VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MLADÁ BOLESLAV

Nová fontána bude brzy, další díla na umístění čekají

Mladá Boleslav – Metalové sympozium je každoroční událostí, která si již získala své jméno a do města, odjakživa známého spíše průmyslem než uměním, láká každoročně umělce nejen z celé republiky, ale i z celého světa. Tak v rámci uplynulých sympozií zavítali do Mladé Boleslavi umělečtí kováři, sochaři a řezbáři například z Peru, Velké Británie, Srbska, Belgie, Brazílie, Nového Zélandu, Austrálie, USA a z mnoha dalších zemí.

Volkswagen a Ford plánují spolupráci. Dotkne se i Škody Auto?

Mladá Boleslav - Kooperace automobilek Volkswagen a Ford není ničím neobvyklým. V minulosti už spolu vyráběly užitková vozidla. Škoda Auto, součást koncernu VW, takový vůz ve svém portfoliu nemá.

Na pláž chodí nyní strážníci často. Ne však za rekreací

Mladá Boleslav – Nelehké to v panujícím horku mají městští policisté, kteří musí v rozpálených ulicích města konat neustálé obchůzky a výjezdy. Na jedno místo se ale v poslední době musí vracet pravidelně – totiž na přírodní pláž v Podlázkách. Horka totiž lákají k tamní vodě enormní počty návštěvníků dychtících svlažit se ve vodách Jizery. Bohužel pojem občanské soužití je určitému zlomku lidí, kteří sem zavítají, cizí.

Dovolená skončila, Škodovka znovu jede naplno

Mladá Boleslav – Odstávka teplé vody. Ztichlé provozy. Klidnější doprava ve městě. A také pravidelná kontrola, údržba a modernizace výroby všech tří výrobních závodů Škoda Auto v České republice. Tak vypadaly nedávno skončené tři týdny celozávodní dovolené úspěšné automobilky.

Cena města: koho ocení Boleslav letos?

Mladá Boleslav – Po roce je to opět tady. Cena statuárního města Mladá Boleslav je v plném proudu. Nového člena této síně slávy života v Mladé Boleslavi odtajní město 27. října.

Netrhejte větvičky. Na auta neplivejte. A v lodi se nespí

Mladá Boleslav – Šest desítek pokut v částce 21 tisíc korun. 79 umístěných parkovaček za stěrače automobilů kvůli špatnému parkování. A také 78 oznámení od občanů. Celkem 530 řešených událostí. Toť stručný sumář části činnosti mladoboleslavských strážníků od neděle do včerejšího rána.

Šlápl ženě na hlavu. To se nedělá ani v opilosti

Mladá Boleslav – Na čtyři desítky pokut v částce přesahující 10 tisíc korun. Více než pět stovek řešených událostí a více než padesát oznámení od občanů. To je výsledek části činnosti strážníků mladoboleslavské městské policie od pondělní noci do pátečního rána.

Letecký den byl, je a bude

Mladá Boleslav – Dobový letecký den pořádaný Aeroklubem Mladá Boleslav je minulostí. Na program se přišlo podívat více než 15 tisíc diváků, což je o 25 procent více, než v roce 2016.

Škoda Auto hlásí opět rekord: v červnu i za půl roku

Mladá Boleslav – Skončil červen. A byl rekordní. Skončila půlka roku. A byla rekordní. Ve Škodě Auto je tak důvod ke spokojenosti.

OBRAZEM: Krásnou louku obsadila národní výstava psů

Mladá Boleslav – Česká národní výstava psů na mladoboleslavské Krásné louce hostila o víkendu stovku plemen čtyřnohých miláčků. 

Strážníci prázdniny nemají, řeší auta, hádky i stříkačky

Mladá Boleslav – Mladá Boleslav je přes léto takzvaně vylidněná. Neznamená to ale, že by se tu neděly nepřístojné věci. Jinak řečeno, léto si strážníci městské policie moc neužívají.

Albert v Olympii se ukázal v novém

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Novou podobu dostane letos 70 supermarketů a pět hypermarketů Albert v celé republice. Prodejna v obchodním centru Olympia v Mladé Boleslavi byla první v řadě nově otevřených zrekonstruovaných obchodů.

Studentský orchestr zahraje v Číně

Mladá Boleslav - S myšlenkou založit studentský orchestr přišli sami studenti na konci loňského školního roku a orchestr zahájil svou činnost v září 2017. Každý týden se ráno před vyučováním potkávají studenti gymnázia Dr. Josefa Pekaře a Gymnázia Mladá Boleslav na pravidelné zkoušce v Modrém salonku na Pekařově gymnáziu. A že to vstávání někdy bolí…

Auta dostanou záchranáři, městští strážníci i školy

Mladá Boleslav – Je to dobrá zpráva! Mladoboleslavské složky integrovaného záchranného systému dostanou v nejbližší době darem nová vozidla. Automobilka Škoda Auto v rámci úzké spolupráce s městem Mladá Boleslav vybaví městskou policii a středočeskou záchrannou službu novými vozy. Na své si ale přijdou i čtyři střední školy z mladoboleslavského okresu, které začátkem školního roku získají pro výuku autoškoly čtyři vozy značky Fabia.

Práce v Sokolovně pokračují, budovu čeká velká oprava

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – V plném proudu jsou v současné době demoliční práce v suterénu Sokolovny. Ty jsou součástí širších úprav tamního prostoru, na jejichž konci by měl být nejen zmodernizovaný bazén, který bude vyhovovat vysoké poptávce po koupání v Mladé Boleslavi, ale i celková oprava a odvlhčení historicky cenné budovy Sokolovny.

Červenec přináší do Mladé Boleslavi další uzavírky

Mladá Boleslav – Dlouho nepanoval v Mladé Boleslavi tak čilý stavební ruch, jako v letošním roce. Rekonstrukce celých ulic, výměna plynovodů, vodovodů a inženýrských sítí, oprava podjezdů, a mnoho dalšího. To vše si kromě dlouhodobých výhod vynucuje i krátkodobé nepříjemnosti v podobě uzavírek. Nejinak tomu bude i v období prázdnin – v čase, kdy většina lidí odjíždí na dovolené, budou mít dělníci napilno možná tím více.

Úředník měl pomáhat legalizovat kradená auta

Mladá Boleslav – Dva roky vězení s odkladem na tři roky dostal u Okresního soudu v Mladé Boleslavi vedoucí odboru dopravy boleslavského magistrátu Josef Macoun. Jeho obhájce se okamžitě odvolal.

Před 20 lety tragicky zahynul Pavel Bím

Mladá Boleslav – Dnes je to na den přesně, kdy cestou na Německou rally zemřel výtečný žurnalista, fotograf, znalec automobilového sportu a také externí redaktor Boleslavského deníku, Pavel Bím.

Kopecký ovládl Rally Bohemia a získal další titul

Mladá Boleslav – Za asistence tisíců spokojených diváků si do nědělního cíle dojel pro své unikátní dvaadvacáté vítězství v řadě tovární pilot týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký. Po dvaadvacáté za sebou nenašel v českém mistrovství přemožitele a druhého v pořadí Václava Pecha nechal tentokrát za svými zády o 37,6 sekundy.

"Bohemka" tradičně přilákala davy

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Prostor okolo Bondy centra, Škoda Muzea a autobusového nádraží ovládla v sobotu dopoledne rychlostní zkouška, která byla součástí Rally Bohemia, tohoto svátku všech milovníků motorsportu, který letos slaví pětačtyřicáté výročí.

Senior taxi bude jezdit i v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav – Město má nový plán rozvoje sociální oblasti, a tak senioři a handicapovaní spoluobčané budou moci využívat například služeb senior taxi.

Rally Bohemia startuje již zítra

Mladá Boleslav – Pětačtyřicátý ročník soutěže, kam v rámci mistrovství Evropy v minulosti dokázalo přijet i přes padesát zahraničních posádek, slibuje zajímavou podívanou.

V Templu se usadil Američan

Mladá Boleslav /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Výstavní sály paláce Templ na Starém městě hostí výstavu amerického fotografa Kennetha Crookstona. Ten představuje soubor uměleckých fotografií nazvaný San Francisco – the Golden City.

Rally Bohemia uzavře komunikace i náměstí

Mladá Boleslav – Během konání pátého dílu mistrovství České republiky v rally dojde ve městě k řadě uzavírek a dopravních komplikací.

Výpravu boleslavských letců do Francie korunoval úspěch

Mladá Boleslav – Nádherný kousek se podařil Vladimíru Handlíkovi – v unikátní replice dvouplošníku Caudron G.3, jediné ze dvou v celé Evropě, se v doprovodu syna Petra, který pilotoval historický Polikarpov, vypravil do Francie a zpět. Pro stroj, který poprvé vzlétnul vloni, představoval tento let dosud největší zkoušku.

Opravy komunikací jsou v plném proudu

Mladá Boleslav – Jen těžko bychom hledali nějaký kout města automobilů, kde by neprobíhala alespoň malá stavební činnost. Stejně tak těžko bychom hledali obyvatele, kterému by uzávěry a dopravní komplikace nevadily. Někde se stále pracuje, někde opravy končí a někde se začíná.

Bitva zuřila na Krásné louce

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Střelba a výbuchy zněly v sobotu odpoledne 23. června z Krásné louky v Mladé Boleslavi. Desítky dobrovolníků v uniformách Československé legie, jakož i rakousko-uherské, ruské a německé armády, tam publiku sehrály rekonstrukci Brusilovovy ofenzívy, jedné z nejkrvavějších bitev první světové války. 

Adepti na vítězství? Kopecký, Veiby a Nordgreen

Mladá Boleslav – Start 45. ročníku Rally Bohemia se kvapem blíží. Odstartuje už příští víkend. Ve středu 20. června vypršel termín přihlášek, a tak pořadatelé mohli začít se sčítáním.

Čtyřletý trest za pokus o vraždu pacientky soud nijak nezměnil

Střední Čechy – Čtyřletý trest odnětí svobody pro mladičkou ošetřovatelku za pokus o vraždu umírající pacientky v mladoboleslavské nemocnici zůstává v platnosti, nemění se ani pětiletý zákaz práce ve zdravotnických zařízeních či sociálních službách s přímým kontaktem s pacienty nebo s klienty.

Mladé zdravotnice přivezly z Ostravy zlato

Mladá Boleslav, Ostrava – Z Republikového kola soutěže mladých zdravotníků, na nějž jela do Ostravy okres reprezentovat družstva mladých zdravotnic ze Základní školy Václavkova a z kroužku Mladý zdravotník, se do Boleslavi vrátilo zlato. Vybojovaly jej dívky z Mladého zdravotníka, které prokázaly prvotřídní dovednosti při poskytování první pomoci a po právu tak obsadily první místo ve své kategorii. I druhé družstvo ze Základní školy Václavkova, ačkoliv se na stupních vítězů neumístilo, reprezentovalo Mladou Boleslav důstojně.

Automobilka dosáhla dalšího rekordu

Mladá Boleslav – Škodovka jede naplno a slaví jeden úspěch za druhým. Aktuálně například osmé místo Jana Kopeckého s Fabií R5 z mistrovství světa na Sardinii nebo rekordní dodávky za minulý měsíc.

Na Bohemii má přijet Raimund Baumschlager

Mladá Boleslav –Kdysi slavná soutěž, nesoucí ve svém názvu až do roku 1985 jméno automobilky Škoda, odstartuje v pátek 29. června svůj již 45. ročník.

Speciální škola slaví dvacet let činnosti

Mladá Boleslav – V současných dnech vrcholí přípravy oslav dvacetiletého výročí speciální základní školy ve Václavkově ulici. Ta se věnuje žákům s autismem a žákům tělesně i mentálně postiženým již od roku 1998, kdy se zde poprvé otevřelo pět tříd pro celkem třicet dětí s postižením. Čtyři třídy byly zřízeny v budově školy ve Václavkově ulici a další v Lipníku.

OBRAZEM: Dobový letecký den se vydařil

Mladá Boleslav – Tisícům spokojených diváků se v sobotním slunečném odpoledni naskytla unikátní podívaná na letadla dávné i nedávné minulosti. A nejen na ně. V rámci již dvanáctého leteckého dne se totiž na letišti v Mladé Boleslavi veřejnosti představili také parašutisté, jeden dokonce s obří vlajkou, dále historická vozidla i ukázky bitvy z první a druhé světové války.

Hru Tajemství pomohla hercům připravit i autorka Hadar Galron

Mladá Boleslav – Dvě postavy, které svede osud, aby společně čelily tlaku společnosti, která si od nich žádá ústupky vůči nadosobnímu řádu. Dvě postavy rozkročené mezi společenstvím elit a vyvrhelů. Řeč je o fiktivních postavách Naomi a Michelle, které dnes večer ožijí na prknech boleslavského divadla při poslední premiéře sezóny 2017/2018.

Letecký den odstartuje již v sobotu

Mladá Boleslav – Dvanáctý dobový letecký den se na mladoboleslavském letišti ponese v duchu oslav stého výročí založení republiky.

Hokejisté podpořili oční oddělení

Mladá Boleslav – Zástupci hokejového týmu BK Mladá Boleslav ve středu předali do rukou primáře očního oddělení Zdeňka Mazala šek na 100 tisíc korun. Za tyto peníze pořídila nemocnice bezkontaktní oční tonometr k vyšetření nitroočního tlaku v oční ambulanci. Tento přístroj je při vyšetření pacientů denně využíván.

Falešní neslyšící podvádí lidi i v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav – Podvodnický trend, který dost možná znají turisté vracející se z Paříže, italských nebo belgických měst a v posledních letech bohužel také z Prahy, se nakonec nevyhnul ani městům menším včetně Mladé Boleslavi. Kdo mu sedne na vějičku, odchází možná s pocitem, že vykonal dobrý skutek, ve skutečnosti ale pouze obohatil malou skupinku švindlířů.

OBRAZEM: Odkaz piaristů připomnělo procesí

Kosmonosy - Navzdory horkému a dusnému sobotnímu počasí vyrazilo do ulic Kosmonos procesí v dobových barokních kostýmech, které tak připomnělo 330 let od založení tamní piaristické koleje. Ta položila základ gymnaziálnímu vzdělávání na Mladoboleslavsku vůbec. Téhož dne čekaly na návštěvníky rovněž ukázky barokních her a tanců, nebo varhanní koncert.

Jednání o atraktivnějším Mladoboleslavsku začala

Mladá Boleslav – Přísun peněz do regionu před nedávnem slíbila vláda České republiky, Středočeský kraj, město i automobilka Škoda Auto. A právě k jednání o možnostech využití až 750 milionů korun, které slíbila automobilka napumpovat do Mladoboleslavska v letech 2018 až 2020, se sešli zástupci města, firmy a okolních obcí.

Metalové sympozium opět zatraktivní město

Mladá Boleslav – O takzvaném Metalovém sympoziu snad slyšel každý obyvatel Mladé Boleslavi. A i kdyby náhodou neslyšel, je velká pravděpodobnost, že měl při svých procházkách městem příležitost na jeho výsledky narazit.

OBRAZEM: Oldtimer Rally spěje k cíli

Mladá Boleslav - K závodu veteránů Oldtimer Bohemia Rally, jehož centrem se stala Mladá Boleslav, zamířil ovšem i do Bělé pod Bezdězem, Litoměřic, Mělníka či Hradce Králové, se sešlo na osmdesát posádek všech věkových kategorií v nejrůznějších vozech. Populární podnik, který byl zařazen do seriálu mistrovství světa FIVA, vrcholí dnes v 15.30 na boleslavském Staroměstském náměstí. 

Městu chybí strážníci, těm se nyní zvyšují příplatky

Mladá Boleslav – Strážníci městské policie se dočkají navýšení příplatku za riziko. Rozhodla o tom v uplynulých dnech rada města. Navýšení bude z částky 3000 korun na částku 6000 korun. Strážníkům se tak jejich současná hrubá mzda ve výši zhruba 31 tisíc zvýší o další tři tisíce korun.

OBRAZEM: Dopravu na křižovatce řídili regulovčíci

Mladá Boleslav - Téměř dvacítka těch nejlepších regulovčíků z celého Středočeského kraje změřila své síly na jedné z nejfrekventovanějších křižovatek v Mladé Boleslavi. Na třídě Václava Klementa a ulici U Stadionu několik hodin řídili dopravu.

V Boleslavi, Hradišti či Žďáru je nadprůměrná porodnost

Mladá Boleslav – Loňský počet nově narozených dětí byl od roku 2011 nejvyšší. Míra porodnosti vztažená počtem dětí k počtu obyvatel činila pro Českou republiku 10,8 narozeného dítěte na 1 000 obyvatel. Hodnoty narozených sice převýšily počty zemřelých, a to o tři tisíce, ale i nadále pokračuje stárnutí obyvatelstva, jehož průměrný věk je nyní 42,2 roku.

Pichlavá výstava čeká na hradě

Mladá Boleslav - Zajímavá výstava je až do neděle 10. června vždy mezi 9. a 18. hodinou k vidění v prostorách mladoboleslavského hradu. 

Klaudiánka se připojila ke Dni melanomu

Mladá Boleslav – Klaudiánova nemocnice se před nedávnem připojila ke Dni melanomu, kdy si lidé mohli nechat zdarma vyšetřit svá znaménka. Celkem přišlo 83 lidí – více byly zodpovědné ženy.

Lidé na Boleslavsku nejvíce utratí za bydlení a potraviny

Mladá Boleslav – Za co všechno jsme ochotni svůj plat utratit? A liší se v tom jednotlivé části republiky?

Jarní úklid brzdí parkující auta lhostejných řidičů

Mladá Boleslav – Letošní jarní úklid města, který firma Compag zahájila před třemi měsíci, brzdili lhostejní řidiči. Navzdory dopravnímu značení, které je na zákaz parkování ve dnech čištění v předstihu upozorňovalo, svá auta neodvezli. Na řadě míst se proto práce úklidové techniky zastavila.

Zalužanskou se už jezdí, uzavírek je ale stále dost

Mladá Boleslav – Trpělivost. Tolerance. Předvídavost a časová rezerva. To jsou devizy boleslavského řidiče. Proč? Ptácká. Dukelská či Smetanova nebo malá TGM jsou totiž neprůjezdné stálice. Od konce tohoto týdne se dopravní situace přesto o něco zlepšila. Otevřela se totiž Zalužanská ulice. Uzavírek je ale na nevelké město stále příliš.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT