VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MLADÁ BOLESLAV

OBRAZEM: Mikulášská nadílka v Dobrovici

Dobrovice – V Dobrovickém muzeu cukrovarnictví, lihovarnictví a řepařství se o víkendu konala Mikulášská nadílka.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Kopecký doma vybojoval bronz

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Skvělá organizace po níž přišla nabídka na pořádání další vrcholné akce. Tak se povedly judistické přebory mladších žáků v Mladé Boleslavi pod pořadatelskou patronací místního oddílu TJ Auto Škody.

Dobrovolníci mohou přispět k uzdravení

Mladá Boleslav - V rámci Světového svátku dárcovství a dobrovolnictví ocenili zástupci města a nemocnice v místním divadle dvacet dobrovolníků, kteří jsou aktivní ve zdravotnictví a v sociální oblasti.  

OBRAZEM: Adventní trhy začaly v Boleslavi už v pátek

Mladá Boleslav - Adventní trhy s historicky největší světelnou výzdobou a ruským kolem začaly v Mladé Boleslavi v pátek odpoledne. 

Nadílka v hledišti i na hřišti?

Mladá Boleslav – Florbalisty boleslavského Technology čeká v sobotu další superligový zápas. Tentokrát proti Ostravě. A v plánu je mikulášská nadílka. V hlediště stoprocentně, na hřišti snad také.

Kam o víkendu za sportem

Mladoboleslavsko - Připravili jsme výběr sportovních zápasů o nadcházejícím víkendu.  

OBRAZEM: Mladí umělci předvedli, co umí

Kosmonosy – Zrcadlovým sálem kosmonoského zámku se linuly tóny vážné hudby. Konal se tam Zámecký koncert žáků Základní umělecké školy z Mladé Boleslavi.

Josef Dufek: Sudí to mají těžké. Video pomůže

Mladá Boleslav – Šéf klubu je rád, že Mladá Boleslav bude u zavedení videorozhodčího v první lize.

Unikátní divadelní soutěž už v sobotu finišuje

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Únava, napětí, očekávání. K tomu namožený krk známého televizního herce Daniela Bambase. Už v sobotu bude ale vše jinak. Zítra se rozhodne. Večer poznáme vítěze druhého ročníku unikátního projektu taneční školy Martina Šimka a Terezy Řípové a mladoboleslavského Městského divadla Roztančené divadlo. Bude jím někdo z šesti známých herců.  

Radní jedou jednat do škol na Boleslavsku. Mohou ale také přiložit knihu k dílu

Mladá Boleslav – Se zájmem o aktivity ve prospěch žáků, kteří potřebují něco navíc, i takových, jimž by něco navíc bylo žádoucí nabídnout, navštíví v pátek Mladoboleslavsko dva představitelé středočeského hejtmanství.

Rolko hlásí návrat. Jako asistent trenéra Uhrina

Mladá Boleslav – Sedm let kopal v Mladé Boleslavi stopera, nyní se do klubu vrací. Hradečák Adrian Rolko se stane asistentem hlavního trenéra Dušana Uhrina u týmu prvoligových fotbalistů.

Trenér Kýhos poprvé venku prohrál

Hradec Králové – Od nástupu kouče Vladimíra Kýhose na lavičku BK Mladá Boleslav měli Bruslaři venku stoprocentní bilanci. To už po středě ale neplatí. Boleslavané totiž prohráli extraligový zápas na ledě druhého Hradce Králové 2:4. Na Mountfield tak nevyzráli ani na třetí pokus v této sezoně.

Fotbalový úkaz jménem Moulík. Žádný hráč v Česku nedal na podzim tolik gólů

Střední Čechy – Mazák z Krhanic rozvlnil síť ve všech podzimních kolech a celkem pětatřicetkrát.

Divizní novicové byli vidět. Zbuzany nejen fotbalově

Střední Čechy – Kvartet vyslanců z předešlého ročníku krajského přeboru na podzim zápolil ve fotbalové divizi. Rakovnický SK, Vykáň, Brandýs i Zbuzany o sobě dávaly ve čtvrté nejvyšší soutěži náležitě vědět.

Výstava v Bakově: Jsou tu nejšikovnější, kdosi napsal…

Bakov nad Jizerou /FOTOGALERIE/ - V mateřské škole Bakov nad Jizerou se konala druhá výstava týkající se nejbarevnějšího období – období podzimu. Návštěvníci obdivovali lesní království, palouček s houbami, ráj skřítků, dračí slet, nechyběla ani roztomilá ježčí rodinka a soví kamarádi. Lístková víla něžně povzbudila náladu.

Bývalý vyhazovač získal černý pásek

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Získat v bojovém umění černý pásek? To je velká frajeřina. Stupeň znalosti daného bojového umění se ale nezískává každým dnem. Jiří Dimitrov ho převzal po sedmnácti letech tréninku. Tréninku brazilského jiu-jitsu (BJJ). O ocenění rozhodl Dimitrovův učitel, Brazilec žijící v Rakousku, Sandro „Pacoca“ Santos.

..a přijde i Mikuláš aneb do Bousova míří i Maxim Turbulence

Dolní Bousov /FOTOGALERIE/ - Dvacátý ročník tradiční mikulášské nadílky v Dolním Bousově se koná v sobotu 2. prosince od 14 hodin. Akci pořádá město Dolní Bousov ve spolupráci s týmem dobrovolníků.

V Mladé Boleslavi postaví vánoční strom z knih

Mladá Boleslav – Bývalá zemědělka, tedy SOŠ a SOU, Mladá Boleslav v Jičínské ulici připravuje na pátek a sobotu oslavy 65. výročí vzniku školy. A v rámci oslav postaví netradiční vánoční strom z vyřazených knih.

Práchenský vypáčil dvě medaile

Rumia (Polsko) – V polské Rumii se konal světový šampionát v páce handicapovaných, kterého se účastnilo několik desítek pákařů z několika zemí světa.

Prestižní turnaj přesně za měsíc

Benátky nad Jizerou – Novinkou v letošním badmintonovém kalendáři je prosincový zvací turnaj Benátky Masters. Jeho první ročníku bude hostit benátecká sportovní hala mezi vánočními svátky.

Juniorka doma jenom remizovala

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Boleslavská fotbalová juniorka posílená o několik hráčů prvoligového áčka vedla v posledním domácím zápase letošního podzimu v poločase nad Hradcem Králové 2:0, krátce po přestávce pak ještě 3:1. Přesto bere ze zápasu jenom jeden bod, za konečnou remízu 3:3.  

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Žďár a ZŠ Čistá

Boleslavsko - Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Boleslavsku.

Radnice zná nominace na Cenu města

Mnichovo Hradiště - Jeden spolek a dvě osobnosti jsou nominovány do ankety města Mnichovo Hradiště v kategorii za mimořádný přínos v uplynulém roce a za celoživotní přínos.   

Posledním hříšníkem je Bůžek

Kosmonosy – Posledním vyloučeným a potrestaným hráčem v okresních fotbalových soutěžích je Pavel Bůžek z Kropáčovy Vrutice. Ten si nezahraje kvůli svému vyloučení v posledním kole okresního přeboru jeho první jarní kolo.

První Bábofky bodovaly naplno

Benešov, Zruč nad Sázavou – Rozdílně se vedlo volejbalistkám Mladé Boleslavi a Benátek nad Jizerou ve víkendových venkovních zápasech krajského přeboru.

Pasažéry z porouchaného autobusu dovezli do Prahy hasiči

Mladá Boleslav – Nestalo se nic závažného, ale přesto k obci Svémyslice na Praze-východ musel v pondělí vpodvečer vyjet evakuační autobus hasičů ze základny v Mladé Boleslavi.

Volejbalisté neměli proti Varům žádnou šanci

Benátky nad Jizerou – Třináct, sedmnáct a devatenáct. To jsou bodové zisky v jednotlivých setech domácích volejbalistů Benátek v domácím extraligovém zápase proti Karlovarsku. „Výkonnostní rozdíl byl evidentní. S tím se nedá nic dělat,“ krčil smutně rameny po zápase domácí kouč Pavel Třešňák. 

Dřeli, ale na Slavii nestačili

Benátky nad Jizerou – Z posledních dvanácti zápasů WSM ligy vyhráli hokejisté Benátek jediný. Na ledě poslední Kadaně. A právě Trhači jsou jediným týmem, kdo ještě zůstává v tabulce druhé nejvyšší české hokejové soutěže za Benáteckými. Na dvanáctý Vsetín už hoši od Jizery ztrácejí po sobotní domácí porážce se Slavií už šest bodů.

OBRAZEM: V Kolomutech uklízeli obec

Kolomuty -  Veřejnou brigádu za účelem podzimního úklidu obce mají za sebou v Kolomutech u Mladé Boleslavi. Dokonce se zde podařilo zapojit i mladší generaci. 

Zaměstnanci Škodovky jsou v nejistotě, spekulací přibývá

Mladá Boleslav - Škodováčtí odboráři v těchto dnech vyjednávají podobu nové kolektivní smlouvy. A také řeší to, že podle svého odborového předáka Povšíka přijdou i přes všeobecné ujišťování o výrobu své vlajkové lodi Škody Superb. Ve hře je i rekordně dlouhá stávka.

Automobilka Škoda podporuje Zdravotní klauny

Mladá Boleslav - Škodovka pokračuje v podpoře neziskové organizace Zdravotní klaun, pro kterou uspořádala 3 793 zdravotních klauniád a projekt podpořila částkou 440 000 korun 

Boleslavské ulice rozsvítí tisíce LED žároviček

Mladá Boleslav - Přípravy na nejoblíbenější svátky roku jsou v plném proudu. Za vánoční výzdobu měst a tradiční trhy utratí města v republice miliony korun. A jak je na tom výzdoba dvou největších měst okresu?

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Škodovka hledá talenty pomocí scifipříběhů

Mladá Boleslav - Na webové stránce backendstories.cz zve podnik k cestě do budoucnosti. Vypisuje také nová atraktivní pracovní místa v oblasti digitalizace.

Modrá, oranžová, červená, co to všechno znamená?

Mladá Boleslav - Ne, to není nezdařilý pokus o rýmovačku. To jsou městem zamýšlené barvy nových parkovacích zón. Přidejte si k nim ještě fialovou a dostanete kompletní nabídku.

Výměna karet na placené parkování už začala

Mladá Boleslav - Výměna parkovacích karet na rok 2018 do stávajících zón placeného stání už byla zahájena. Nyní se vydávají karty pro zóny, které nečekají žádné změny ani po zavedení plánovaného parkovacího systému na území celého města v příštím roce.

OBRAZEM: Mladá Boleslav se mění ve vánoční město

Mladá Boleslav - S blížícím se začátkem adventního času byly ve čtvrtek instalovány na svá místa především na lampách pouličního osvětlení velké světelné vánoční ozdoby. Místním lidem i návštěvníkům budou zářit na cestu i dopřávat sváteční náladu až do začátku příštího roku. 

Škoda zkouší přepravu dílů do Číny po železnici

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka před nedávnem odstartovala pilotní testovací projekt přepravy sériových dílů do Číny po železnici. Zkušební kontejner, který je v této chvíli na cestě, obsahuje sériové díly, které Škodovka standardně přepravuje námořní dopravou. 

OBRAZEM: Před Škoda Muzeem vzniká kluziště

Mladá Boleslav – Oblíbené kluziště na parkovišti před muzeem Škoda připravují pro zájemce o rekreační bruslení všech věkových kategorií pracovníci odborné firmy. Z tohoto důvodu bude parkování v této lokalitě omezené.

Míří Pavel Handlík z Boleslavi do Ameriky?

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Tenhle rozhovor je zvláštní. Je jiný. Autorem není novinář, ale hudebník. A ten vyzpovídal svého kolegu z kapel Sunny Side a Barbecue. Jiří Šubr tak pokládal otázky Pavlu Handlíkovi.

Známý hudebník Sovič moderuje na Signál rádiu

Mladá Boleslav - Prostory rádia Signál v mladoboleslavské ulici Jana Palacha přivítaly novou krev. „Redakce v Boleslavi se rozrostla. Stali jsme se servisní organizací pro rádio Kiss, zajišťujeme zpravodajství pro celou republiku a nově i pro Country rádio,“ uvedl programový šéf rádia Signál Luboš Dvořák.

Ruské kolo bude!

Mladá Boleslav - A je to tady! Tolik diskutované, očekávané a málem proklínané ruské kolo nakonec opravdu bude součástí mladoboleslavských adventních trhů, které se letos po novu odehrají Na Výstavišti. 

Škodovka chystá výrobu elektromobilů v roce 2020

Mladá Boleslav - Krok, který se po problémech německého koncernu Volkswagen v rámci kauzy Dieselgate dal očekávat, je tady. O čem je řeč? O přechodu obřího koncernu, kam patří i mladoboleslavská Škoda, k alternativním pohonům svých vozů a ještě přesněji k elektromobilům.

Některé stromy budou muset ustoupit novému parku

Kosmonosy - Město plánuje úpravu prostoru mezi sídlištěm Pod Koupalištěm a Příčnou ulicí, kde by měl vzniknout nový park. Jeho podoba ale ještě není zcela známa. Konečný verdikt bude zpracován i na základě připomínek z veřejného projednávání záměru.

Vyhřívaný stan pomáhá lidem bez domova i letos

Mladá Boleslav – Kde a jak přečkám zimu? A bude letos mírná, nebo bude mrznout hodně? A neumrznu? To jsou otázky, které si v naší zemi klade v tuto dobu několik tisíc lidí bez domova. Někteří z nich už se zimními měsíci nezáviděníhodnou zkušenost mají, jiné to teprve čeká. 

OBRAZEM: Svatomartinská výstava psů

Mladá Boleslav - Po loňském úspěšném prvním dějství uspořádal v sobotu 18. listopadu Spolek chovatelů a přátel psů Nymburk druhý ročník Svatomartinské oblastní výstavy psů. Výstava konaná v rámci Kynologického areálu Krásná louka v Mladé Boleslavi byla přístupná psům a fenám všech plemen zapsaných v plemenných knihách uznaných mezinárodní kynologickou federací, kteří dosáhli ve výstavní den stáří požadovaného pro zařazení do třídy. Výstava se od samotného rána těšila velkému zájmu vystavovatelů.

OBRAZEM: Slavnosti vína

Mladá Boleslav - V sobotu 18. listopadu se v Domě kultury v Mladé Boleslavi za velkého zájmu veřejnosti uskutečnil již šestý ročník Slavností vína. 

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Pírkovo sanatorium se pyšní významným oceněním

Mladá Boleslav – V Pírkově sanatoriu se pořád něco děje. Na zahradě mají sochy, získali prestižní ocenění. A brzy bude otevřena nová, doslova nepřehlédnutelná budova vedle plaveckého bazénu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT