VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MLADÁ BOLESLAV

Mladá Boleslav je město s bohatou historií a široce rozvinutým průmyslem. Nejstarší historie města sahá asi do poloviny 10. století, kdy zde za vlády Boleslava II. vzniklo přemyslovské hradiště Nový Boleslav, které přetrvalo až do roku 1262. Ve více jak tisícileté historii města se střídala období vzestupu i úpadku. Od konce 15. století do počátku 17. století bylo město významným centrem Jednoty bratrské. To se příznivě projevilo ve školství, architektuře i úrovni společenského života. Zdroj: www.mb-net.cz

Bitva zuřila na Krásné louce

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Střelba a výbuchy zněly v sobotu odpoledne 23. června z Krásné louky v Mladé Boleslavi. Desítky dobrovolníků v uniformách Československé legie, jakož i rakousko-uherské, ruské a německé armády, tam publiku sehrály rekonstrukci Brusilovovy ofenzívy, jedné z nejkrvavějších bitev první světové války. 

Adepti na vítězství? Kopecký, Veiby a Nordgreen

Mladá Boleslav – Start 45. ročníku Rally Bohemia se kvapem blíží. Odstartuje už příští víkend. Ve středu 20. června vypršel termín přihlášek, a tak pořadatelé mohli začít se sčítáním.

Čtyřletý trest za pokus o vraždu pacientky soud nijak nezměnil

Střední Čechy – Čtyřletý trest odnětí svobody pro mladičkou ošetřovatelku za pokus o vraždu umírající pacientky v mladoboleslavské nemocnici zůstává v platnosti, nemění se ani pětiletý zákaz práce ve zdravotnických zařízeních či sociálních službách s přímým kontaktem s pacienty nebo s klienty.

Mladé zdravotnice přivezly z Ostravy zlato

Mladá Boleslav, Ostrava – Z Republikového kola soutěže mladých zdravotníků, na nějž jela do Ostravy okres reprezentovat družstva mladých zdravotnic ze Základní školy Václavkova a z kroužku Mladý zdravotník, se do Boleslavi vrátilo zlato. Vybojovaly jej dívky z Mladého zdravotníka, které prokázaly prvotřídní dovednosti při poskytování první pomoci a po právu tak obsadily první místo ve své kategorii. I druhé družstvo ze Základní školy Václavkova, ačkoliv se na stupních vítězů neumístilo, reprezentovalo Mladou Boleslav důstojně.

Automobilka dosáhla dalšího rekordu

Mladá Boleslav – Škodovka jede naplno a slaví jeden úspěch za druhým. Aktuálně například osmé místo Jana Kopeckého s Fabií R5 z mistrovství světa na Sardinii nebo rekordní dodávky za minulý měsíc.

Na Bohemii má přijet Raimund Baumschlager

Mladá Boleslav –Kdysi slavná soutěž, nesoucí ve svém názvu až do roku 1985 jméno automobilky Škoda, odstartuje v pátek 29. června svůj již 45. ročník.

Speciální škola slaví dvacet let činnosti

Mladá Boleslav – V současných dnech vrcholí přípravy oslav dvacetiletého výročí speciální základní školy ve Václavkově ulici. Ta se věnuje žákům s autismem a žákům tělesně i mentálně postiženým již od roku 1998, kdy se zde poprvé otevřelo pět tříd pro celkem třicet dětí s postižením. Čtyři třídy byly zřízeny v budově školy ve Václavkově ulici a další v Lipníku.

OBRAZEM: Dobový letecký den se vydařil

Mladá Boleslav – Tisícům spokojených diváků se v sobotním slunečném odpoledni naskytla unikátní podívaná na letadla dávné i nedávné minulosti. A nejen na ně. V rámci již dvanáctého leteckého dne se totiž na letišti v Mladé Boleslavi veřejnosti představili také parašutisté, jeden dokonce s obří vlajkou, dále historická vozidla i ukázky bitvy z první a druhé světové války.

Hru Tajemství pomohla hercům připravit i autorka Hadar Galron

Mladá Boleslav – Dvě postavy, které svede osud, aby společně čelily tlaku společnosti, která si od nich žádá ústupky vůči nadosobnímu řádu. Dvě postavy rozkročené mezi společenstvím elit a vyvrhelů. Řeč je o fiktivních postavách Naomi a Michelle, které dnes večer ožijí na prknech boleslavského divadla při poslední premiéře sezóny 2017/2018.

Letecký den odstartuje již v sobotu

Mladá Boleslav – Dvanáctý dobový letecký den se na mladoboleslavském letišti ponese v duchu oslav stého výročí založení republiky.

Hokejisté podpořili oční oddělení

Mladá Boleslav – Zástupci hokejového týmu BK Mladá Boleslav ve středu předali do rukou primáře očního oddělení Zdeňka Mazala šek na 100 tisíc korun. Za tyto peníze pořídila nemocnice bezkontaktní oční tonometr k vyšetření nitroočního tlaku v oční ambulanci. Tento přístroj je při vyšetření pacientů denně využíván.

Falešní neslyšící podvádí lidi i v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav – Podvodnický trend, který dost možná znají turisté vracející se z Paříže, italských nebo belgických měst a v posledních letech bohužel také z Prahy, se nakonec nevyhnul ani městům menším včetně Mladé Boleslavi. Kdo mu sedne na vějičku, odchází možná s pocitem, že vykonal dobrý skutek, ve skutečnosti ale pouze obohatil malou skupinku švindlířů.

OBRAZEM: Odkaz piaristů připomnělo procesí

Kosmonosy - Navzdory horkému a dusnému sobotnímu počasí vyrazilo do ulic Kosmonos procesí v dobových barokních kostýmech, které tak připomnělo 330 let od založení tamní piaristické koleje. Ta položila základ gymnaziálnímu vzdělávání na Mladoboleslavsku vůbec. Téhož dne čekaly na návštěvníky rovněž ukázky barokních her a tanců, nebo varhanní koncert.

Jednání o atraktivnějším Mladoboleslavsku začala

Mladá Boleslav – Přísun peněz do regionu před nedávnem slíbila vláda České republiky, Středočeský kraj, město i automobilka Škoda Auto. A právě k jednání o možnostech využití až 750 milionů korun, které slíbila automobilka napumpovat do Mladoboleslavska v letech 2018 až 2020, se sešli zástupci města, firmy a okolních obcí.

Metalové sympozium opět zatraktivní město

Mladá Boleslav – O takzvaném Metalovém sympoziu snad slyšel každý obyvatel Mladé Boleslavi. A i kdyby náhodou neslyšel, je velká pravděpodobnost, že měl při svých procházkách městem příležitost na jeho výsledky narazit.

OBRAZEM: Oldtimer Rally spěje k cíli

Mladá Boleslav - K závodu veteránů Oldtimer Bohemia Rally, jehož centrem se stala Mladá Boleslav, zamířil ovšem i do Bělé pod Bezdězem, Litoměřic, Mělníka či Hradce Králové, se sešlo na osmdesát posádek všech věkových kategorií v nejrůznějších vozech. Populární podnik, který byl zařazen do seriálu mistrovství světa FIVA, vrcholí dnes v 15.30 na boleslavském Staroměstském náměstí. 

Městu chybí strážníci, těm se nyní zvyšují příplatky

Mladá Boleslav – Strážníci městské policie se dočkají navýšení příplatku za riziko. Rozhodla o tom v uplynulých dnech rada města. Navýšení bude z částky 3000 korun na částku 6000 korun. Strážníkům se tak jejich současná hrubá mzda ve výši zhruba 31 tisíc zvýší o další tři tisíce korun.

OBRAZEM: Dopravu na křižovatce řídili regulovčíci

Mladá Boleslav - Téměř dvacítka těch nejlepších regulovčíků z celého Středočeského kraje změřila své síly na jedné z nejfrekventovanějších křižovatek v Mladé Boleslavi. Na třídě Václava Klementa a ulici U Stadionu několik hodin řídili dopravu.

V Boleslavi, Hradišti či Žďáru je nadprůměrná porodnost

Mladá Boleslav – Loňský počet nově narozených dětí byl od roku 2011 nejvyšší. Míra porodnosti vztažená počtem dětí k počtu obyvatel činila pro Českou republiku 10,8 narozeného dítěte na 1 000 obyvatel. Hodnoty narozených sice převýšily počty zemřelých, a to o tři tisíce, ale i nadále pokračuje stárnutí obyvatelstva, jehož průměrný věk je nyní 42,2 roku.

Pichlavá výstava čeká na hradě

Mladá Boleslav - Zajímavá výstava je až do neděle 10. června vždy mezi 9. a 18. hodinou k vidění v prostorách mladoboleslavského hradu. 

Klaudiánka se připojila ke Dni melanomu

Mladá Boleslav – Klaudiánova nemocnice se před nedávnem připojila ke Dni melanomu, kdy si lidé mohli nechat zdarma vyšetřit svá znaménka. Celkem přišlo 83 lidí – více byly zodpovědné ženy.

Lidé na Boleslavsku nejvíce utratí za bydlení a potraviny

Mladá Boleslav – Za co všechno jsme ochotni svůj plat utratit? A liší se v tom jednotlivé části republiky?

Jarní úklid brzdí parkující auta lhostejných řidičů

Mladá Boleslav – Letošní jarní úklid města, který firma Compag zahájila před třemi měsíci, brzdili lhostejní řidiči. Navzdory dopravnímu značení, které je na zákaz parkování ve dnech čištění v předstihu upozorňovalo, svá auta neodvezli. Na řadě míst se proto práce úklidové techniky zastavila.

Zalužanskou se už jezdí, uzavírek je ale stále dost

Mladá Boleslav – Trpělivost. Tolerance. Předvídavost a časová rezerva. To jsou devizy boleslavského řidiče. Proč? Ptácká. Dukelská či Smetanova nebo malá TGM jsou totiž neprůjezdné stálice. Od konce tohoto týdne se dopravní situace přesto o něco zlepšila. Otevřela se totiž Zalužanská ulice. Uzavírek je ale na nevelké město stále příliš.

Světová Oldtimer Bohemia Rally se blíží

Mladá Boleslav – Mladá Boleslav je domovem vozů značky Škoda, to ví zřejmě každý. Stejně tak je všeobecně známo, že se zde pořádají dvě významné automobilové soutěže, jež mají ve svém názvu latinské označení pro Čechy - Bohemia. Nicméně jen jedna se může chlubit zařazením do seriálu mistrovství světa, a to Oldtimer Bohemia Rally 2018 FIVA.

Město upravilo vyhlášku o veřejném pořádku

Mladá Boleslav – Noční klid nebo konzumace alkoholu v ulicích města. To jsou témata, která občany města velice zajímají. Nyní došlo k úpravě vyhlášky o veřejném pořádku na území města, kterou již odsouhlasili mladoboleslavští zastupitelé.  

Jak školy využijí peníze od města, rozhodnou žáci

Mladá Boleslav – Šíření finanční gramotnosti mezi děti je nezbytné. V tomto případě půjde navíc o spojení příjemného s užitečným. Město totiž navýšilo rozpočet školám a o využití peněz rozhodnou sami žáci.

Krásná louka ožila festivalem popáté

Mladá Boleslav /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Pátý ročník mezižánrového hudebního festivalu Krásná louka 2018, konaný v sobotu 26. a v neděli 27. května, přilákal na tuto oblíbenou lokalitu u Jizery davy fanoušků všech věkových kategorií.

Práce na bazénu v sokolovně začnou do léta

Mladá Boleslav – Práce na bazénu v sokolovně budou moci zřejmě brzy začít. Uzavření smlouvy o převodu práv a povinností na budovu se společností Městská společnost sportovní a rekreační areály schválila v uplynulých dnech mladoboleslavská městská rada.

Festival Krásná louka startuje

Mladá Boleslav – Společně s dobovým leteckým dnem a automobilovými soutěžemi Rally Bohemia a Oldtimer Bohemia Rallye patří ve městě automobilů Festival Krásná louka k nejnavštěvovanějším událostem. V letošním roce začíná dvoudenní akce v areálu na Krásné louce v sobotu ve 12 hodin a potrvá až do neděle.

Vtelenská dechparáda míří na Stránov

Jizerní Vtelno – Pořádná porce dechové hudby se po roce vrací na Stránov. Areál tamního zámku ožije už tuto neděli dalším ročníkem oblíbené přehlídky dechovek.

Autobusové nádraží se postupně mění k lepšímu

Mladá Boleslav – Autobusové nádraží v Mladé Boleslavi se krůček po krůčku lepší – místo hlídá najatá agentura, přibyly informační tabule a sítě proti holubům. Ke kráse má ale i tak ještě daleko.

Města o svou zeleň pečují. Mnohé jde ale vylepšit

Mladá Boleslav /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Dvě největší města okresu, Mladá Boleslav a Mnichovo Hradiště, se o svou zeleň snaží pečovat a neváhají vynaložit miliony. Přesto je v tomto směru ještě prostor pro to, aby se obě města „zazelenala“ více.

Taktovku Paprsku převzala Markéta Amerighi od otce

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Dětských pěveckých sborů je v České republice nepočítaně. Tenhle je ale specifický. Děti nestojí srovnané do latě, v řadách a v jednotném oblečení. Naopak. Barevná trička, přirozený zpěv, úsměvy na tváři, a co víc, zpěváčci si sami koncerty moderují. Takový je sbor Paprsek z Mladé Boleslavi, který letošním rokem zpívá již 45 let.

Paprsek slaví 45 let od založení

Mladá Boleslav – Na 120 zpěváků, špičkoví muzikanti a největší hity. Tak bude vypadat unikátní čtvrteční koncert Paprsku ve Škoda Muzeu, který začne v 18 hodin.

Po dvou letech padl verdikt: dům kultury není památkou

Mladá Boleslav – Dům kultury v Mladé Boleslavi, postavený v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století podle návrhu architekta Františka Řezáče, je pro mnoho lidí pouhou ohyzdnou škatulí ze socialistických časů. Jiní jej ale mají za kulturní památku, kterou stojí za to uchovat pro budoucí generace. Česká pobočka Mezinárodní rady pro památky a sídla za tímto účelem dokonce naléhala na ministerstvo kultury, aby Domu kultury status památky udělilo.

Domácí hasiči nenašli konkurenta

Kosmonosy /FOTOGALERIE/ – Jen setiny rozhodovaly o víkendu o těch, kteří v dalším kole Jizerské ligy v požárním sportu vystoupají na stupně vítězů. Na hřiště sportovního klubu v Kosmonosech dorazily týmy z celého okolí.

Prorazit zeď i zajistit sesuv. Hasiči to teď dokážou líp

Střední Čechy - Na pohled se jedná o obří bedny uzpůsobené k rychlému naložení a snadné přepravě na nákladním automobilu – rozhodující však je, co se nachází uvnitř. A to profesionální hasiči ze stanic v Mladé Boleslavi, Kutné Hoře a Říčanech, kteří nově převzali takzvané technické kontejnery, dovedou náležitě ocenit.

OBRAZEM: Senioři měli v Klementince o zábavu postaráno

Mladá Boleslav – Zahrada komunitního centra Klementinky ve vnitrobloku u třídy Václava Klementa příští měsíc oslaví rok od svého zprovoznění, a svému účelu zatím slouží ke všeobecné spokojenosti. Nyní konečně dospěla k závěru i rekonstrukce vnitřních prostor tohoto mezigeneračního centra.

Škodovka poslala do světa rekordní počet vozů

Mladá Boleslav – Kolektivní vyjednávání před časem skončilo. Nyní si automobilka připisuje další ze svých historických rekordů.

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

OBRAZEM: Boleslav byla plná mašinek

Mladá Boleslav - Za účasti stovek spokojených diváků všech věkových kategorií se dnes za krásného počasí uskutečnil na hlavním nádraží Středočeský železniční den.

Kvůli zdivočelým fanouškům byli policisté v pohotovosti

Mladá Boleslav – Zakázaná pyrotechnika, bitky, kolaps a policie připravená zasáhnout. Na středečním fotbalovém zápase bylo rušno.

V Mladé Boleslavi zemřel parašutista

Mladá Boleslav – Seskok parašutistů v Mladé Boleslavi skončil tragédií.

Bazén hlásí opravu tobogánu

Mladá Boleslav - Zřejmě až do třináctého června se návštěvníci krytého bazénu na Štěpánce nesvezou na žlutém tobogánu. V městském bazénu totiž začala avizovaná výměna kluzných částí tobogánu.

Boleslav chce být chytré město

Mladá Boleslav – Zastupitelé města automobilů rozhodli o aktualizaci Strategického plánu města. Mezi priority byl nově zařazen také rozvoj konceptu chytrého města, takzvaného Smart City. Koncept je členěn na dílčí opatření v oblasti dopravy, energetiky, životního prostředí, veřejné správy a veřejných služeb.

Z náměstí Republiky je provizorní parkoviště

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – S ohledem na postupující rekonstrukce několika ulic Mladé Boleslavi (Smetanova, “malá TGM” či Dukelská) rozhodlo vedení města o zřízení provizorního parkoviště na náměstí Republiky. To je určeno především pro obyvatele uzavřených ulic.

Vrchbělou zbavili 20 tun odpadu

Vrchbělá – Již čtvrtým rokem podporuje Škoda Auto úklidové akce na Mladoboleslavsku. I proto se v rámci programu Ukliďme Česko zapojilo v lokalitě Vrchbělá přes 200 osob, které se rekrutovaly i z řad zaměstnanců. Ti pomáhali čistit přírodu od odpadků a černých skládek.

Žáci uklízeli Kosmonosy

Kosmonosy /FOTOGALERIE/ – Před nedávnem pořádala Základní škola Kosmonosy akci nazvanou Ukliďme svět, ukliďme Česko, která se uskutečnila v rámci projektu Hrdá škola.

OBRAZEM: Pojizerská výstava psů

Mladá Boleslav – Přes 800 vystavovatelů se před nedávnem zúčastnilo již devatenáctého ročníku Pojizerské výstavy psů. Během krásného letního počasí se nejkrásnějším psem výstavy stal afgánský chrt Vincenzo Nibali Gandamak, kterého vystavovala jeho majitelka Eva Rambousková.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT