VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MLADÁ BOLESLAV

Mladá Boleslav je město s bohatou historií a široce rozvinutým průmyslem. Nejstarší historie města sahá asi do poloviny 10. století, kdy zde za vlády Boleslava II. vzniklo přemyslovské hradiště Nový Boleslav, které přetrvalo až do roku 1262. Ve více jak tisícileté historii města se střídala období vzestupu i úpadku. Od konce 15. století do počátku 17. století bylo město významným centrem Jednoty bratrské. To se příznivě projevilo ve školství, architektuře i úrovni společenského života. Zdroj: www.mb-net.cz

Není stavební materiál. Lidé nemohou stavět, městům zůstaly rozdělané projekty

Mladoboleslavsko - Trochu to připomíná dobu dávno minulou, kdy se na stavební materiál sepisoval pořadník a stavět mohl jen ten, kdo měl ve stavebninách známého. Podobné je to i teď. Stavební materiál prostě došel. Stavařům se nedostává cihel, štěrku nebo izolačních materiálů.

Sérii vloupání učinili mladoboleslavští policisté přítrž

Mladá Boleslav – Další úspěch si nyní mohou připsat mladoboleslavští kriminalisté. Díky jejich intenzivní dvouměsíční práci byla tento týden dopadena dvojice zlodějů, která společně v Mladé Boleslavi podnikla od poloviny letošního srpna sérii vloupaček.

Škodovce klesly tržby v důsledku nové metodiky měření spotřeby

Mladá Boleslav – Do konce letošního září dodala Škoda Auto svým zákazníkům po celém světě celkem 939 100 vozů, čímž překonala loňskou prodejnost o 7,8 procent.

Nejlepší dárek k narozeninám? Posun na mezinárodní listinu

Mladá Boleslav - Novým českým zástupcem na listině rozhodčích FIFA je Ondřej Pechanec. Česká fotbalová asociace navrhla mladoboleslavského rodáka na mezinárodní listinu pro rok 2019, kterou včera mezinárodní federace schválila. Pro samotného rozhodčího tak šlo bezpochyby o nejlepší dárek k jeho dvaatřicátým narozeninám.

V Senátu by oba kandidáti uplatnili místní zkušenost

Mladá Boleslav - Rychle se rozkoukat - a pustit se do práce. Takové představy o tom, co by následovalo po úspěchu, měli před druhým kolem senátních voleb oba postupující kandidáti v obvodu 38 - Mladá Boleslav.

Zlatý koníček připomněl důležitost volného času

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Akci Zlatý koníček pro celou rodinu, pořádanou v uplynulých dnech mladoboleslavskou Linkou důvěry SOS ve spolupráci se Zdravým městem Mladá Boleslav jakož i se školami a médii, zhlédly v Domě kultury stovky návštěvníků.

Robin Povšík: Chci modernizaci města

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Za čtyři roky město nepoznáte. To místním slibuje nový muž na magistrátu, náměstek mladoboleslavského primátora Robin Povšík (ČSSD).

Boleslavští capoeiristé uspěli v silné konkurenci a přispěli dobré věci

Mladá Boleslav - Přes 200 capoeiristů ze sedmi zemí se první říjnový víkend sjelo na mezinárodní soutěž Liberec Open 2018. A boleslavští si domů přivezli dvě medaile! Zlato v kategorii B dospělých získal Vítek Adamec, bronz ve stejné kategorii vybojoval Filip Lankaš.

Bezpartijní lidé straníky jednoznačně převálcovali

Mladá Boleslav - Tradiční politické strany, občanští a sociální demokraté, dosáhly v komunálních volbách na Mladoboleslavsku zcela vyrovnaného výsledku. I tak lze pohlížet na povolební matematiku. Byť se už v průběhu sčítání hlasů všude vynořilo plno informací o tom, že čísla hovoří jasně: ukazují nástup ODS a propad ČSSD, stejně jako potvrzují pozici hnutí ANO.

Hůlka: Vyloučení nás ještě víc vyhecovalo k vyrovnání

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Vyrovnání nakonec přišlo snad minutu před dvanáctou. Fotbalisté Mladé Boleslavi se díky trefě Petra Mareše mohli radovat z remízy proti rozjetému ostravskému Baníku. „Škoda těch dvou standardek, jinak Ostrava během zápasu nic neměla,“ litoval dvou téměř totožných inkasovaných branek v úvodu druhého poločasu odchovanec, stoper a kapitán Mladé Boleslavi v jedné osobě Lukáš Hůlka.

Policie již rok pátrá po hledaném muži

Mladoboleslavsko - Mladoboleslavští policisté pátrají po sedmapadesátiletém muži z Mladoboleslavska již od 9. října loňského roku. Na hledaného byl vydán Okresním státním zastupitelstvím souhlas se zadržením pro majetkovou trestnou činnost. Dále na něj byl vydán Okresním soudem Mladá Boleslav příkaz k zatčení pro přečin Zpronevěra.

Na boleslavské zdravotnické škole míří pod kůží ve 3D

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - „Tak to je síla! To je parádní,“ špitla jedna ze studentek mladoboleslavské zdravotnické školy poté, co si nasadila zvláštní brýle. Stejně tak byli překvapeni a ohromeni i další studenti.

AKTUALIZOVÁNO

Příliv cizinců a odchody místních. Co s tím?

Mladá Boleslav – Převaha 29:4. Tak nyní čtyřkoalice vládnoucí Mladé Boleslavi vévodí městskému zastupitelstvu. V opozici zůstanou pouze dvě uskupení mající po dvou zastupitelích: KSČM a koalice KDU-ČSL se Zelenými.

AKTUALIZOVÁNO

Mladá Boleslav dojednala rozšíření koalice. Primátorem zůstává Nwelati

Mladá Boleslav – Dosavadní koalice vládnoucí městu by po komunálních volbách mohla pokračovat ve stejném složení. Tuhle představu vyslovil již před volbami dlouholetý primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS). V neděli večer se to potvrdilo. Téměř. Nwelati zůstává primátorem a dosavadní koalice pokračuje – avšak rozšířená o ČSSD. Podporuje ji tedy 29 zastupitelů z celkového počtu 33.

Boj o post senátora: primátor se starostou

Mladá Boleslav – Ve druhém kole senátních voleb se utkají dosavadní primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) a starosta Kosmonos Jiří Müller (ANO). Rozhodla o tom necelá polovina oprávněných voličů – 45,66 procenta. Nwelati od nich získal podporu vyjádřenou 33,86 procenta hlasů, Müller 17,90. Celkově se o přízeň voličů ucházelo sedm kandidátů.

Cukrárna na náměstí zůstane

Mladá Boleslav – Budova číslo popisné 150 na Staroměstském náměstí se stala předmětem jednání zastupitelů. Je to již několikáté jednání o objektu.

Obavy ze znovuotevření kauzy Štěpánka byly zažehnány

Mladá Boleslav - Jeden z bodů, který se objevil na programu čtvrtečního zasedání zastupitelstva, dal vzniknout řadě obav a spekulací - hrozilo snad znovuotevření záležitosti výstavby na Štěpánce, která se již zdála být uzavřena ke všeobecné spokojenosti?

Ve městě je 139 spočítaných bezdomovců, skutečné číslo je vyšší

Mladá Boleslav - Ke konci září napočítala Městská policie v Mladé Boleslavi 139 bezdomovců, kteří se v ulicích města pohybují dlouhodobě, tedy po dobu delší, než 6 měsíců. Nadpoloviční většinu tvoří cizinci - Čechů je mezi zdejšími bezdomovci 66 a dále je zde 35 Poláků, 30 Slováků, čtyři Ukrajinci, dva Rumuni a dva Bulhaři.

Sebevraždu strážníci opilému muži vymluvili

Mladá Boleslav - Nelehké chvíle zažili při noční kontrole strážníci Městské policie Mladá Boleslav na třídě Václava Klementa v noci ze středy na čtvrtek. Opilý muž tam chtěl spáchat sebevraždu.

Vláda kývla investicím do dopravní infrastruktury

Mladá Boleslav, Praha - Zasedání vlády dne 3. října znamenalo pro Mladou Boleslav další potvrzení již slibně rozjednané záležitosti investic do dopravních staveb na okrese. Schváleno bylo financování devíti z nich, které jsou považovány za klíčové. Plánovaná investice přesáhne 7,5 miliardy korun a slibuje ulevit permanentně vytíženému městu.

OBRAZEM: Svatováclavská jízda pokračuje v tradici

Mladá Boleslav – Desítky historických automobilů byly minulý týden ke spatření v Mladé Boleslavi u příležitosti Svatováclavské jízdy, která se ve městě stala již jakousi tradicí.

Bezpečnost je v Mladé Boleslavi tématem číslo jedna

Mladá Boleslav – Mladá Boleslav má za sebou čtyři roky plné úspěchů. Provedla se řada oprav chodníků a komunikací, vznikly nové cyklostezky, krytý městský bazén, nová sportoviště. Proběhly i mnohamilionové rekonstrukce škol, třeba zřízení mezigeneračního centra Klementinka.

Štěpánkou zněly české swingové evergreeny ze třicátých let

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Prvním koncertem zahájil nový swingový cyklus v novostavbě Kliniky Dr. Pírka. V restaurantu Štěpánka, s dobrou akustikou, zářila ve světle reflektoru excelentní zpěvačka Dája Šimíčková ve formaci Shadde Yadda. Léta byla členkou Havelkových sester. Vystupovala s OPSO i s Melody Makers. Teď je již několik roků na sólové dráze.

Muzeum aut ukáže, že tlouct se nemusí jen na buben

Mladá Boleslav - Netradiční „ochutnávku“ v rámci cyklu Hudební jednohubky České filharmonie nabídne v úterý 2. října návštěvníkům Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi. Po úspěšném jarním koncertu Prag Cello Quartetu se nyní představí bicisté - hráči bicí sekce České filharmonie a jejich učedníci.

Jana Divišová: Rakovina vás vrátí do života. Jen to neprošvihnout

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Poprvé jsem ji potkal někdy před deseti lety. Tehdy jsem se zamiloval do spinningu. To je to, jak skupina lidí sedí na cyklistickém trenažéru v místnosti a před nimi na stejném stroji šlape do rytmu hudby lektor. Ona byla tou lektorkou. Byla jiná než ostatní. Nebyla cyklisticky vyšlachovaná, neměla postavu sportovkyně nebo modelky. Taková teta, napadlo mě.

Kytarový mág Dani Robinson čaroval ve Škoda Muzeu

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Další oblíbený abonentní tematický cyklus „Zpátky ke kořenům II. – Podzim 2018“ začal ve středu 19. září ve Škoda Muzeu . V zaplněném sále L&K Forum se na pódiu představil černý kytarista z USA Dani Robinson. Hned první vypalovačkou, rokenrolem The House Is Rockin´ (Stevie Ray Vaughan), rozhýbal nohy posluchačů.

Elektromobily mají v Mladé Boleslavi novou veřejnou dobíjecí stanici

Mladá Boleslav - Přijet, nechat svůj elektromobil nabíjet prostřednictvím stanice s výkonem 50 kW a dát si mezitím třeba dobrou kávu v prostorách Leteckého Muzea Metoděje Vlacha. Přesně to mohou od neděle 23. září, kdy byla stanice slavnostně otevřena pro veřejnost, řidiči v Mladé Boleslavi udělat.

Objeví se v Mladé Boleslavi Stodolní ulice?

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Výbor pro spolupráci města Mladá Boleslav, automobilky Škoda Auto a Okresní hospodářské komory existuje dva roky. Jeho předsedou je opoziční zastupitel Robin Povšík (ČSSD).

Sražený muž v Kosmonosech zemřel, řidič se přiznal s odstupem tří hodin

Kosmonosy - Tragická nehoda si vyžádala v neděli večer v Kosmonosech jeden lidský život. Krátce před dvacátou hodinou večerní tam byl za dosud blíže neupřesněných okolností sražen autem jednašedesátiletý muž, který přitom bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem. Jeho bezvládné tělo záhy objevil náhodný kolemjdoucí, který okamžitě uvědomil záchranku a policii.

Až deset let muži hrozí za loupežné přepadení v Boleslavi

Mladoboleslavsko – Kořist z dvojnásobné násilné loupeže v hodnotě více než třicet tisíc korun si šestačtyřicetiletý muž s bohatou kriminální minulostí neužil dlouho. Dva dny po spáchání první a několik hodin po spáchání druhé loupeže v Mladé Boleslavi dopadla muže v Praze zásahová jednotka ve spolupráci s mladoboleslavskými policisty.

Škoda si připsala další úspěch, teď se chystá dobýt Paříž

Mladá Boleslav – Další měsíc, další rekord. Za uplynulý srpen se mohla boleslavská automobilka Škoda Auto pochlubit nejlepším srpnovým výsledkem ve své historii vůbec, čímž pokračuje ve šňůře rekordních měsíců.

OBRAZEM: Módní přehlídka ve Sboru Českých bratří

Mladá Boleslav – Minulý týden se ve Sboru Českých bratří konala za hojné účasti módní přehlídka mladoboleslavského návrháře Martina Burgera. Ta představila směsici business i sportovních oděvů, z nichž některé se vyznačovaly i jistou odvážností v duchu hesla "méně je někdy více". Představená kolekce nesla název "VICTIM", tedy anglicky oběť. Vycházela z premisy, že každý se, ať vědomě či ne, stává v dnešní době nějakým způsobem obětí. 

Bruslaři do sezony vykročili levou

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Plánují úspěšnou sezonu. Vkročili však do ní levou nohou. Hokejisté BK Mladá Boleslav zahájili letošní ročník extraligy domácí porážkou 3:4 s Litvínovem.

Mladá Boleslav má nového juniorského mistra v přívlači

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Juniorské mezinárodní mistrovství České republiky v přívlači, tedy v lovu dravých ryb za pomoci umělých nástrah, imitujících pohyb kořisti, juniorů, konané ve dnech 7. až 9. září na Jizeře v Mladé Boleslavi, přineslo úspěch i domácím. Výborně si vedli středočeští přívlačáři obecně.

Senior Taxi je konečně v provozu

Mladá Boleslav – Dlouho očekávaný projekt Senior Taxi je od 1. září konečně v provozu.

AKTUALIZOVÁNO

Boleslav remizovala s Teplicemi

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali 7. kole FORTUNA:LIGY na domácím hřišti s Teplicemi 1:1.

Škoda Auto píše primátorovi: Diskriminaci odmítáme!

Mladá Boleslav – Začátek volební kampaně primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho způsobil minulý týden rozruch. Jeho prohlášením o nulové toleranci k cizincům, nedodržujícím české zákony, se zabýval i zahraniční tisk, bulvár se následně ochotně chytil napůl syrského původu dlouholetého komunálního politika a nově i kandidáta na senátora.

Je tu bitva o nejtvrdšího hasiče

Kosmonosy - V sobotu to v zámeckém parku v Kosmonosech bude pořádně vřít. Sjedou se sem hasiči z celého kraje, kteří se utkají o titul Nejtvrdší hasič. Boje začnou v devět hodin ráno, soutěžit se bude ve dvou věkových kategoriích – do 34 let a starší.

Hlídat své krajany pomohou na Mladoboleslavsku policisté z ciziny

Střední Čechy – Problematickou situaci s chováním cizinců na Mladoboleslavsku má pomoci řešit mezinárodní spolupráce policejních složek: společné hlídky českých policistů s příslušníky policejních sborů Slovenska a Polska.

OBRAZEM: Krásná louka se naplnila psy

Mladá Boleslav - Víkend v Mladé Boleslavi patřil majitelům a fanouškům psů nejen z České republiky, ale i z několika dalších evropských zemí.

Strážníci zachraňovali sebevražedkyni a řešili rvačku

Mladá Boleslav - Uplynulý týden nedal, tak jako téměř každý, strážníkům městské policie oddychnout. Především pak přinesl i úkol, s nímž se nepotýkají denně.

Zákon je na cizí dělníky krátký. To chci změnit, říká primátor Nwelati

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Návrh billboardu primátora Raduana Nwelatiho, s nímž možná vstoupí do předvolební kampaně, a který byl zaměřen na problematiku soužití s cizinci ve městě automobilů, vzbudil celé spektrum pozitivních i negativních ohlasů. 

AKTUALIZOVÁNO

Návrh billboardu primátora Nwelatiho budí vášně i diskusi o kriminalitě ve městě

Mladá Boleslav - Kontroverzi vzbudil v minulých dnech návrh billboardu boleslavského primátora Raduana Nwelatiho, zveřejněný na jeho facebookovém profilu. 

V Boleslavi dodnes promlouvají němí svědci srpnových událostí

Mladá Boleslav - V ulicích Mladé Boleslavi lze dodnes na fasádách domů, či jiných objektů spatřit hesla, jejichž vznik lze přisuzovat tichému odporu proti okupaci vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Podobná hesla lze dohledat na dobových fotografiích z měst po celé zemi jako výraz tichého odporu obyvatel proti okupaci.

Tábor okupačních vojsk jsem fotil zády, vzpomíná Stanislav Podlipný

Mladá Boleslav – Stanislav Podlipný byl jedním z fotografů, kteří ve dnech srpnové invaze roku 1968 pomohli svými aparáty otevřít okno do dějin a uchovat tak svědectví o pohnutých událostech, které poznamenaly jak Mladou Boleslav, tak celou zemi na další desetiletí.

Mladé Boleslavi psí útulek chybí. To by se mohlo změnit

Mladá Boleslav – Češi jsou národem pejskařů. Výsledky nejrůznějších průzkumů se liší, některé nám přisuzují evropské prvenství co se počtu psů v domácnostech týče, další nás staví až na místo druhé. V každém případě není o všeobecné náklonnosti ke čtyřnohým chlupáčům sporu. Konkrétně v Mladé Boleslavi je k dnešnímu dni zaregistrováno 2547 psů.

Hmaty, chvaty, pokuty a domluvy. Týden policisty zaměstnal

Mladá Boleslav - Svéráz národního rybolovu, pořádkumilovný bezdomovec, amatérský mistr bojových umění či opilý "baron Prášil". I další týden přinesl městské policii v Mladé Boleslavi nepřeberný počet "perliček", o něž stojí za to se podělit.

Klaudiánova nemocnice bude mít novou ombudsmanku

Mladá Boleslav – Několik podstatných změn vnesl tento měsíc do Klaudiánovy nemocnice. Anestesiologicko – resuscitační oddělení opustila po více než dvaceti letech vrchní sestra Jana Truksová a v její pozici ji nahradil Petr Štastný.

Skluzavka a replika hradu. Město se veze na prázdninové vlně

Mladá Boleslav – Velmi netradiční víkendové zpestření nachystalo město Mladá Boleslav pro všechny své obyvatele starší šesti let. Ti, kdož v neděli zavítají do Dukelské ulice, zjistí, že autem tudy cesta nepovede - snáze to půjde spíše po zadních partiích těla. V délce tří set metrů, jimiž se ulice svažuje od Domu kultury směrem k Laurinově ulici, totiž vznikne obří vodní skluzavka.

Most u Horních Stakor půjde zřejmě brzy k zemi

Kosmonosy, Horní Stakory – Most, klenoucí se přes dálnici D10 mezi Kosmonosy a Horními Stakorami, který představuje nejen pro místní hlavní spojnici s Mladou Boleslaví, půjde s největší pravděpodobností příští rok k zemi. Odborníci, kteří zkoumali jeho stav, seznali, že jeho pilíře již mají nejlepší léta za sebou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT