VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MNICHOVO HRADIŠTĚ

OBRAZEM: Diskant zahrál a Posilovna šílela

Mnichovo Hradiště - Doslova u vytržení bylo sedm set lidí, tedy zcela plný sál, v mnichovohradišťském klubu Rock Posilovna. V sobotní noci tam vystoupila kapela Diskant, tentokrát pod názvem Diskant 2016. Regionální rocková kapela vznikla v roce 1977 a své působení měla hlavně na Mladoboleslavsku, Semilsku, Jilemnicku, Jičínsku.

Vzpomínají na staré časy. Po letech je tu opět skupina Diskant

Mnichovo Hradiště /ROZHOVOR/ - Přítmí tak trochu ponuré restaurace na okraji sídliště šestitisícového městečka v Českém ráji. Mnichovo Hradiště. Obyčejný hospodský stůl s dřevěnými židlemi. Káva a nealko pivo. Sedím tu s těmi, kteří v tomhle městě žili a žijí desítky let. Zná je skoro každý. Dlouhé roky rozdávají radost svým hudebním uměním.

Jeřáb popelavý bude hnízdit u Žehrovky a rybníku Žabakor

Žďár - Jeřáb popelavý patří mezi kriticky ohrožené druhy ptáků a všichni by tak měli vědět, že je chráněný po celý rok. Největším problémem je přeměna stanovišť, kde byli ptáci zvyklí hnízdit, s čímž souvisí také redukce lokalit, které jsou vhodné právě pro založení hnízda.

Po Rákosníčkově hřišti chce Hradiště i turistickou známku. Dejte mu hlas

Mnichovo Hradiště - Po Rákosníčkově hřišti by Mnichovo Hradiště rádo uspělo také v další anketě. Tentokrát místní infocentrum zkouší štěstí v anketě, která by městu mohla vynést turistickou známku.

V Loukově srazilo auto ženu, na místo letěl vrtulník

Loukov - Nedaleko loukovského nádraží došlo k dopravní nehodě, osobní auto tu v úterý ráno srazilo chodkyni

Josef Brož dostal Cenu města Mnichovo Hradiště

Mnichovo Hradiště - Historicky první cenou města byl v březnu ověnčen básník Josef Brož a organizátor koncertů komorní hudby Vlastimil Kouřil, první jmenovaný však ze zdravotních důvodů ocenění převzal až dodatečně tento týden

Pláž v Hradišti čekají velké změny, některé už letos v létě

Mnichovo Hradiště - Radnice chce upravit pláž u Jizery, a proto si pozvala veřejnost. Lidé nešetřili nápady. Navrhovali úpravy terénu, mobiliáře i zázemí pro vodáky.

Dvacet dva kilometrů a rovina. To je další velikonoční pochod

Březina - Přestože jsou Velikonoce oproti minulému roku zhruba o týden dříve, meteorologové navíc slibují krásné jarní počasí. Denní teploty by se v průměru měly pohybovat kolem dvanácti stupňů, noční kolem pěti. Za takových okolností by byla škoda zůstávat doma.

Titul letos obhájí Hradiště, nebo mu ho vyfoukne tým Lucky

Mnichovo Hradiště - Poslední kolo okresní futsalové soutěže rozhodne o letošním mistrovi.

Žluté narcisy potěšily srdce nejedné z žen v Dolní Krupé

Dolní Krupá - Marie Nedvědová, která v Dolní Krupé již řadu let vede výbor pro kulturu a občanské záležitosti, přemýšlela, čím ozvláštnit Mezinárodní den žen v obci. Tradiční akce se každý rok účastní desítky žen a odnáší si nezapomenutelné zážitky.

Rychlost v Mnichově Hradišti budou strážníci měřit radarem

Mnichovo Hradiště - Podaří se strážníkům v Mnichově Hradišti vymýtit z města piráty, kteří nerespektují povolenou padesátku? Trnem v oku jsou tito neohleduplní řidiči nejen městské policii, ale také obyvatelům.

Cena města: rojí se spekulace, kdo bude premiérovým vítězem

Mnichovo Hradiště - Historicky první cenu města udělí už tento pátek na reprezentačním plese v Mnichově Hradišti. Kdo by se ale mohl stát držitelem listiny a výtvarného díla se znakem města? Koho starosta Ondřej Lochman jako hlava Mnichova Hradiště vyznamená?

Sychrovští se snaží probudit k životu starý jabloňový sad

Sychrov - Obyvatelé vesničky u Hradiště zvou na první akci v rámci velkého ekologického projektu

Radka Jaroše, horolezce, který zdolal osmitisícovky světa, málem zabily boby

Mnichovo Hradiště - Žoviální přístup k divákovi, líčení horolezeckých dobrodružství z nejvyšších hor světa ve formě srozumitelné i naprostému laikovi. To je to, čím na besedách sbírá body Radek Jaroš, jeden z nejúspěšnějších světových horolezců.

Rákosníčkova hřiště: Hradiště musí zabojovat

Mnichovo Hradiště - Dokáže se město natolik semknout, aby tentokrát neskončilo na smolném čtvrtém místě a hřiště od společnosti Lidl Česká republika skutečně získalo? Řada místních pro to dělá maximum

OBRAZEM: Medvěd se ve Veselé točil s každou hospodyní

Veselá - Masopust ve Veselé nedaleko Mnichova Hradiště patří v tomto období už k tradičním akcím.

Medvěd tančil s hospodyněmi, hospodáře vytáčela školačka

Boseň - „Tak už jsme tady," ohlásila se z plna hrdla postava Masopusta v podání ředitelky zdejší mateřinky Jarmily Ponocné před Obecním úřadem v Bosni.

Dvanácti dětem četl v knihovně tatínek

Mnichovo Hradiště - Městskou knihovnu v Mnichově Hradišti už počtvrté za sebou zaplnily děti, které s sebou přivedly i rodiči. Ze svých oblíbených knížek tentokrát předčítal Lukáš Umáčený, tatínek čtenářek Verunky a Kačenky.

Bakov viděl tři červené karty, přesto vyhrál

Mnichovo Hradiště - Čtrnáctým kolem pokračovala dramaticky zamotaná okresní futsalová soutěž.

Na řidiče piráty si ve městě posvítíme, půjčíme si radar

Mnichovo Hradiště - Hostem online rozhovoru Boleslavského deníku byl tentokrát náčelník mnichovohradišťské policie Petr Kožený. Čtenáři se ho ptali nejen na to, proč měl o pozici zájem, ale i na to, jaké změny ve městě chystá.

PTALI JSTE SE Petra Koženého, náčelníka strážníků Mnichova Hradiště

Mnichovo Hradiště - Petr Kožený, šéf strážníků v Mnichově Hradišti,  odpovídal na dotazy čtenářů Boleslavského deníku

Senioři v Mnichově Hradišti chtějí klidné a čisté město

Mnichovo Hradiště - Po mládeži, podnikatelích i zájmových spolcích se do tvorby Strategického plánu Mnichova Hradiště zapojili také místní senioři. Záleží i na jejich názoru, jak bude město v příštích letech vypadat a jak se bude rozvíjet.

Zase Kudrnáčovi? Putovní špalek si vybojovali favorité

Zásadka - „No jo, nemáte doma plyn, tak to s tou sekyrkou máš nacvičený, co?" ozývá se co chvíli z davu přihlížejících, kteří fandí svým sousedům. „Prosím tě, ty necháváš štípat dříví tu svoji? Vždyť jí to jde líp než tobě," špičkují další. Před několika okamžiky začala soutěž Dřevorubec roku, která má v Zásadce už několikaletou tradici, a hecování je její důležitou součástí

Pruskorakouská válka zaplní muzeum v Mnichově Hradišti

Mnichovo Hradiště - Přestože se mnichovohradišťské muzeum nachází ve druhém patře zdejšího zámku, tedy až za Masarykovým náměstím, nemění to nic na tom, že návštěvníkům nemá co nabídnout. Právě naopak.

Básník Josef Brož dnes slaví 95. narozeniny

Lhotice - Život učitele a básníka Josefa Brože ze Lhotic by vydal na román.

Milan Doležal návštěvníkům ukáže, jak komunikovat s duchy mrtvých

Mnichovo Hradiště - Milan Doležal, nejznámější český záhadolog a exorcista, přijede do mnichovohradišťského kina vyprávět o svých nejnovějších zjištění.

Rodiče nemají dobrý pocit z náměstí a sídliště Jaselská

Mnichovo Hradiště - Po mládeži a seniorech se do diskuze o strategickém plánu zapojili také rodiny s dětmi

Nemáme se kde scházet, vzkázali školáci vedení hradišťské radnice

Mnichovo Hradiště - Mají mladí lidé v současné době zájem o rozvoj města? Vědí, co jim zde chybí? Dokáží prosadit své názory?

Hradiště si městskou policii ponechá, rádi by přijali i ženu

Mnichovo Hradiště - O tom, jak se bude vyvíjet budoucnost Městské policie v Mnichově Hradišti, vede radnice diskusi už několik měsíců. Na přetřes dokonce přišel i názor zrušit strážníky úplně, nebo je nahradit bezpečnostní službou. Mírnějším řešením bylo uvažování o omezení jejich služeb, či ponechání stávajícího stavu.

Postavit popelnici za vrata a čekat na vyvezení, je komfort, říká zastupitel

Mnichovo Hradiště - Pět set, nebo šest set korun. Kolik by měli platit obyvatelé Mnichovohradišťska za odvoz tříděného a komunálního odpadu?

Děti se před svatou Lucií a Žberem třásly strachy. Párali prý břicha

Mnichovo Hradiště - Expozici o tom, jak kdysi vypadal advent na venkově, mohou návštěvníci zhlédnout až do konce roku, tedy do odpoledne 31. prosince

Starostové se ptali hejtmana: rozhledna, silnice, bezpečnost

Mladoboleslavsko - Miloš Petera představil plány kraje na příští rok a s dětmi si na novém hřišti zaházel na koš

Nebe nad Hradištěm zastínily balónky s přáním pro Ježíška

Mnichovo Hradiště - Tradiční vánoční jarmark v Hradišti zpestřila letos celá řada akcí

Ondřej, Barbora, Mikuláš, Ambrož, nebo Lucie. Koho potkáte v muzeu?

Mnichovo Hradiště - Svatý Ondřej, svatý Ambrož, svatá Barbora, svatý Mikuláš a svatá Lucie. To je neznámější pětice postav, z nichž jen dvě každoročně navštěvují naše domácnosti. Myslíte, že jsou vymyšlené? Velký omyl. Všechny byly v dávné historii skutečnými postavami.

Na faru v Loukově nastěhují ukrajinskou rodinu z Donbasu

Loukov - Ukrajinská rodina s malými dětmi, která v současné době žije ve válkou poničeném Donbasu, se pravděpodobně během příštího roku stane novými obyvateli Loukova. Boleslavskému deníku informaci sdělil mnichovohradišťský farář Pavel Mach.

Na Vánoce napečeme 150 kilogramů cukroví. V kuchyni voní už od října

Mnichovo Hradiště - Rozhovor s Miluší Henrichovou, která vede cukrárnu Za rohem v Mnichově Hradišti

Hradišťáci: chceme zelenější a bezpečnější náměstí

Mnichovo Hradiště - Jak se zdá, nová podoba Masarykova náměstí bude nejspíš odrazem obyvatel, kteří se ve městě pohybují. Lze tak soudit podle zájmu přibližně sto dvaceti místních, kteří se na besedě v Klubu vyjadřovali k hodnotám, problémům, ale i aktivitám, které by chtěli v historickém centru zachovat, nebo naopak přidat.

Zahrada, v níž se pěstují nejen okurky, ale také vztahy

Mnichovo Hradiště - Patříte k lidem, v nichž dříme duch pěstitele, ale chybí vám vlastní zahrada? Máte chuť dělat věci společně a tak trochu jinak? Pak je právě vám určena komunitní zahrada v Mnichově Hradišti

Islandský archeolog Fridriksson nabídl pivovaru své zkušenosti

Svijany - Svijanský pivovar hostil vzácnou návštěvu, koncepci archeologické expozice přijel pomoci tvořit zkušený zahraniční archeolog

V domě s pečovatelskou službou vyhořel byt. Naštěstí šlo o cvičení

Mnichovo Hradiště - Sedm hasičských aut se za zvuku houkajících sirén sjíždí k hlavnímu vchodu mnichovohradišťského domu s pečovatelskou službou. Starší lidé zapomněli na zapnutém spotřebiči utěrku. Ta vzplála a způsobila požár. Hasiči vyhlásili druhý stupeň nebezpečí.

Útok v Paříži je pro společnost tragédií

Mnichovo Hradiště - Rozhovor s Josefem Pálkou, který v Mnichově Hradišti navštívil mši svatou v děkanském kostele sv. Jakuba

Lidé nosili svíčky a modlitby ke kříži kostela sv. Jakuba

Mnichovo Hradiště - Pavel Mach, mnichovohradišťský farář, při mši svaté uctil památku obětí teroristů v Paříži

Stará Garda Mnichova Hradiště zůstala letos bez jediné porážky

Klášter - Stará garda Mnichova Hradiště si vyšlápla i na áčko Kláštera a v roce 2015 nepoznala porážku.

Při stavbě železnice jsme byli hrdými nositeli jména Šverma

Mnichovo Hradiště - Debata o životě Jana Švermy zaplnila sál mnichovohradišťského kina do posledního místa

Déšť jim nevadil, dobrovolníci o víkendu obnovili starou alej

Hněvousice - Za pár let poskytne alej u zámku stín i lahodné ovoce, do země zamířilo osmdesát stromků

Jan Šverma národní hrdina? Diskusi v Hradiště otevřou v úterý

Mnichovo Hradiště - Jan Šverma, známý novinář a politik, jehož činnost v rodném městě, Mnichově Hradišti, připomínala dlouhá léta socha, která hleděla na Masarykovo náměstí.

Názorové neshody pozměnily radní – Luku střídá Korych

Mnichovo Hradiště - Názorová nesourodost a časové vytížení. To byly hlavní důvody, proč Josef Luka, radní a zastupitel za ČSSD, na konci září rezignoval na funkci v užším vedení města.

Ze stavby Jiráskovy ulice zmizely dlaždice pro slepé. Nikdo nic neviděl!

Mnichovo Hradiště – Více než měsíc museli obyvatelé Jiráskovy ulice tolerovat hluk stavebních strojů a dělníků, kteří pracovali na rekonstrukci hlavní tepny města od ulice Turnovská k železničnímu přejezdu.

Josef Brož ve Lhoticích vyprávěl o historii

Lhotice - Přestože je Josefu Brožovi, básníku a bývalému učiteli, úctyhodných pětadevadesát let, stále je plný energie. O tom se mohla přesvědčit zhruba třicítka Lhotických, kteří si jeho vyprávění o historii a recitování vlastních veršů přišli poslechnout do hasičské zbrojnice.

Mladíka srazilo auto, zemřel v nemocnici

Mnichovo Hradiště - Život pětadvacetiletého mladíka vyhasl v sobotu večer na silnici 268 u Mnichova Hradiště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT