VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MNICHOVO HRADIŠTĚ

Třídu vyměnili za muzejní expozici a místo počítání poznávali řemesla i bylinky

Mnichovo Hradiště - Jak vypadají kleště na oplatky? Co dělal bednář? Jak se vlastně dříve žilo? A jak voní přeslička či řepík lékařský? To vše téměř na vlastní kůži poznaly děti ze 4.B Základní školy Sokolovská v Mnichově Hradišti, které místo do třídy hned ráno zamířily do zdejšího muzea. A jak program, který se jmenoval Dnes se učíme v muzeu, prozradil, nepřišly si jen prohlížet exponáty.

Požár způsobil škodu za půl milionu, hasiči ho dostávali pod kontrolu celou noc

Borovice – Hasiči z Mladoboleslavska měli noc na čtvrtek velmi rušnou, krátce před jedenáctou večerní jim byl totiž ohlášen požár stodoly v Borovici.

Nálet nás zastihl v Dolánkách, vzpomíná pamětnice na válku

Mnichovo Hradiště - Je tomu již sedmdesát let, co se Evropa zbavila hnědého chomoutu. Kdysi pyšnou „tisíciletou" hitlerovskou říši obrátili Spojenci v hromadu trosek a starý kontinent začal psát zcela novou kapitolu svých dějin. Májové dny přinesly úlevu, ale i poslední mrtvé největšího konfliktu v historii.

Děti z hradišťské mateřinky navštívily radnici

Mníchovo Hradiště - Dvacítka dětí z Mateřské školy Jaselská v Mnichově Hradišti navštívila na radnici starostu Ondřeje Lochmana. A školáčci nepřišli s prázdnou.

Z regálu sebral láhev za tři stovky. Poznáte pachatele?

Mnichovo Hradiště - Z krádeže láhve alkoholu za nejméně tři sta korun podezřívají policisté muže, kterého zachytily bezpečnostní kamery v prodejně v Mnichově Hradišti. Jak uvedla mluvčí mladoboleslavské policie Markéta Johnová, k činu mělo dojít 31. března v 6.15 hodin.

Češi zářili. Z Badenu vezou postup

Baden (Rakousko) - Beachvoleybalová reprezentace si poradila i s Rakušany na jejich půdě a je ve finále Continental Cupu.

Sportovci dostanou víc než milion, „hobíci“ tři sta tisíc

Mnichovo Hradiště - A je rozděleno. Po minulém zastupitelstvu už mnichovohradišťské sportovní a zájmové organizace vědí, kolik peněz jim z městského rozpočtu přistane na účtu. Pro sportovce byla k dispozici částka 1,5 milionu. Oproti tomu pro zájmové činnosti suma sotva pětinová, přesně 350 tisíc korun.

V Hradišti mají etický kodex, politici musí přiznat majetek

Mnichovo Hradiště - Jedenáct článků s jednotlivými podbody plus preambule. Celkem pět stran. Tak rozsáhlý je etický kodex mnichovohradišťských zastupitelů, kteří pro jeho zavedení zvedli ruku již v minulém roce. Jeho závazný obsah dostali na stůl na posledním jednání.

Denisovi se splnil sen: řídil železniční stanici v Hradišti

Mnichovo Hradiště - Jmenuje se Denis Siebert, je mu jedenáct, chodí do čtvrté třídy a bydlí naproti vlakovému nádraží.

Brutální čtyři stovky metrů. To je Běh do příhrazských schodů

Příhrazy u Mnichova Hradiště /FOTOGALERIE/ - Jak mohu o nějakém běhu tvrdit, že je brutální? K tomu navíc, když měří pouhých čtyři sta metrů? Mohu. Čtěte.

Mladík u Loukova dobrovolně našel smrt pod koly vlaku

Loukov - Teprve dvacetiletý mladík přišel o život včera krátce před 23. hodinou

Evropské dotace pomáhají zaměstnancům v Hradišti, řeší také postavení mužů a žen

Mnichovo Hradiště - Pro bezmála šest stovek zaměstnanců Kofoly napříč všemi profesemi v dubnu končí dvouletý vzdělávací program, který je finančně podpořen z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Jan Kurka: Chci, aby se za kulturou jezdilo opět z Boleslavi do Hradiště

Mnichovo Hradiště - Městská kulturní zařízení mají nového ředitele a příští sezóna už bude zcela v jeho režii. Na jakých principech hodlá Jan Kurka vést Klub Mnichovo Hradiště?

Projektová manažerka usedla do křesla starostky v Semilech

Mnichovo Hradiště/ Semily - V polovině února představila mnichovohradišťská radnice s velkou slávou novou pozici projektovou manažerku. Ujala se jí Lena Mlejnková, která původně přišla na výběrové řízení, z něhož měl vzejít tajemník města.

Přestěhuje se muzeum zpět do Klubu?

Mnichovo Hradiště - Druhé patro, desítky schodů a u dveří aby měl stálou službu klíčník či vrátný. Ten však chybí, a tak zaměstnanci muzea, které je v zámku v pronájmu, musí několikrát denně seběhnout do přízemí, odemknout novým návštěvníkům, případně ty, kteří si expozice již prohlédli, vypustit.

Slavnou disneyovku Sněhurku promítnou v Mnichově Hradišti

Mnichovo Hradiště - Mnichovohradišťskému kinu se podařilo za přispění sponzorů získat jednorázovou licenci na veřejné promítání slavné animované pohádky z roku 1937 Sněhurka a sedm trpaslíků.

Hradišti v komisích a výborech pomáhá stovka lidí. Zadarmo!

Mnichovo Hradiště - Jak má radnice zjistit, co město opravdu potřebuje, kde by mělo přitlačit a kde zase ubrat? V Hradišti na to šli od lesa. Kdo přesně řekne, co si myslí a má o dění přehled? Nejlépe přece lidé, místní obyvatelé.

FOTO, VIDEO: Řepov vyřadil i divizního soupeře

Mnichovo Hradiště - Okresní futsalisté Řepova už mají na kontě dvě výhry v poháru.

Lidé se bouří proti zápachu z hnojení, ale jiné řešení není

Mnichovohradišťsko - Lidé v okolí Kněžmostu mají problém se zápachem z polí, hnojení je ale nezbytné

Svijany táhnou do boje proti plastu, představily dvoulitrovou železnou plechovku

Svijany - Nový obal, který udržuje pivo ve skvělé kondici, objevil sládek v Německu

Hradiště má dluh 54 milionů korun, zvažují i zvýšení daní

Mnichovo Hradiště - Bezhlavě neutrácet, ale smysluplně investovat. To je heslo, kterého se drží starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman a s ním také radní, potažmo zastupitelé, kteří na posledním zasedání svými hlasy posvětili letošní rozpočet.

Peníze z kradené karty mladík nevybral. Odešel s prázdnou

Mnichovo Hradiště - Policisté pátrají po pachateli, který v jednom ze supermarketů v Mnichově Hradišti odcizil nakupující ženě peněženku.

Snažím se na radnici zavést to, co už v jiných samosprávách dobře funguje

Mnichovo Hradiště - Lena Mlejnková se stala novou projektovou manažerkou v Mnichově Hradišti. Jaká je její úloha na radnici?

Hradiště zavede rozklikávací rozpočet i transparentní účet

Mnichovo Hradiště - Videozáznam z jednání zastupitelů zveřejněný na internetových stránkách města včetně tabulky se jmenným hlasováním pod každým usnesením, dále veřejně přístupné usnesení z jednání radních či termíny setkání a zápisy z občanských komisí. To jsou horké novinky, které pro své občany připravilo vedení Mnichova Hradiště.

Davídek už po rehabilitacích komunikuje vlastními znaky

Mnichovo Hradiště - Příběh tříletého Davídka Koška, který po narození začal trpět bolestivými křečemi a lékaři u něj později diagnostikovali hypotonický syndrom v kombinaci s epilepsií, oslovil celé Mladoboleslavsko. 

Hradiště vyslalo do boje proti hazardu vlastní memorandum

Mnichovo Hradiště - Hazard a automaty jsou v Mnichově Hradišti stále ožehavým a aktuálním tématem. Proto nechyběl ani na prvním letošním jednání zastupitelů. V pondělí se všichni napříč politickými stranami shodli, že je potřeba hraní regulovat.

Hana Maudrová: Letos chceme investice především plánovat

Boseň - Víceúčelové hřiště, střecha hasičárny i dřevěný krb na hrad. Tím se zabývá nová starostka

Anketa o vánočním jarmarku? Výsledek je téměř nerozhodný

Mnichovo Hradiště – Na jakém místě pořádat v letošním roce vánoční jarmark v Mnichově Hradišti? Tak zněla otázka, kterou se vedení města ptalo lidí a chtělo po nich jasnou odpověď.

Mateřinku v Dolní Krupé zaplnily děti v maskách

Dolní Krupá - Přestože byla sobota odpoledne, v Mateřské škole v Dolní Krupé to vypadalo, jako by nebyl žádný víkend, ale normální pracovní den. Pořádali zde totiž dětský karneval, a tak se nejmenší účastníci těšili, až se ve svých převlecích a maskách budou moci ukázat kamarádům.

František I. propůjčil Veselským na jeden den vládu nad obcí.

Veselá - Je třináct hodin třináct minut a jindy poklidnou návsí v obci Veselá rejdí střídavě lidé, maškary a je slyšet ladění hudebních nástrojů, které sem tam přerušuje smích a rozhovory místních.

Z Polska Elišce přiletěla šála, čepice, slovník ale i sladkosti

Mnichovo Hradiště - Druhé Vánoce v lednu? Přesně to čekalo jedenáctiletou Elišku Vanišovou z Prahy, které se vyplnilo přání, jež v čase adventu vložila do balonku napuštěného heliem a poslala k nebi z farní zahrady v Mnichově Hradišti.

Na Zásadce se umí sekerou pořádně ohánět i něžné dámy

Boseň – Dřevorubec roku je nejen soutěž, ale především společenská událost a setkání přátel

Klub s. r. o.: Z louže pod okap třeba až na Manželský poker

Mnichovo Hradiště - Studnicí místní kultury je bezesporu Klub s. r. o. Ani letos tomu nebude jinak. Organizace pro následující měsíce připravila řadu zajímavých divadelních představení, při nichž diváci zhlédnou excelentní vystoupení známých herců a hereček.

Vzácný zvon z šestnáctého století je zpátky v Dolní Krupé

Dolní Krupá – Náročnou restauraci zvonu si Dolnokrupští „nadělili" k výročí 785 let od vzniku obce

VIDEO: K vidění byly hned tři remízy

Mnichovo Hradiště - Základní část okresní futsalové soutěže se chýlí ke konci.

OBRAZEM: Už jsou tady! Tři králové si v Hradišti pospíšili

Mnichovo Hradiště - Zatímco svátek Tří králů je v kalendáři až 6. ledna, mudrci z východu už v neděli dorazili do Mnichova Hradiště. Nebyli tři, nejspíš se nejmenovali Kašpar, Melichar a Baltazar a všechno vlastně bylo asi trochu jinak.

VIDEO: Po vánoční náloži futsalu vede Gunners Řepov

Mnichovo Hradiště - Okresní futsalová soutěž nezahálí ani mezi svátky – naopak! Dvě celodenní kola měla na programu o víkendu, hrát se bude i dnes.

Čtverylka či soutěž v židličkové? Nic, co by koně s jezdci nezvládli

Ptýrov – Přestože teploměr během soboty nevystoupal nad nulu a stále si držel minusové hodnoty, farmou na Ptýrově nedaleko Mnichova Hradiště se to hemžilo nadšenými jezdci na koních a návštěvníky. O prvním povánočním víkendu se v kryté hale konala již tradiční ptýrovská show.

Eliška poslala dopis Ježíškovi do nebe a dostala papouška i první telefon

Mnichovo Hradiště - Eliška Vanišová napsala svá přání Ježíškovi a cedulku poslala na balónku naplněném heliem k nebi. Na Štědrý den dostala dárky z rukou polského diplomata

Ve Fokusu dostali předčasný vánoční dárek: nové auto pomůže potřebným

Vánoční dárek dostalo ve středu odpoledne občanské sdružení Fokus z Mladé Boleslavi. Osmatřicet firem přispělo na pořízení nového vozu, který teď bude sloužit klientům k nejrůznějším úkonům. Klíčky si symbolicky převzali v mnichovohradišťské sociálně terapeutické dílně.

Lékař Jan Hnízdil říká: Nechci mít pomník na poli komplexní medicíny

Mnichovo Hradiště - Na besedu s Janem Hnízdilem, která nesla titul jeho poslední knihy Zaříkávač nemocí, se nedaly sehnat už čtrnáct dní před akcí lístky – bylo vyprodáno. Mnichovohradišťský rodák, který je v současné době mediální hvězdou díky prosazování komplexní medicíny, dokázal naplnit divadlo po strop. Jeho vyprávění si nenechala ujít jeho rodina, sousedé, spolužáci a kamarádi. „Měl jsem strašnou trému, přece jen, doma není nikdo prorokem…", řekl na úvod našeho rozhovoru.

Hradiště: muzeum představilo šedesátku unikátních betlémů

Mnichovo Hradiště – Až šedesátku vánočních betlémů z různých materiálů si návštěvníci mohou prohlédnout na výstavě v hradištském muzeum. Ve druhém patře zámku zabraly tři místnosti.

Hobita: Bitvu pěti armád promítne hradištské kino přesně o půlnoci

Mnichovo Hradiště – Fanoušci Tolkienových knih se už jistě těší na premiéru jednoho z nejočekávanějších filmů roku – závěrečného dílu trilogie Hobit s podtitulem Bitva pěti armád.

Do půl roku chceme mít Mnichovo Hradiště transparentní, říká Ondřej Lochman

Mnichovo Hradiště - Od října má Mnichovo Hradiště nového starostu. Do kanceláře Arnošta Vajzra se po komunálních volbách nastěhoval čtyřiatřicetiletý Ondřej Lochman z uskupení SNK Žijeme pro Hradiště. V rozhovoru přiblížil, jaké má plány.

Hradišťští školáci pořádali vánoční jarmark

Mnichovo Hradiště - Téma Vánoc je v tomto období aktuální téměř všude. Konají se adventní výstavy, koncerty a také vánoční jarmarky. A na jeden takový zavítali návštěvníci do Základní školy v Sokolovské ulici v Mnichově Hradišti.

Ze zlata vyrobím vše, co na očích zákazníků uvidím, říká Jan Černý

Mnichovo Hradiště - Rádi byste měli v ruce šperk, který se vám zalíbil na internetu? Rádi byste nosili prsten s kamenem, který jste si opatřili v zahraničí?

Cukrárna Za rohem: Každý náš dort je originálem

Mnichovo Hradiště - Cukrárna Za rohem z Mnichova Hradiště zvítězila v soutěži Tady je mi fajn 2014. V anketě Boleslavského deníku pro ni hlasovali zákazníci, kterým chutnají nejen zákusky, ale také jejich dorty. Proč uspěly a co nabízí, prozradila vedoucí provozovny Miluše Henrichová.

Zemědělci vysloužili hanlivý název poříčské ulici. Drží se

Mnichovo Hradiště - Jan Touš představil historii rodiny i města ve volnočasovém centru v Mnichově Hradišti

Daňci a mufloni v žehrovské oboře spořádají tři sta metráků krmiva

Mnichovo Hradiště - Mnichovo Hradiště Suché housky, rohlíky či chleba. To vše nosí rodiče žáků Základní školy v Sokolovské ulici v Mnichově Hradišti do hnědé „popelnice", kterou najdou hned za vchodovými dveřmi ještě před vstupem do šaten.

Dva zápasy skončily rozdílem jediného gólu

Mnichovo Hradiště - Úvodním kolem začal nový ročník Okresní futsalové soutěže.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT