VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MLADÁ BOLESLAV

Jarní úklid brzdí parkující auta lhostejných řidičů

Mladá Boleslav – Letošní jarní úklid města, který firma Compag zahájila před třemi měsíci, brzdili lhostejní řidiči. Navzdory dopravnímu značení, které je na zákaz parkování ve dnech čištění v předstihu upozorňovalo, svá auta neodvezli. Na řadě míst se proto práce úklidové techniky zastavila.

Zalužanskou se už jezdí, uzavírek je ale stále dost

Mladá Boleslav – Trpělivost. Tolerance. Předvídavost a časová rezerva. To jsou devizy boleslavského řidiče. Proč? Ptácká. Dukelská či Smetanova nebo malá TGM jsou totiž neprůjezdné stálice. Od konce tohoto týdne se dopravní situace přesto o něco zlepšila. Otevřela se totiž Zalužanská ulice. Uzavírek je ale na nevelké město stále příliš.

Světová Oldtimer Bohemia Rally se blíží

Mladá Boleslav – Mladá Boleslav je domovem vozů značky Škoda, to ví zřejmě každý. Stejně tak je všeobecně známo, že se zde pořádají dvě významné automobilové soutěže, jež mají ve svém názvu latinské označení pro Čechy - Bohemia. Nicméně jen jedna se může chlubit zařazením do seriálu mistrovství světa, a to Oldtimer Bohemia Rally 2018 FIVA.

Město upravilo vyhlášku o veřejném pořádku

Mladá Boleslav – Noční klid nebo konzumace alkoholu v ulicích města. To jsou témata, která občany města velice zajímají. Nyní došlo k úpravě vyhlášky o veřejném pořádku na území města, kterou již odsouhlasili mladoboleslavští zastupitelé.  

Jak školy využijí peníze od města, rozhodnou žáci

Mladá Boleslav – Šíření finanční gramotnosti mezi děti je nezbytné. V tomto případě půjde navíc o spojení příjemného s užitečným. Město totiž navýšilo rozpočet školám a o využití peněz rozhodnou sami žáci.

Krásná louka ožila festivalem popáté

Mladá Boleslav /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Pátý ročník mezižánrového hudebního festivalu Krásná louka 2018, konaný v sobotu 26. a v neděli 27. května, přilákal na tuto oblíbenou lokalitu u Jizery davy fanoušků všech věkových kategorií.

Práce na bazénu v sokolovně začnou do léta

Mladá Boleslav – Práce na bazénu v sokolovně budou moci zřejmě brzy začít. Uzavření smlouvy o převodu práv a povinností na budovu se společností Městská společnost sportovní a rekreační areály schválila v uplynulých dnech mladoboleslavská městská rada.

Festival Krásná louka startuje

Mladá Boleslav – Společně s dobovým leteckým dnem a automobilovými soutěžemi Rally Bohemia a Oldtimer Bohemia Rallye patří ve městě automobilů Festival Krásná louka k nejnavštěvovanějším událostem. V letošním roce začíná dvoudenní akce v areálu na Krásné louce v sobotu ve 12 hodin a potrvá až do neděle.

Vtelenská dechparáda míří na Stránov

Jizerní Vtelno – Pořádná porce dechové hudby se po roce vrací na Stránov. Areál tamního zámku ožije už tuto neděli dalším ročníkem oblíbené přehlídky dechovek.

Autobusové nádraží se postupně mění k lepšímu

Mladá Boleslav – Autobusové nádraží v Mladé Boleslavi se krůček po krůčku lepší – místo hlídá najatá agentura, přibyly informační tabule a sítě proti holubům. Ke kráse má ale i tak ještě daleko.

Města o svou zeleň pečují. Mnohé jde ale vylepšit

Mladá Boleslav /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Dvě největší města okresu, Mladá Boleslav a Mnichovo Hradiště, se o svou zeleň snaží pečovat a neváhají vynaložit miliony. Přesto je v tomto směru ještě prostor pro to, aby se obě města „zazelenala“ více.

Taktovku Paprsku převzala Markéta Amerighi od otce

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Dětských pěveckých sborů je v České republice nepočítaně. Tenhle je ale specifický. Děti nestojí srovnané do latě, v řadách a v jednotném oblečení. Naopak. Barevná trička, přirozený zpěv, úsměvy na tváři, a co víc, zpěváčci si sami koncerty moderují. Takový je sbor Paprsek z Mladé Boleslavi, který letošním rokem zpívá již 45 let.

Paprsek slaví 45 let od založení

Mladá Boleslav – Na 120 zpěváků, špičkoví muzikanti a největší hity. Tak bude vypadat unikátní čtvrteční koncert Paprsku ve Škoda Muzeu, který začne v 18 hodin.

Po dvou letech padl verdikt: dům kultury není památkou

Mladá Boleslav – Dům kultury v Mladé Boleslavi, postavený v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století podle návrhu architekta Františka Řezáče, je pro mnoho lidí pouhou ohyzdnou škatulí ze socialistických časů. Jiní jej ale mají za kulturní památku, kterou stojí za to uchovat pro budoucí generace. Česká pobočka Mezinárodní rady pro památky a sídla za tímto účelem dokonce naléhala na ministerstvo kultury, aby Domu kultury status památky udělilo.

Domácí hasiči nenašli konkurenta

Kosmonosy /FOTOGALERIE/ – Jen setiny rozhodovaly o víkendu o těch, kteří v dalším kole Jizerské ligy v požárním sportu vystoupají na stupně vítězů. Na hřiště sportovního klubu v Kosmonosech dorazily týmy z celého okolí.

Prorazit zeď i zajistit sesuv. Hasiči to teď dokážou líp

Střední Čechy - Na pohled se jedná o obří bedny uzpůsobené k rychlému naložení a snadné přepravě na nákladním automobilu – rozhodující však je, co se nachází uvnitř. A to profesionální hasiči ze stanic v Mladé Boleslavi, Kutné Hoře a Říčanech, kteří nově převzali takzvané technické kontejnery, dovedou náležitě ocenit.

OBRAZEM: Senioři měli v Klementince o zábavu postaráno

Mladá Boleslav – Zahrada komunitního centra Klementinky ve vnitrobloku u třídy Václava Klementa příští měsíc oslaví rok od svého zprovoznění, a svému účelu zatím slouží ke všeobecné spokojenosti. Nyní konečně dospěla k závěru i rekonstrukce vnitřních prostor tohoto mezigeneračního centra.

Škodovka poslala do světa rekordní počet vozů

Mladá Boleslav – Kolektivní vyjednávání před časem skončilo. Nyní si automobilka připisuje další ze svých historických rekordů.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

OBRAZEM: Boleslav byla plná mašinek

Mladá Boleslav - Za účasti stovek spokojených diváků všech věkových kategorií se dnes za krásného počasí uskutečnil na hlavním nádraží Středočeský železniční den.

Kvůli zdivočelým fanouškům byli policisté v pohotovosti

Mladá Boleslav – Zakázaná pyrotechnika, bitky, kolaps a policie připravená zasáhnout. Na středečním fotbalovém zápase bylo rušno.

V Mladé Boleslavi zemřel parašutista

Mladá Boleslav – Seskok parašutistů v Mladé Boleslavi skončil tragédií.

Bazén hlásí opravu tobogánu

Mladá Boleslav - Zřejmě až do třináctého června se návštěvníci krytého bazénu na Štěpánce nesvezou na žlutém tobogánu. V městském bazénu totiž začala avizovaná výměna kluzných částí tobogánu.

Boleslav chce být chytré město

Mladá Boleslav – Zastupitelé města automobilů rozhodli o aktualizaci Strategického plánu města. Mezi priority byl nově zařazen také rozvoj konceptu chytrého města, takzvaného Smart City. Koncept je členěn na dílčí opatření v oblasti dopravy, energetiky, životního prostředí, veřejné správy a veřejných služeb.

Z náměstí Republiky je provizorní parkoviště

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – S ohledem na postupující rekonstrukce několika ulic Mladé Boleslavi (Smetanova, “malá TGM” či Dukelská) rozhodlo vedení města o zřízení provizorního parkoviště na náměstí Republiky. To je určeno především pro obyvatele uzavřených ulic.

Vrchbělou zbavili 20 tun odpadu

Vrchbělá – Již čtvrtým rokem podporuje Škoda Auto úklidové akce na Mladoboleslavsku. I proto se v rámci programu Ukliďme Česko zapojilo v lokalitě Vrchbělá přes 200 osob, které se rekrutovaly i z řad zaměstnanců. Ti pomáhali čistit přírodu od odpadků a černých skládek.

Žáci uklízeli Kosmonosy

Kosmonosy /FOTOGALERIE/ – Před nedávnem pořádala Základní škola Kosmonosy akci nazvanou Ukliďme svět, ukliďme Česko, která se uskutečnila v rámci projektu Hrdá škola.

OBRAZEM: Pojizerská výstava psů

Mladá Boleslav – Přes 800 vystavovatelů se před nedávnem zúčastnilo již devatenáctého ročníku Pojizerské výstavy psů. Během krásného letního počasí se nejkrásnějším psem výstavy stal afgánský chrt Vincenzo Nibali Gandamak, kterého vystavovala jeho majitelka Eva Rambousková.

Hraje se hokej. Češi fandí, ale v úspěch nevěří

Mladá Boleslav – Čekání na velkou hokejovou medaili trvá od roku 2012. Doby, kdy se českého národního týmu soupeři báli, zmizely v propadlišti dějin. To ale neznamená, že by se v restauracích a hospodách nefandilo.

Den železnice: na nadšence čekají jízdy moderními i historickými vlaky

Střední Čechy – Máte rádi vlaky? Jste nadšenci do železnice? Pak by vás mohl bavit Středočeský železniční den. Ten se odehraje tuto sobotu 12. května v Mladé Boleslavi.

Kauza okolo 2. základní školy je zřejmě u konce

Mladá Boleslav – Ředitel 2. základní školy Roman Král byl z rozhodnutí rady města ze své funkce odvolán. Důvodem má být špatná atmosféra a komunikace na škole i její upadající mediální obraz. Ředitel se hájí, že nařčení pochází jen od menšiny nespokojených rodičů a učitelů, jímž se rada přesto rozhodla řídit.

Soutěž prověřila zdravotnickou zdatnost

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Celkem dvacet družstev mladých zdravotníků ve dvou věkových kategoriích se utkalo v Soutěži mladých zdravotníků, organizovanou Oblastním spolkem Českého červeného kříže Mladá Boleslav.

Škoda uspořádala Den techniky pro dívky

Mladá Boleslav - Že se nehodí dát dceru studovat na škodovácký učňák? Omyl. Automobilka Škoda Auto totiž chce pro technické profese, které jsou na pracovním trhu velmi žádané a nabízí jistotu pracovního místa, nadchnout i mladé dívky. Proto před nedávnem v rámci Dne techniky otevřela brány Škoda Akademie žákyním pátých a šestých tříd základních škol, aby přes 200 z nich nahlédlo do Středního odborného učiliště strojírenského.

Palachova ulice je již průjezdná, další uzavírky přicházejí

Mladá Boleslav – Dobrá zpráva pro řidiče. Ulice Jana Palacha je po měsíční uzavírce opět plně průjezdná. V úseku od třídy Václava Klementa po křižovatku s Havlíčkovou ulicí došlo v době od 3. dubna k opravě povrchu komunikace a práce vyvrcholily minulý týden aplikací vodorovného značení. „Nadále ale není možné projet Jiráskovou ulicí v úseku od křižovatky s ulicí Jana Palacha k ulici U Stadionu, kde také probíhá oprava povrchu komunikace,“ řekla mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

Lidé syslům na Radouči ubližují nevhodným krmením

Mladá Boleslav – Dříve platil za škůdce, který byl k vidění takřka na každém poli, dnes o něj v české přírodě téměř ani nezavadíte a je veden jako ohrožený druh. Řeč je o malém roztomilém hlodavci – syslu.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Do prvních tříd nastoupí 540 prvňáčků

Mladá Boleslav – Ve městě automobilů se před nedávnem konaly zápisy budoucích prvňáčků. Již podruhé to bylo v posunutém jarním termínu. Do deseti základních škol, z nichž si lidé v Mladé Boleslavi mohli vybírat, kam svou ratolest umístí, dorazilo celkem 639 dětí, což je zhruba o pětapadesát méně než v loňském roce. Žádné slučování tříd ale nehrozí.

Na Karmeli se bude opět fandit hokeji

Mladá Boleslav - Mladoboleslavské vzdělávací centrum Na Karmeli po roce znovu ožije hokejem. Pro fanoušky je připravena projekce všech zápasů české reprezentace na mistrovství světa v Dánsku. Sledování přímého přenosu doprovodí besedy se zajímavými hosty. Poprvé to bude už tuto sobotu, kdy Češi od 20.15 vyzvou v atraktivním a očekávaném duelu Slovensko.

OBRAZEM: Galerie Pod Věží zve na fotografie

Mladá Boleslav - Tento týden se u příležitosti životních jubileí autorů uskutečnila v galerii Pod Věží, na Starém městě, vernisáž výstavy fotografií mladoboleslavských fotografů, otce a syna, Zdeňka Halíře a Jana Halíře. Oba jsou členové mladoboleslavského Fotoklubu Sokol MB. Výstava potrvá až do 3. června. 

Karoq se bude vyrábět i v Německu

Mladá Boleslav – Automobilka Škoda nestíhá vyrábět. Výrobní kapacity jejích závodů jsou na hraně. Možná za ní. I proto stěhuje vedení koncernu část výroby Škody Karoq do Německa.

OBRAZEM: Čarodějnický rej na Krásné louce

Mladá Boleslav - I město automobilů se mohlo pochlubit dalším Čarodějnickým rejem na Krásné louce. Během krásného počasí akci navštívilo několik tisíc lidí. Pro účastníky zde bylo připraveno množství atrakcí, kulturní program na hlavním pódiu i řada stánků s občerstvením.

Boleslavské kadeřnice ovládly celostátní soutěž

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Úspěchem se nyní může pyšnit boleslavská Soukromá střední škola MAJA. Čtyři z tamních žákyň v oboru kadeřnice se s vynikajícím výsledkem zúčastnily celorepublikové studentské soutěže StudentStyle, která spojuje praktickou stáž s kadeřnickou soutěží. Celkem soutěžilo 46 studentů a studentek 3. ročníku z celé republiky.

OBRAZEM: Klub chovatelů málopočetných plemen pořádal výstavu

Mladá Boleslav – Krásná louka v Mladé Boleslavi přivítala v sobotu Klub chovatelů málopočetných plemen psů. Mezi takto specifikovaná plemena patří například americký bezsrstý teriér, australský honácký pes, bergamský ovčák či brazilský buldok. Program byl zahájen přejímkou, následně přišlo na řadu posuzování v kruzích a odpoledne se prováděly závěrečné soutěže.

Mladoboleslavští Sokolové se připravují na všesokolský slet

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Tělocvičná jednota Sokol Mladá Boleslav uspořádala předsletovou akademii. Její hlavní a nejvíce očekávanou součástí bylo první předvedení hromadných skladeb, které boleslavští cvičenci již od září loňského roku pilně trénují na nadcházející XVI. všesokolský slet, který se uskuteční na začátku července v pražském Edenu. Během programu se také předvedly téměř všechny oddíly mladoboleslavského Sokola, a tak mohli diváci především z řad rodičů nejmenších cvičenců zhlédnout také vystoupení oddílů nejmladšího žactva, gymnastiky, capoeiry i taneční skupiny Next.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Štěpánka vyřešena, stavět se nebude

Mladá Boleslav – Obytné domy se v lesoparku Štěpánka stavět nebudou. Stavební odbor městského úřadu v Mělníku totiž rozhodl, že stavba bytových domů na Štěpánce není v souladu s územním plánem Mladé Boleslavi a výstavbu domů nepovolil.

Boleslav veze z Jihlavy bod. Šance měla i na tři

Jihlava – Bod neuklidnil ani jednoho, oba ho ale musí brát. Jihlava ani hostující Mladá Boleslav nepředvedly v páteční předehrávce 26. kola fotbalové HET ligy žádnou hitparádu a remizovaly 0:0. V klidu není ani jeden z týmů.

Další dopravní komplikace: začíná oprava Zalužanské

Mladá Boleslav – Z Rozvoje na Výstaviště za 15 minut? V ranní špičce žádný problém. Město je stále složitě průjezdné a nějakou dobu ještě bude.

FOTO: V sokolovně se natáčelo

Mladá Boleslav – Po předchozích přípravách se během uplynulého víkendu uskutečnilo ve městě automobilů natáčení filmu z basketbalového prostředí nazvaného Zlatý podraz. Místem natáčení byla sokolovna z roku 1905, která si zahrála například i v jednom z dílů Jamese Bonda.

OBRAZEM: Laurinka otevřela dveře

Mladá Boleslav – Před nedávnem se v prostorách Mateřské školy Laurinka konal Den otevřených dveří s podtitulem Pojďte s námi do pohádky. Soudě podle reakcí spokojených dětí a rodičů se den vydařil. Paní učitelky připravily pro děti bohatý pohádkový program. Počasí tentokrát akci přálo a sluníčko umožnilo, aby všechny děti prožily dopoledne plné soutěží a her na školní zahradě. Soutěžili i malí návštěvníci mateřské školy v doprovodu svých rodičů. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT