VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MLADÁ BOLESLAV

Platy ve Škodovce porostou o dvacet procent

Mladá Boleslav – Odbory ve Škodovce souhlasí s návrhem firmy. Odměna by při započítání všech navýšených složek včetně příplatků měla stoupnout průměrně o více než 20 procent.

FOTO: Studenti hrají dětem divadlo

Mladá Boleslav - Již šestým rokem se žáci Studentského divadla D3 při mladoboleslavské Stření odborné škole a Středním odborném učilišti na Jičínské ulici ve svém volném čase věnují hraní divadla a každý rok připraví pro děti z mateřských a základních škol pohádku.

Klinika Dr. Pírka zve na kulturu

Mladá Boleslav – Kristián. Eva tropí hlouposti. Dívka v modrém nebo Alibi na vodě. Kdo by neznal tuto filmovou klasiku s Oldřichem Novým. Vzpomínky na lamače ženských srdcí dorazí do města automobilů.

Velké opravy doplňují i ty malé

Mladá Boleslav – Kromě velkých rekonstrukcí a úklidů potřebuje Mladá Boleslav po zimě i řadu drobných oprav, které jsou pro zkrášlení prostředí rovněž nezbytné. Pracovníci správy komunikací firmy Compag tak například opravovali poškozenou část dlažby u kostela svatého Jana Nepomuckého v Železné ulici. Historická ornamentální dlažba je zajímavá rovněž tím, že vyznačuje postavení již zbourané kostelní předsíně, která byla odstraněna na počátku 20. století.

FOTO: Opravuje se ulice Jana Palacha

Mladá Boleslav – V ulici Jana Palacha se v současnosti koná první etapa rekonstrukcí. Ty si vyžádaly úplnou uzavírku celé ulice. Výsledkem by měla být celková rekonstrukce povrchu a inženýrských sítí. Nyní se pracuje na úseku mezi třídou Václava Klementa a Jiráskovou ulicí, od 24. dubna mají práce pokročit do úseku mezi Jiráskovou a Havlíčkovou ulicí. Konec je plánován na 1. května.

Jednání ve Škoda Auto: půjdou odbory do stávky?

Mladá Boleslav - Platnost původní smlouvy mezi Škoda Auto a Odbory OS KOVO skončila 31. března. Nová smlouva se zatím zdá být v nedohlednu. Odbory před Velikonocemi totiž odmítly další nabídku.

Oprava podjezdu v Čejeticích odstartovala

Mladá Boleslav - Jaro je tu. Město se čistí a uklízí. Současně ovšem vzrůstá počet uzavírek a dopravních komplikací. Další past na řidiče číhá až do srpna v Koněvově ulici.

OBRAZEM: Velikonoce v Kolomutech

Kolomuty - V Kolomutech u Mladé Boleslavi si velikonoční svátky užívali všichni, zejména však děti – stejně jako všude jinde.

Daniel Bambas přenechá Thálii divadlu

Mladá Boleslav – Daniela Bambase věnčí čerstvě prestižní cena Thálie za roli Edwarda Kynastona ve hře Krás(k)a na scéně. Ta je výsledkem jeho spolupráce s boleslavským divadlem. Sotva si herec ale cennou trofej „ohmatal“, už se s ní zase loučí.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Boleslav podpoří sportující mládež

Mladá Boleslav /INFOGRAFIKA/ – Hokejbalisté. Basketbalisté. Atleti nebo florbalisté. Necelých devět milionů korun rozdělí město mezi 37 klubů, které podporují sportování mládeže.

Oživení bazénu v sokolovně je zase o něco blíž

Mladá Boleslav – Nájemné 20 tisíc korun měsíčně po dobu 30 let, 35 milionů do nové technologie bazénu a 7 milionů do rekonstrukce některých částí budovy. To jsou podmínky, které oceňují všechny strany. I plavci.

Lukrativní pozemky u Fóra koupila Škodovka

Mladá Boleslav -Zastupitelé rozhodli o prodeji pozemků před panelovými domy na třídě Václava Klementa, jedné z posledních stavebních parcel v této oblasti. Získala je Škoda Auto, která se původně do soutěže vůbec nepřihlásila. Za jeden metr čtvereční zaplatí městu 10 429 korun.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT