VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MNICHOVO HRADIŠTĚ

Dětí je moc, místa ve školkách stále nestačí

Mladoboleslavsko - Nedostatek míst v mateřských školkách. Každoroční evergreen, který se při rozdělování peněz v rozpočtu jeví vždy jako rovnice s nejasným výsledkem.

Kaple ve Žďáru spojuje vládu i smrt krále Františka Josefa I.

Žďár - Píše se pátek 2. prosince roku 1898 a ve Žďáru se koná slavnostní schůze osadního zastupitelstva. Jak tehdejší události připomněl současný místostarosta Josef Šnajdr, bylo zde rozhodnuto, že na počest padesátiletého jubilea nastoupení vlády císaře a krále Františka Josefa I. bude v obci postavena kaple.

Nedvěd: O postupu už občas mluvíme

Jivina - Fotbalisté z Jiviny přezimují na prvním místě III. třídy. Střelecky je táhne Stanislav Nedvěd.

Náměstí v Hradišti se mění! Vznikne obytná zóna, která zpomalí průjezd

Mnichovo Hradiště - Podoba Masarykova náměstí v Mnichově Hradišti získává jasnější obrysy. Zatím mají sice elektronickou formu územní studie veřejného prostranství, nicméně starosta Ondřej Lochman věří, že se brzy přejde od slov k činům.

Chtěla jsem si více povídat se svými syny, a tak jsem vytvořila Samaju

Mnichovo Hradiště - Rozhovor s Lucií Beranovou z Mnichova Hradiště, autorkou komunikační hry Samaja

Odchovanci Hradiště Knobloch a Střiženec válí ve Slovanu

Liberec - Se začátkem roku 2015 se vedení Fotbalové akademie FC Slovan Liberec rozhodlo začít vyhlašovat anketu Jedenáctka měsíce.

Nové vlajce Kněžmosta dal podobu erb rodu Valečovských z Valečova

Kněžmost - Na kněžmostské budově úřadu vlaje nová vlajka, její kopii je možné pozorovat na tamním náměstí. Její podoba vyhází z erbu rodu, pod jehož správu obec dlouhou dobu patřila Valečovských z Valečova.

Recidivistka ukradla v Hradišti auto a vyrazila s ním řádit na sever

Mnichovo Hradiště / Severní Čechy - Mnichovo Hradiště, Liberec, obec Zdislava i Hrádek nad Nisou. Recidivistka prožila nabitý víkend, nyní jí hrozí tři roky za mřížemi

Hradiště chystá demolici jídelny a domu pro mládež

Mnichovo Hradiště - Dům dětí a mládeže v Mnichově Hradišti je v katastrofálním stavu. Novým projektem za 40 milionů se spojí s mateřskou školou i jídelnou pro základky.

Lidé se k vyvěšování státních vlajek příliš nemají

Mnichovo Hradiště - I když vyvěšování státních vlajek v den státního svátku patří k určité tradici země, málokdo jimi svůj dům ozdobí dobrovolně. V některých lidech se tím možná probouzí povinnost, která je neodmyslitelně spojována s minulým režimem.

Fara v Dolní Krupé je zrekonstruovaná, do výstavních prostor zve už příští pátek

Dolní Krupá - Když v roce 2012 získalo Muzeum Mladoboleslavska od Středočeského kraje do svého majetku faru v Dolní Krupé, už bylo jasné, že ji společnými silami chtějí zrekonstruovat a otevřít veřejnosti. A právě to se teď stalo.

Restaurovaný křížek v Bosni s sebou nese řadu tajemství

Boseň - Osmadvacáté září bylo pro obyvatele Bosně svátečním dnem nejen proto, že si připomněli sv. Václava. V obci totiž vysvětili zrestaurovaný křížek z počátku dvacátého století.

Čížovka: Boleslavsko bude mít rozhlednu už letos!

Čížovka - Věci se konečně daly opět do pohybu! Pod rozhlednou se buduje parkoviště i vstupní objekt a hotovo bude do poloviny prosince

Stojící autobusy přestěhují z nového náměstí k vlaku

Mnichovo Hradiště - Chtělo by se říct, že revitalizace Masarykova náměstí už je na spadnutí. Radnice už má v ruce vítězný návrh.

Dům Ludmila ve Veselé půjčil Spokojenému domovu podkroví. Bude tu i kino

Veselá – Spojený domov, který poskytuje sociální služby klientům nejen z Mladoboleslavska, se konečně dočkal. Jednání užšího vedení už mohou probíhat pod jednou střechou.

OBRAZEM: V Českém ráji se z půlmaratonu stal kros

Branžež - Těžká blátivá trať čekala na vytrvalce, kteří se postavili v neděli na start druhého ročníku Eleven půlmaraton Český ráj. Trať dlouhá 21 kilometrů zavedla pět stovek běžců od Komárovského rybníku, kde byl start až k Dobšínu, kolem hradu Kost až do cíle, opět u Komárovského rybníku.

V Hradišti zažili město jinak

Mnichovo Hradiště - Sousedská slavnost aneb Zažít město jinak, akce, která do historického centra Mnichova Hradiště přilákala v sobotu několik stovek návštěvníků. Přestože nepanovalo zrovna slunečné počasí a meteorologové strašili s dešťovými přeháňkami, nakonec jako by se nebe smilovalo.

V Hradišti lze slavit do půlnoci

Mnichovo Hradiště - Akce, které pokračovaly po 22. hodině navzdory nočnímu klidu, mohly dosud povolovat obce jen pár týdnů či dnů předem. Od 1. října to možné není

Oslavy 120. výročí založení obce baráčníků si nenechal ujít ani Václav Budovec

Mnichovo Hradiště - Pohled na náměstí vzbuzoval v sobotu dopoledne v lidech dojem, že se přesunuli v čase. Prostranství se jen hemžilo sousedy a tetičkami v krojích, panstvo ze zámku sledovalo okolní dění z kočáru taženého koňmi, a když se dal průvod do kroku směrem k zámku, začala mu k tomu vyhrávat dechová kapela. Mnichovohradišťští baráčníci oslavovali 120 let od založení své obce

Nejlevnější kruhový objezd? Pro město a kraj určitě

Mnichovo Hradiště - Jeden z vjezdů do Mnichova Hradiště se během příštích čtyř měsíců dramaticky promění. Co všechno se v ulici Víta Nejedlého do konce roku chystá?

Před desítkami let nasadili holé životy v boji o Československo. Mají výstavu

Mnichovo Hradiště - Klub s. r. o. zaplnila výstava s válečnou tematikou. Na sedmnácti panelech jsou zachyceny osudy československých letců
a příslušníků RAF.

Vandalové berou peníze dětem. Likvidují značení!

Mnichovo Hradiště - V Mnichově Hradišti se v poslední době rozmohl další vandalský nešvar – ničení dopravních značek.

Klapka podruhé! Dobrovolníci z pěti států rozsvítili veselskou školku sluníčkem

Mnichovo Hradiště - Devět dobrovolníků z pěti zemí světa a dvě koordinátorky vylepšovali dva týdny veřejná místa v Mnichově Hradišti. Jaký byl druhý ročník workcampu, který město pořádá ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit ?

Na dálnici hořel autobus s devatenácti cestujícími

Mnichovo Hradiště - V sobotu po jednadvacáté hodině vyjížděli hasiči k požáru autobusu na dálnici D10. Vzplanul na 56 kilometru ve směru na Turnov. V tu dobu bylo uvnitř devatenáct cestujících. Nikomu se nic nestalo.

Do „křemíkového nebe“ vede 70 schodů, pamětníky čekají videohry i počítače

Mnichovo Hradiště - Před desítkami let po nich toužilo kdejaké dítě, ale jen pár nejšťastnějších se jich skutečně dočkalo. Řeč je o prvních herních konzolích a počítačích, na které se také zaměřuje výstava Počítačový dávnověk aktuálně probíhající v mnichovohradišťském muzeu na zdejším zámku

Pláž u Jizery se mění, dostane nové lavičky i dřevěné ležení

Mnichovo Hradiště - I když v Mnichově Hradišti chybí bazén a město ani nepočítá, že by nějaký postavilo, lidé hojně využívají koupání v Jizeře. Radnice se proto 
teď pustila do modernizace pláže.

Prošel boji o Tobruk a sloužil v RAF, letos by oslavil pětadevadesátku

Mnichovo Hradiště - Karel Stanislav Otta, rodák z Mnichova Hradiště, strávil celou druhou světovou válku bojem proti nepříteli. Letos si jeho osud město připomíná několika akcemi

Sváteční nehoda stála motorkáře život, další člověk byl zraněn

Mnichovohradišťsko - Prodloužený víkend nepatřil na mladoboleslavským silnicím k těm nejšťastnějším. Dokonce si vyžádal jeden lidský život

Dopravní odpoledne v Žehrově

OBRAZEM/ Žehrov - Hurá na prázdniny. Jenže, to není tak jednoduché. Pravidla se musí dodržovat, i když zrovna děti nesedí ve školních lavicích. V Žehrově to moc dobře vědí, a proto pro děti, které rády jezdí na kole, připravili zábavné odpoledne.

V Hradišti šlo o život, jela záchranka

Mnichovo Hradiště - V krásný letní den to měla být pohoda, hosté z Kladenska oslavili postup před týdnem a domácí s přehledem drží střed tabulky.

OBRAZEM: Nejen lidová řemesla lákala do Veselé

Veselá - Pátý ročník Veselé pouti přiláíkal náštěvníky na zdejší náves. V programu, který začal hudební produkcí na statku u Sedláků už v pátek večer, pokračoval v podobném duchu také v sobotu. Kromě tradičních pouťových atrakcí nechyběl řemeslný jarmark, ražba pamětních mincí, bylinkové dílny komunitní zahradi ani povídání Vratislava Švermy o stopách Živé paměti Veselské ani lidové umění. Na harmoniku zahrál Oldřich Česák, své vystoupení si připravily děti ze zdejší mateřinky a základní školy, jazzmani si nenechali ujít koncert pražské kapely JAZZperados BAND.

Původní kachlová kamna stála roky nevyužitá na půdě. Teď slouží dětem

Žďár - Přesně před 130 lety začaly děti ze Žďáru, Doubravy, Břehů, Skokov, Příhraz a Žehrova docházet do nové základní školy. Funguje dodnes.

Hradišti pomohly dvě penalty

Mnichovo Hradiště - Soupeře, jehož loni doprovodili z I. A třídy jen o skóre druzí, se fotbalistům MSK konečně podařilo udolat.

V Mnichově Hradišti nejrychlejší Kohout, Miler třetí, v ženách Macková druhá

Mnichovo Hradiště /FOTOGALERIE/ - Vítězem 26. ročníku Mnichovohradišťské pětadvacítky - Memoriálu Ing. Josefa Hrona se stal Jan Kohout (Elite Sport Team). Ten 25 kilometrů uběhl za 1 hodinu 27 minut a 8 vteřin. Druhý doběhl Jiří Čivrný (Nové Město nad Metují) - 1:27:37.

Strážníci budou město kontrolovat ze sedla

Mnichovo Hradiště - Dvě terénní kola jsou zbrusu novým vybavením služebny strážníků v Mnichově Hradišti. Starosta Ondřej Lochman jim je předal ve středu a věří, že pomohou v preventivních kontrolách.

Titul mistr republiky přinesl hasičům Avii

Žďár - Sboru dobrovolných hasičů ze Žďáru už je 130 let. Připravili srandamač v požárním útoku a štafetě. Do soutěže se zapojilo šestnáct družstev.

Náměstí v Hradišti se brzy změní. Možná už příští rok

Mnichovo Hradiště - Revitalizace Masarykova náměstí začíná mít první jasné obrysy. Zatím jsou sice jen na papíře, ale už to je krok k tomu, aby radnice ukázala, k čemu by mohlo dojít.

Restaurant Day: zákazníci odmítli čekat na oficiální zahájení festivalu

Mnichovo Hradiště - První Restaurant Day přilákal v Mnichově Hradišti stovky lidí, druhý zase začal podstatně dříve než v avizovaných jedenáct hodin. Chuť kolemjdoucích byla zkrátka silnější a mnozí tak na oběd doma rezignovali

František Nedvěd, folková legenda, míří do Hradiště

Mnichovo Hradiště - Kočovní herci, Stánky nebo Skládanka. Na pondělním koncertě zazní celá řada nestárnoucích hitů bratří Nedvědů, které přiveze František Nedvěd

Mnichovo Hradiště začalo partnerské namlouvání v polském městě Chojnow

Mnichovo Hradiště - S velkou pravděpodobností bude mít Mnichovo Hradiště možná už brzy třetí partnerské město. Pokud domluvy klapnou, mohl by se jím stát polský Chojnow, kam nedávno zástupci radnice přijeli na návštěvu.

Vandalové odmítli čekat, rozhlednu si otevřeli sami

Čížovka - Turistická sezona je v plném proudu, ale půvabná rozhledna Čížovka je stále bez života. K vidění tu nejsou ani dělníci, natož turisté. Pouze desítky vyrušených ptáků vylétají z hnízd

Tomáš Vaněk: Do divadla přivezu i první muzikálovou zkušenost

Mnichovo Hradiště - Rozhovor s Tomášem Vaňkem, divadelním hercem a muzikálovým zpěvákem, který už zítra bude koncertovat v mnichovohradišťském divadle

Pěchotu Prusové obklíčili, dělostřelectvo pobili a generály donutili kapitulovat

Mnichovo Hradiště - Velkolepá akce, jejímž smyslem bylo důstojné připomenutí prusko-rakouské války, která se přehnala i přes Mnichovo Hradiště, vyvrcholila bojovou ukázkou

Ivan Šmída pokřtil novou knihu v Mnichově Hradišti

Mnichovo Hradiště - Ivan Šmída, rodák z Mnichova Hradiště a spisovatel, který se svou rodinou dlouhodobě bydlí v Německu, se opět vrátil do města, v němž se narodil. Nepřijel však jen na obyčejnou návštěvu, ale pokřtil zde svou novou knihu vzpomínek, kterou nazval Hledání a návraty.

V lesoparku možná brzy přibudou i pikniková místa

Mnichovo Hradiště - Přestože se k podobě lesoparku lidé už vyjádřili, na reálnou změnu se podle starosty Ondřeje Lochmana i architekta města Jakuba Chuchlíka, mohou těšit v horizontu příštích let.

Kdo a proč chtěl v Mnichově Hradišti otevřít novou hernu? "Pro" byli jen radní!

Mnichovo Hradiště - Sedm hlasů mnichovohradišťských zastupitelů nestačilo k tomu, aby se upravilo znění obecně závazné vyhlášky, která ve městě od 1. ledna 2016 reguluje provozování loterií. Jednoduše řečeno, nová herna podporu nedostala. Ruku „pro" s velkou pravděpodobností zvedli jen členové rady. Opozice se vůbec netají tím, že je zásadně proti. Vyjádřila se osmi hlasy. Zbylá trojice zastupitelů se při hlasování zdržela.

V přípravné třídě věnují více pozornosti dětem s poruchou

Mnichovo Hradiště - Šárka Coufalová je od loňského září speciální pedagožkou v přípravné třídě na 1. základní škole v Mnichově Hradišti. Město ji zavedlo proto, aby se nejen děti lépe přizpůsobily vstupu do první třídy, ale také aby se uvolnila místa v mateřských školách. Jak pedagožka hodnotí působení ve třídě? A jaký je rozdíl mezi klasickým vyučováním a hraním si v mateřince?

Nad radnicí zavlál černý prapor, zemřel Vlastimil Kouřil

Mnichovo Hradiště - V sobotu 9. dubna přišlo Mnichovo Hradiště o jednu ze svých největších osobností. Ve věku 85 let skonal Vlastimil Kouřil, dlouholetý jednatel Kruhu přátel hudby, jehož zásluhou se obyvatelé města mohli opakovaně těšit uměním světově uznávaných českých interpretů komorní hudby, a rovněž držitel Ceny města

Samešová si zlepšila osobák 
a senzačně si doběhla pro bronz

Praha - Studentka Gymnázia v Mnichově Hradišti Anna Samešová zaznamenala obrovský úspěch na Mistrovství České republiky, které se uskutečnilo v Praze na Stromovce.

Skálová jde z Liberce do pražské Slavie

Praha - Odchovankyně Mnichova Hradiště bude hrát ze nejlepší český klub.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT