VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MNICHOVO HRADIŠTĚ

Náměstí v Hradišti se brzy změní. Možná už příští rok

Mnichovo Hradiště - Revitalizace Masarykova náměstí začíná mít první jasné obrysy. Zatím jsou sice jen na papíře, ale už to je krok k tomu, aby radnice ukázala, k čemu by mohlo dojít.

Restaurant Day: zákazníci odmítli čekat na oficiální zahájení festivalu

Mnichovo Hradiště - První Restaurant Day přilákal v Mnichově Hradišti stovky lidí, druhý zase začal podstatně dříve než v avizovaných jedenáct hodin. Chuť kolemjdoucích byla zkrátka silnější a mnozí tak na oběd doma rezignovali

František Nedvěd, folková legenda, míří do Hradiště

Mnichovo Hradiště - Kočovní herci, Stánky nebo Skládanka. Na pondělním koncertě zazní celá řada nestárnoucích hitů bratří Nedvědů, které přiveze František Nedvěd

Mnichovo Hradiště začalo partnerské namlouvání v polském městě Chojnow

Mnichovo Hradiště - S velkou pravděpodobností bude mít Mnichovo Hradiště možná už brzy třetí partnerské město. Pokud domluvy klapnou, mohl by se jím stát polský Chojnow, kam nedávno zástupci radnice přijeli na návštěvu.

Vandalové odmítli čekat, rozhlednu si otevřeli sami

Čížovka - Turistická sezona je v plném proudu, ale půvabná rozhledna Čížovka je stále bez života. K vidění tu nejsou ani dělníci, natož turisté. Pouze desítky vyrušených ptáků vylétají z hnízd

Tomáš Vaněk: Do divadla přivezu i první muzikálovou zkušenost

Mnichovo Hradiště - Rozhovor s Tomášem Vaňkem, divadelním hercem a muzikálovým zpěvákem, který už zítra bude koncertovat v mnichovohradišťském divadle

Pěchotu Prusové obklíčili, dělostřelectvo pobili a generály donutili kapitulovat

Mnichovo Hradiště - Velkolepá akce, jejímž smyslem bylo důstojné připomenutí prusko-rakouské války, která se přehnala i přes Mnichovo Hradiště, vyvrcholila bojovou ukázkou

Ivan Šmída pokřtil novou knihu v Mnichově Hradišti

Mnichovo Hradiště - Ivan Šmída, rodák z Mnichova Hradiště a spisovatel, který se svou rodinou dlouhodobě bydlí v Německu, se opět vrátil do města, v němž se narodil. Nepřijel však jen na obyčejnou návštěvu, ale pokřtil zde svou novou knihu vzpomínek, kterou nazval Hledání a návraty.

V lesoparku možná brzy přibudou i pikniková místa

Mnichovo Hradiště - Přestože se k podobě lesoparku lidé už vyjádřili, na reálnou změnu se podle starosty Ondřeje Lochmana i architekta města Jakuba Chuchlíka, mohou těšit v horizontu příštích let.

Kdo a proč chtěl v Mnichově Hradišti otevřít novou hernu? "Pro" byli jen radní!

Mnichovo Hradiště - Sedm hlasů mnichovohradišťských zastupitelů nestačilo k tomu, aby se upravilo znění obecně závazné vyhlášky, která ve městě od 1. ledna 2016 reguluje provozování loterií. Jednoduše řečeno, nová herna podporu nedostala. Ruku „pro" s velkou pravděpodobností zvedli jen členové rady. Opozice se vůbec netají tím, že je zásadně proti. Vyjádřila se osmi hlasy. Zbylá trojice zastupitelů se při hlasování zdržela.

V přípravné třídě věnují více pozornosti dětem s poruchou

Mnichovo Hradiště - Šárka Coufalová je od loňského září speciální pedagožkou v přípravné třídě na 1. základní škole v Mnichově Hradišti. Město ji zavedlo proto, aby se nejen děti lépe přizpůsobily vstupu do první třídy, ale také aby se uvolnila místa v mateřských školách. Jak pedagožka hodnotí působení ve třídě? A jaký je rozdíl mezi klasickým vyučováním a hraním si v mateřince?

Nad radnicí zavlál černý prapor, zemřel Vlastimil Kouřil

Mnichovo Hradiště - V sobotu 9. dubna přišlo Mnichovo Hradiště o jednu ze svých největších osobností. Ve věku 85 let skonal Vlastimil Kouřil, dlouholetý jednatel Kruhu přátel hudby, jehož zásluhou se obyvatelé města mohli opakovaně těšit uměním světově uznávaných českých interpretů komorní hudby, a rovněž držitel Ceny města

Samešová si zlepšila osobák 
a senzačně si doběhla pro bronz

Praha - Studentka Gymnázia v Mnichově Hradišti Anna Samešová zaznamenala obrovský úspěch na Mistrovství České republiky, které se uskutečnilo v Praze na Stromovce.

Skálová jde z Liberce do pražské Slavie

Praha - Odchovankyně Mnichova Hradiště bude hrát ze nejlepší český klub.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT