VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MLADÁ BOLESLAV

OBRAZEM: Sokol otevřel své brány veřejnosti

Mladá Boleslav - Tělocvičná jednota Sokol Mladá Boleslav se stejně jako v loňském roce zapojila do projektu Sokol - spolu v pohybu se svou již tradiční akcí Sokolení. Více než stovka dětí si mohla zasportovat na šesti stanovištích, kde bylo možné si vyzkoušet obratnost, postřeh i důmyslnost. Za své výkony získávaly děti razítka do účastnických kartiček. Ty pak mohly směnit za drobné dárky. 

Do Boleslavi se znovu sjedou fanoušci veteránů

Mladá Boleslav – Další, již patnáctý ročník Svatováclavské jízdy historických vozidel, už klepe na dveře. Jízda se tradičně uskuteční 28. září.

Centrální příjem chce nemocnice otevřít letos

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Klaudiánova nemocnice se pomalu připravuje na spuštění centrálního příjmu pacientů, který se měl podle původního plánu rozjet už v září. Vedení nemocnice se ale nakonec tento projekt rozhodlo odsunout.

Festival NADOSAH má za sebou první ročník

Mladá Boleslav - Památce herce, mima a pedagoga Borise Hybnera byl věnován festival NADOSAH, jehož první ročník se uskutečnil v Mladé Boleslavi. Festival nesl podtitul Netradiční divadelní formy na netradičních místech.

OBRAZEM: Bousov se vrátil do války

Dolní Bousov - Vojenské cvičení členů SPVH Sever 2013, kteří secvičovali společně se členy LIR10 (C&K LandwehrInfanterie Regiment Nr.10 Mladá Boleslav) válečný boj z 1. světové války 1917 východní fronty ČS legie, se uskutečnilo o víkendu v Dolním Bousově. Cvičení se uskutečnilo i za použití pyrotechnických efektů. 

Boleslavský Vodní svět ukazuje unikát

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Mezi skleníky, v objektu, který se nacházel v téměř havarijním stavu, nalezlo domov několik druhů ryb, včetně vzácné parmičky.

OBRAZEM: Lesy u Všejan obsadili vojáci

Všejany – Lesy nedaleko Všejan a poblíž bývalého vojenského výcvikového prostoru Milovic – Mladá obsadili o víkendu vojáci. V okolí bývalého muničního skladu na Kozím hřbetu vyrostly tábory dobových armád.

OBRAZEM: Slavnostní vernisáž zahájila výstavu Václava Havla

Mladá Boleslav – V sobotu 16. září se uskutečnila slavnostní vernisáž v zahradě kliniky Dr. Pírka. Ta odstartovala unikátní výstavu, která je inspirovaná životem a dílem prezidenta Václava Havla.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Václav Hrabě nedá na řepku dopustit

Sedlec /ROZHOVOR/ - V obci Sedlec hospodaří soukromý zemědělec Václav Hrabě, který se chlubí titulem Zemědělec roku. Získal ho před dvěma lety. Jak se dívá na ocenění dnes? A jak hodnotí letošní úrodu? Skutečně je počasí pro zemědělce strašákem? To nám prozradil v rozhovoru.

Boleslavský bazén usiluje o titul Stavba roku

Mladá Boleslav – Rovnou dvě stavby reprezentují Mladou Boleslav v soutěži Stavba roku Středočeského kraje, což je celostátní a největší soutěž v oboru stavitelství a architektury.

OBRAZEM: Módní přehlídka Martina Burgera přilákala spoustu lidí

Mladá Boleslav - Očekávaná módní show, na které představil svou druhou oficiální kolekci pod názvem Plán B nadějný dvacetiletý návrhář Martin Burger, se uskutečnila v polovině tohoto týdne. 

Na Chlumu roste vzácná a chráněná muchomůrka

Mladoboleslavsko - Pouze na dvou místech v Čechách roste v lesích mykologická rarita muchomůrka císařská, na Chlumu u Mladé Boleslavia v Českém krasu u Prahy. Na Chlumu se přitom objevila po dlouhých sedmdesáti letech v loňské sezoně.

OBRAZEM: V Kosmonoské nemocnici zasahovala zásahovka

Kosmonosy - Psychiatrická nemocnice Kosmonosy opět pořádá Dny duševního zdraví, které se v léčebně konají každoročně při příležitosti Světového dne duševního zdraví. Jedním z cílů akce je i rozšířit povědomí veřejnosti o práci a životě v psychiatrické nemocnici a částečně přiblížit často tabuizované prostředí. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení