VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MLADÁ BOLESLAV

OBRAZEM: Klub chovatelů málopočetných plemen pořádal výstavu

Mladá Boleslav – Krásná louka v Mladé Boleslavi přivítala v sobotu Klub chovatelů málopočetných plemen psů. Mezi takto specifikovaná plemena patří například americký bezsrstý teriér, australský honácký pes, bergamský ovčák či brazilský buldok. Program byl zahájen přejímkou, následně přišlo na řadu posuzování v kruzích a odpoledne se prováděly závěrečné soutěže.

Mladoboleslavští Sokolové se připravují na všesokolský slet

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Tělocvičná jednota Sokol Mladá Boleslav uspořádala předsletovou akademii. Její hlavní a nejvíce očekávanou součástí bylo první předvedení hromadných skladeb, které boleslavští cvičenci již od září loňského roku pilně trénují na nadcházející XVI. všesokolský slet, který se uskuteční na začátku července v pražském Edenu. Během programu se také předvedly téměř všechny oddíly mladoboleslavského Sokola, a tak mohli diváci především z řad rodičů nejmenších cvičenců zhlédnout také vystoupení oddílů nejmladšího žactva, gymnastiky, capoeiry i taneční skupiny Next.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Štěpánka vyřešena, stavět se nebude

Mladá Boleslav – Obytné domy se v lesoparku Štěpánka stavět nebudou. Stavební odbor městského úřadu v Mělníku totiž rozhodl, že stavba bytových domů na Štěpánce není v souladu s územním plánem Mladé Boleslavi a výstavbu domů nepovolil.

Boleslav veze z Jihlavy bod. Šance měla i na tři

Jihlava – Bod neuklidnil ani jednoho, oba ho ale musí brát. Jihlava ani hostující Mladá Boleslav nepředvedly v páteční předehrávce 26. kola fotbalové HET ligy žádnou hitparádu a remizovaly 0:0. V klidu není ani jeden z týmů.

Další dopravní komplikace: začíná oprava Zalužanské

Mladá Boleslav – Z Rozvoje na Výstaviště za 15 minut? V ranní špičce žádný problém. Město je stále složitě průjezdné a nějakou dobu ještě bude.

FOTO: V sokolovně se natáčelo

Mladá Boleslav – Po předchozích přípravách se během uplynulého víkendu uskutečnilo ve městě automobilů natáčení filmu z basketbalového prostředí nazvaného Zlatý podraz. Místem natáčení byla sokolovna z roku 1905, která si zahrála například i v jednom z dílů Jamese Bonda.

OBRAZEM: Laurinka otevřela dveře

Mladá Boleslav – Před nedávnem se v prostorách Mateřské školy Laurinka konal Den otevřených dveří s podtitulem Pojďte s námi do pohádky. Soudě podle reakcí spokojených dětí a rodičů se den vydařil. Paní učitelky připravily pro děti bohatý pohádkový program. Počasí tentokrát akci přálo a sluníčko umožnilo, aby všechny děti prožily dopoledne plné soutěží a her na školní zahradě. Soutěžili i malí návštěvníci mateřské školy v doprovodu svých rodičů. 

Odkázala nemocnici přes milion

Mladá Boleslav – Emilie Hršelová z Mladé Boleslavi odkázala peníze klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole, ale i Sázavskému klášteru.

OBRAZEM: Kolomutští vyčistili obec

Kolomuty – Tradiční jarní úklid obce Kolomuty u Mladé Boleslavi se uskutečnil minulou sobotu. Byly opraveny místní komunikace, takže mnohé díry zmizely. Brigády se zúčastnili i ti nejmenší občané obce.

Boleslavi se v čerpání dotací daří nadprůměrně

Mladá Boleslav – Nové cyklostezky, rekonstrukce objektů pro sociální bydlení, investice do školek a přednedávnem například další várka nových autobusů. S financováním toho všeho pomáhají městu Mladá Boleslav výraznou měrou dotace.

OBRAZEM: Na Štěpánce se uskutečnil Zeměfest

Mladá Boleslav – Hlavním tématem letošního Zeměfestu byla voda. Během uplynulého víkendu tento svátek v lesoparku Štěpánka navštívilo několik desítek zájemců a účastníků. Ti se dozvídali zajímavosti o vodě v podobě informačních letáčků, obrázků, ale i her. Mohli si vyzkoušet obojživelnou stezku, africkou stezku, rybářské dovednosti, co dokáže voda, sjíždění vody na kánoích a řadu dalších stanovišť s úkoly i poznáním.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Saturnin hlásí vyprodáno

Mladá Boleslav - Kdo by ho neznal. Oduševnělého, oddaného a svérázného sluhu, který si s nonšalancí sobě vlastní podrobil svého pána. V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu. To je Saturnin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT