělat. Nizozemci kopali trestňák kousek za hranicí velkého vápna. Všichni čekali ránu přímo na bránu. Koopmeiners ale vymyslel kulišárnu, kterou všechny šokoval.

Místo střely zvolil nečekanou přihrávku podél zdi, kterou našel ve vápně Weghorsta a ten zblízka svým druhým gólem v utkání vyrovnal. Tenhle geniální signál spasil Nizozemce a zápas poslal do prodloužení.

„Zahrát to takhle v tenhle okamžik, na to musíš mít koule. Byla to genialita,“ pomlaskával si ve studiu na Nově populární kouč a motivátor František Straka.

Weghorst podobný gól vstřelil i v Bundeslize, takže šlo o nacvičenou akci. Nizozemci utekli hrobníkovi z lopaty, ale druhý zázrak v utkání se už nestal. V penaltovém rozstřelu selhali a z postupu se radovali Messi a spol. Šlo o reminiscenci na semifinále z roku 2014, kdy Argentinci uspěli také na penalty.

Lionel Messi
Mbappé versus Messi přes peníze, góly i fanoušky. Fotbal vyhlíží nového krále

Pětatřicetiletý Lionel Messi, který skóroval v Kataru ve čtyřech z pěti zápasů, se zase o krůček přiblížil vysněnému titulu. Navíc mu ubyl velký rival - Neymar s Brazílií. Jak v sobotu odpoví třetí do party Cristiano Ronaldo?