VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MLADÁ BOLESLAV

V Mladé Boleslavi zemřel parašutista

Mladá Boleslav – Seskok parašutistů v Mladé Boleslavi skončil tragédií.

Bazén hlásí opravu tobogánu

Mladá Boleslav - Zřejmě až do třináctého června se návštěvníci krytého bazénu na Štěpánce nesvezou na žlutém tobogánu. V městském bazénu totiž začala avizovaná výměna kluzných částí tobogánu.

Boleslav chce být chytré město

Mladá Boleslav – Zastupitelé města automobilů rozhodli o aktualizaci Strategického plánu města. Mezi priority byl nově zařazen také rozvoj konceptu chytrého města, takzvaného Smart City. Koncept je členěn na dílčí opatření v oblasti dopravy, energetiky, životního prostředí, veřejné správy a veřejných služeb.

Z náměstí Republiky je provizorní parkoviště

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – S ohledem na postupující rekonstrukce několika ulic Mladé Boleslavi (Smetanova, “malá TGM” či Dukelská) rozhodlo vedení města o zřízení provizorního parkoviště na náměstí Republiky. To je určeno především pro obyvatele uzavřených ulic.

Vrchbělou zbavili 20 tun odpadu

Vrchbělá – Již čtvrtým rokem podporuje Škoda Auto úklidové akce na Mladoboleslavsku. I proto se v rámci programu Ukliďme Česko zapojilo v lokalitě Vrchbělá přes 200 osob, které se rekrutovaly i z řad zaměstnanců. Ti pomáhali čistit přírodu od odpadků a černých skládek.

Žáci uklízeli Kosmonosy

Kosmonosy /FOTOGALERIE/ – Před nedávnem pořádala Základní škola Kosmonosy akci nazvanou Ukliďme svět, ukliďme Česko, která se uskutečnila v rámci projektu Hrdá škola.

OBRAZEM: Pojizerská výstava psů

Mladá Boleslav – Přes 800 vystavovatelů se před nedávnem zúčastnilo již devatenáctého ročníku Pojizerské výstavy psů. Během krásného letního počasí se nejkrásnějším psem výstavy stal afgánský chrt Vincenzo Nibali Gandamak, kterého vystavovala jeho majitelka Eva Rambousková.

Hraje se hokej. Češi fandí, ale v úspěch nevěří

Mladá Boleslav – Čekání na velkou hokejovou medaili trvá od roku 2012. Doby, kdy se českého národního týmu soupeři báli, zmizely v propadlišti dějin. To ale neznamená, že by se v restauracích a hospodách nefandilo.

Den železnice: na nadšence čekají jízdy moderními i historickými vlaky

Střední Čechy – Máte rádi vlaky? Jste nadšenci do železnice? Pak by vás mohl bavit Středočeský železniční den. Ten se odehraje tuto sobotu 12. května v Mladé Boleslavi.

Kauza okolo 2. základní školy je zřejmě u konce

Mladá Boleslav – Ředitel 2. základní školy Roman Král byl z rozhodnutí rady města ze své funkce odvolán. Důvodem má být špatná atmosféra a komunikace na škole i její upadající mediální obraz. Ředitel se hájí, že nařčení pochází jen od menšiny nespokojených rodičů a učitelů, jímž se rada přesto rozhodla řídit.

Soutěž prověřila zdravotnickou zdatnost

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Celkem dvacet družstev mladých zdravotníků ve dvou věkových kategoriích se utkalo v Soutěži mladých zdravotníků, organizovanou Oblastním spolkem Českého červeného kříže Mladá Boleslav.

Škoda uspořádala Den techniky pro dívky

Mladá Boleslav - Že se nehodí dát dceru studovat na škodovácký učňák? Omyl. Automobilka Škoda Auto totiž chce pro technické profese, které jsou na pracovním trhu velmi žádané a nabízí jistotu pracovního místa, nadchnout i mladé dívky. Proto před nedávnem v rámci Dne techniky otevřela brány Škoda Akademie žákyním pátých a šestých tříd základních škol, aby přes 200 z nich nahlédlo do Středního odborného učiliště strojírenského.

Palachova ulice je již průjezdná, další uzavírky přicházejí

Mladá Boleslav – Dobrá zpráva pro řidiče. Ulice Jana Palacha je po měsíční uzavírce opět plně průjezdná. V úseku od třídy Václava Klementa po křižovatku s Havlíčkovou ulicí došlo v době od 3. dubna k opravě povrchu komunikace a práce vyvrcholily minulý týden aplikací vodorovného značení. „Nadále ale není možné projet Jiráskovou ulicí v úseku od křižovatky s ulicí Jana Palacha k ulici U Stadionu, kde také probíhá oprava povrchu komunikace,“ řekla mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

Lidé syslům na Radouči ubližují nevhodným krmením

Mladá Boleslav – Dříve platil za škůdce, který byl k vidění takřka na každém poli, dnes o něj v české přírodě téměř ani nezavadíte a je veden jako ohrožený druh. Řeč je o malém roztomilém hlodavci – syslu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT