VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MNICHOVO HRADIŠTĚ

Plány s Kocmanovou vilou: pro skauty, Klub, dobrovolníky

Mnichovo Hradiště - Hradiště Kocmanova vila v Klášterské ulici, budí v poslední době ve městě značné diskuse. Přestože je v Mnichově Hradišti historickou stavbou, na první pohled tak rozhodně nevypadá. Je oprýskaná, zanedbaná, nevzhledná. Čím dál více se tak mezi lidmi množí otázky, co s ní. Zbourat? Opravit a ponechat?

OBRAZEM: Historička Lenka Procházková pokřtila uličník plný příběhů

Mnichovo Hradiště - Přestože na křtu kalendáře plného historických fotografií města se jeden neposedný uličník vyskytl, pozornosti se těšila zejména autorka, která slíbila i možné pokračování

Historickou kapličku padnout nenechali, úrodě se bude dařit

Dneboh - Vysvěcení kapličky v Dnebohu přilákalo osmdesát lidí. Nyní se stane místem setkávání

V Hradišti otevřeli speciální fond na podporu místních akcí

Mnichovo Hradiště - Zastupitelé finančně pomohou realizaci sportovních, společenských a kulturních aktivit

Před podomními prodejci jsme občany varovali, říká starosta

Mladoboleslavsko - Nemáte šanci! Přesně takovou větu vyřknou obyvatelé Mnichova Hradiště, jeho příměstských částí, ale také Bosně či Mladé Boleslavi, pokud se setkají s podomním prodejcem.

Nedvěd vloni ještě válel za dorost

Jivina - Domácí útočník rozhodl zápas s Klášterem pěti vstřelenými góly.

ON-LINE: Ptejte se vedoucího Klubu s. r. o. Mnichova Hradišti Jiřího Senohrábka

Mladá Boleslav - Tento týden byl hostem pravidelného online rozhovoru Boleslavského deníku Jiří Senohrábek

Jiráskovou projede jen dopravní obsluha

Mnichovo Hradiště - Rekonstruovaná Jiráskova ulice, tedy komunikace, která přímo vede auta od rychlostní silnice R 10 do centra města, je zavřená. Ale pozor, projet lze. Zákazovou značku mají povolenou porušit pouze dopravní obsluhy, tedy lidé, kteří zde bydlí, a také podnikatelé. Ostatní musí zvolit objízdnou trasu, která je značená oranžovými šipkami.

Posvícení? To je jídlo i zdravá recese

Sychrov - Tradiční Sychrovské posvícení přilákalo na zdejší hřiště u sboru dobrovolných hasičů desítky místních. Nebyl snad nikdo, kdo by zůstal doma a nezapojil se do nějaké z aktivit

Uprchlíci nemají hygienické návyky, znělo od lidí na debatě

Bělá pod Bezdězem - Uprchlíci, nebezpečí, policejní dohled, zdravotní jistoty … I taková témata přišla v pondělí večer na přetřes v bělské sokolovně, kam přijel s lidmi diskutovat Tomio Okamura.

Pozor na klobásy! Na scénu přicházejí kynologičtí hafani

Mnichovo Hradiště - Dobrovolní hasiči si v sobotu připomněli už 140 let fungování velkolepým programem

Divadlo oživí zapomenutí umělci i komedie s Petrem Nárožným

Mnichovo Hradiště - Hlediště mnichovohradišťského divadla se začíná pomalu plnit, oči návštěvníků nenápadně propichují oponu na jevišti … To je známka skončených divadelních prázdnin a začátku startující abonentní sezóny. Hlediště i jeviště prošlo generálním úklidem, kontrole neuniklo ani technické zázemí.

Don nezaváhal, kamion plný tabáku odhalil během vteřin

Hoškovice - Kontrolní akce na silnici R10 byla vyvrcholením mezinárodní konference kynologů, přijelo jich padesát z 16 zemí

Jediný důvod mé výpovědi je starosta, tvrdí velitel strážníků

Mnichovo Hradiště - Kolotoč výběrových řízení a obsazování nových lidí do pozic na Městském úřadě v Mnichově Hradišti pokračuje. Právě dnes v 15 hodin končí podávání přihlášek na post náčelníka městské policie.

Rekonstrukce Jiráskovy ulice: konečně zmizí tankodrom!

Mnichovo Hradiště - Přibudou přechody? Už teď nelze ulici přejít. Mysleli jste na bezpečnost? A kam převedete nákladní auta? Chodí nám tudy děti do školy! A kde budeme parkovat? Palbu nepříjemných otázek na tělo spustila v pondělí odpoledne zhruba šedesátka lidí na starostu Ondřeje Lochmana, Pavla Krále, který má v kompetenci opravy místních komunikací, a zástupce stavební firmy.

Janu Kurkovi chyběla odpovědnost, proto jsme ho odvolali, tvrdí starosta

Mnichovo Hradiště - Jan Kurka, Jiří Senohrábek, Ondřej Lochman. Trojice, kterou v Mnichově Hradišti spojuje jediné Klub s. r. o., respektive pozice jednatele.

Dění na radnici mohou lidé sledovat na rozklikávacím rozpočtu i účtech

Mnichovo Hradiště - Rozklikávací rozpočet, transparentní účty, ale také videozáznam ze zasedání zastupitelů či dostupná usnesení z jednání radních. To vše mohou na webových stránkách Mnichova Hradiště sledovat tamní obyvatelé.

Fotbalové hřiště v Borovici po zásahu hasičů vyschlo téměř okamžitě.

Borovice - Rozběhat, namasírovat, nainstalovat a hlavně ochladit. Takový byl postup činností při hasičské soutěži Jizerská liga 2015, která se tentokrát konala v Borovici.

Na Ptýrově pokračuje Český skokový pohár

Ptýrov - Extraligový seriál Český skokový pohár se přestěhoval do areálu Farmy Ptýrov u Mnichova Hradiště.

Dobrovolníci s lopatami vylepšovali Hradiště

Mnichovo Hradiště - Lopaty, košťata, stavební kolečka, hrábě, ale také krumpáč i vidle. To byly hlavní nástroje osmi zahraničních dobrovolníků, kteří do Mnichova Hradiště přijeli nezištně pomáhat. 

Branžež: Hasiči zdolali požár v Příhrazských lesích

Branžež - Už druhý den se hasiči ze třech krajů perou s požárem, který vypukl v Branžeži, v těžce přístupném terénu v Příhrazských skalách. Jak uvedl velitel zásahu Jan Nika, příčina požáru ještě dosud není známá. Podle něj se jedná buď o úmysl, nebo o nedbalost.

Valečovské kulturní léto oživí texty Karla Plíhala

Boseň/ Valečov - Kulturní léto ve Valečově je v plném proudu a další vystoupení se blíží. Už tento pátek se na pódiu ve zdejším amfiteátru představí písničkář Karel Plíhal. Koncert, který začíná ve 20.30 hodin, není vhodný pro děti mladší dvanácti let.

KRÁTCE: Cyklista narazil hlavou do svodidel, letěl pro něj vrtulník

Klášter Hradiště nad Jizerou - Včera v půl deváté došlo k ošklivé nehodě na Mnichovohradišťsku. Cyklista tu nezvládl řízení a způsobil si těžké zranění

Ptýrov opět ožívá mistrovstvím v drezuře

Ptýrov - Již druhé mistrovství České republiky se během července uskuteční na Ptýrově u Mnichova Hradiště.

OBRAZEM: Na hradišťský zámek se vrátili Valdštejnové

Mnichovo Hradiště - Zahrada zámku v Mnichově Hradišti hostila o víkendu dobovou zahradní slavnost k poctě Albrechta z Valdštejna.

Kulturní senzace a filmová událost: Erotikon s živou hudbou

Mnichovo Hradiště - Letní kino na Vostrově se v úterý 21. července dočká vzácné návštěvy, hudebního uskupení Forma, které moderní hudbou doprovází filmy z němé éry kinematografie

Pivo teklo proudem ze sto šedesáti kohoutů

Svijanský Újezd - Pivovar Svijany pozval své příznivce na pivní slavnosti. Úplnou novinkou letošního ročníku byla tanková "450"

Do oprav svijanského zámku se zapojil i herec David Vávra

Svijany - Před lety obyvatelé zámku založili pivovar, nyní pivovar zámek v havarijním stavu zachraňuje 

V Hradišti se perou s místy ve školce. Otevřou novou třídu

Mnichovo Hradiště - Nedostatek míst v mateřských školách. To je v posledních letech evergreen, který trápí města. A tak radnice často hledají vhodné prostory, kam by malé školáčky umístily, aby je nemusely odmítat.

Ondřej Havelka roztočí Vostrov unikátním jazzem i swingem

Mnichovo Hradiště - Jakmile v kuloárech zazní jméno zpěváka Ondřeje Havelky, okamžitě většině z nás zazní v uších jazz a swing z období mezi oběma světovými válkami. Se skupinou Melody Makers, kterou založil před dvaceti lety, potěší i své fanoušky v Mnichově Hradišti. Už v pátek 24. července v 18 hodin zavítá na venkovní areál Vostrov.

Mladá herecká esa jsou moji kamarádi, říká Štěpán Tuček

Veselá - Talentovaný mladý herec Štěpán Tuček se na prázdniny vždy rád vrací do rodného Kláštera

Dohodnuto! Neveklovice mají znovu starostu bez škraloupu

Neveklovice - Potvrzeno! Zahradník Petr Hladík střídá ve funkci dnes již bývalou starostku Neveklovic, makléřku Lenku Škodovou. Včera odpoledne to dalšími čtyřmi hlasy potvrdili zastupitelé, kteří budou až do roku 2018 hájit zájmy obce, v níž žije přibližně šedesát obyvatel

Nebezpečí na silnicích: dětem se s prázdninami zatmí v hlavě

Žehrov - Policejní vozy, hasiči, sanitka, blikající a houkající auta, muži v uniformách. Na první pohled by se mohlo zdát, že v Žehrově, malé obci prakticky na okraji okresu, došlo k nějaké katastrofě.

OBRAZEM: První plavci na koupališti v Klášteře

Klášter nad JIzerou - Průzračná voda s osmnácti stupni. Ta během sobotního odpoledne osvěžila zhruba třicítku prvních plavců, kteří se před téměř tropickými teplotami přišli ochladit na koupaliště v Klášteře nad Jizerou. Děti pak hojně využívaly klouzačku, z níž skončily rovnou v mělké vodě. Bazén je dlouhý osmdesát metrů, široký pětadvacet a hluboký až tři metry.

U hradišťského zámku by mohl vyrůst park. Co na to radnice?

Mnichovo Hradiště - Piknikové loučky, inline dráha, zelený park, expozice Geoparku Český ráj, mateřská škola či obchody. Tak by se v budoucnu mohlo změnit jedenáct hektarů zemědělské plochy mezi mnichovohradišťským zámkem a čtvrtí Hněvousice, kde v posledních letech lidé postavili řadu rodinných domů právě s přímým výhledem na historickou památku z počátku sedmnáctého století.

Práce s hendikepovanými je náročná hlavně na psychiku

Kurovodice - Domov Pod Skalami v Kurovodicích se stará o lidi s mentálním i fyzickým postižením

Ochrana před přívalovými dešti je běh na dlouhou trať

Chocnějovice - V seriálu představujícím vesničky Mladoboleslavska zavítal Boleslavský deník do Chocnějovic. Se starostkou Miluší Bergmanovou jsme mluvili o přívalových deštích, soudržnosti i plánech do budoucna

Bez plotů padaly v Kurovodicích zábrany i předsudky

Mnichovo Hradiště - Kulturní akce o víkendu oživila Domov Pod Skalami

Policisté pátrají po zloději. Kradl v rodinném domě

Mnichovo Hradiště - Policisté pátrají po zloději, kterého při krádeži v Mnichově Hradišti zachytila průmyslová kamera.

Tajemník musí chápat práci úředníků i zájmy vedení města

Mnichovo Hradiště - Kamila Galetková se stala novou tajemnicí Mnichova Hradiště. Co má za úkoly a na čem právě pracuje?

Šlágr jara nakonec nenašel vítěze

Mladoboleslavsko - Přehled víkendových výsledků I. A třídy.

Mistryně poprvé na jaře padly, když nestačily na Ďáblice

Praha - První jarní porážku zaznamenaly fotbalistky DFK Mnichova Hradiště.

Lidem z Dnebohu zkomplikuje život rekonstrukce mostu

Mladá Boleslav - Cena za nový a bezpečný most je pětiměsíční objízdná trasa, práce začnou v příštích týdnech

Žitní mají kořeny i v Americe. Co je spojuje s K. H. Máchou?

Klášter - Místnost učená pro uzavřenou společnost v hostinci Na Habru v Klášteře Hradiště nad Jizerou praskala ve švech. Každý z hostů měl před sebou fotografie a vytištěný rodokmen společných příbuzných. Co se dělo?

Nohejbalisté Hradiště v polovině druzí

Mnichovo Hradiště, Hlavenec - Nohejbalisté Mnichova Hradiště a Hlavence mají odehranou polovinu základní části ve druhé lize.

Odbíjí strážníkům v Hradišti kvůli kritice poslední minuty?

Mnichovo Hradiště - Dvaaosmdesátiletá Božena Váchová se do Mnichova Hradiště přestěhovala z Liberce po smrti manžela před pěti lety. Na zdravotních procházkách, které musí absolvovat kvůli vysokému tlaku, si ledačeho všimne.

Třídu vyměnili za muzejní expozici a místo počítání poznávali řemesla i bylinky

Mnichovo Hradiště - Jak vypadají kleště na oplatky? Co dělal bednář? Jak se vlastně dříve žilo? A jak voní přeslička či řepík lékařský? To vše téměř na vlastní kůži poznaly děti ze 4.B Základní školy Sokolovská v Mnichově Hradišti, které místo do třídy hned ráno zamířily do zdejšího muzea. A jak program, který se jmenoval Dnes se učíme v muzeu, prozradil, nepřišly si jen prohlížet exponáty.

Požár způsobil škodu za půl milionu, hasiči ho dostávali pod kontrolu celou noc

Borovice – Hasiči z Mladoboleslavska měli noc na čtvrtek velmi rušnou, krátce před jedenáctou večerní jim byl totiž ohlášen požár stodoly v Borovici.

Nálet nás zastihl v Dolánkách, vzpomíná pamětnice na válku

Mnichovo Hradiště - Je tomu již sedmdesát let, co se Evropa zbavila hnědého chomoutu. Kdysi pyšnou „tisíciletou" hitlerovskou říši obrátili Spojenci v hromadu trosek a starý kontinent začal psát zcela novou kapitolu svých dějin. Májové dny přinesly úlevu, ale i poslední mrtvé největšího konfliktu v historii.

Děti z hradišťské mateřinky navštívily radnici

Mníchovo Hradiště - Dvacítka dětí z Mateřské školy Jaselská v Mnichově Hradišti navštívila na radnici starostu Ondřeje Lochmana. A školáčci nepřišli s prázdnou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT