VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BĚLÁ POD BEZDĚZEM

AKTUALIZOVÁNO

Vzpoura imigrantů v Jezové: padesát se jich snažilo uprchnout

Jezová - Ze zařízení zadržující nelegální přistěhovalce se pokusilo uprchnout pět desítek lidí, za plot se ovšem nedostaly

Milan Majer: Uprchlíci se dožadovali svých práv. U nás jim ale nic nechybí

Bělá pod Bezdězem/ Jezová - Ředitel cizinecké policie byl večer u toho, když se cizinci pokusili uprchnout ze záchytného zařízení v Jezové. V rozhovoru prozradil, jak se to cizincům podařilo, kam by šli i proč protestují.

Církevní restituce znemožňují investice do bělské družiny

Bělá pod bezdězem - Nízká budova s dřevěnými okny v Jenečské ulici, která na první pohled ukazuje, že už něco pamatuje. Tak vypadá družina bělské základní školy. Prostředí, kde tráví volný čas děti z prvního stupně, se nelíbí nejen rodičům, ale ani vedení školy, ani města. Se svými připomínkami se vyjádřila i hygiena. Přestože by byla vůle dopřát žákům modernější prostory, situaci opět komplikuje nedostatek financí.

Hasičská událost: slavil katusický sbor i jeho nejstarší člen

Katusice - Psal se 12. červenec 1885. Toho dne Katusice přestaly spoléhat na hasiče z okolí a náhodnou pomoc sousedů a založily vlastní sbor dobrovolných hasičů. Ten se letos dožil 130. výročí založení a oslavy pojal jako jednu velkou ukázku činnosti všech složek, které pomáhají – nejen hasičů, ale také policie, městské policie nebo zdravotníků

Uprchlický tábor: lidé v Bělé mají velké obavy

Bělá pod Bezdězem - Komplex uprostřed hustých lesů kolem Bělé může projíždějícím turistům připadat jako idylické místo. Ale zdání klame. Jde o zařízení pro zajištění cizinců v Jezové u Bělé pod Bezdězem, které je jedinou institucí tohoto typu v republice. A nyní je takřka plné

FOTO: Bělští skauti si užili tábor v panenské přírodě

Dubá - Skauti ze střediska Svornost, které působí v Bělé pod Bezdězem už pětadvacet let, si užili další z už tradičních letních táborů, které jsou pro skautské oddíly vlastně vyvrcholením celého roku.

FOTO: Plážovka se i letos vydařila

Bělá pod Bezdězem - Bělské koupaliště hostilo po desáté největší turnaj ve střední Evropě v plážové házené.

Bělá bude patřit mezinárodní plážové házené

Bělá pod Bezdězem - Bělské koupaliště bude svědkem už desátého ročníku turnaje v plážovce se zahraniční účastí.

Bělským šermířům přestává stačit tělocvična. Co bude dál?

Bělá pod Bezdězem - Anna Coufalová, nadějná patnáctiletá šermířka z Bělé pod Bezdězem, přivezla ještě před koncem školního roku do rodného města další cenný kov. První místo, tedy titul juniorské mistryně ČR, vybojovala ve finálovém turnaji v Karlových Varech.

Šedesátiletého muže zabila padající konstrukce

Bělá pod Bezdězem - K tragické nehodě došlo dnes ráno při stavbě haly na uhlí, vrtulník vzlétl zbytečně 

Učitelé vzali své žáky na cestu obory technickými, ale i přírodovědnými

Bělá pod Bezdězem - Žáci už osmých, případně devátých ročníků, jsou postaveni před těžkou životní úlohu. Musí se rozhodnout, jaké povolání chtějí vykonávat a podle toho si také vybírají budoucí školu. Jenže konečný verdikt není nikdy jednoduchý a mnozí z nich tápou.

Areál Vrchbělá se o prázdninách neotevře. Zřejmě až v říjnu

Bělá pod Bezdězem - Přestože je otevření sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá v Bělé pod Bezdězem téměř na spadnutí, zatím si sportovci a rekreanti musí nechat zajít chuť. Podle náměstka hejtmana pro regionální rozvoj Karla Horčičky se zde stále objevují nedodělky na stavbě, které brání otevření. Jak Boleslavskému deníku potvrdil zhruba před měsícem, zbývá například zkolaudovat in-line dráhu.

Něžné pohledy aneb čtrnáct zasněných i šibalských očí žen

Bělá pod Bezdězem - Světlana Žalmánková, bělská výtvarnice, představuje svá aktuální díla ve Výstavním sále Městských kulturních zařízení. Expozice dostala příznačný název Něžné pohledy. Expresionistické či impresionistické obrazy upoutají na první pohled každého návštěvníka. Co o právě probíhající výstavě prozradila?

Osmáci si při přírodopisu hráli na badatele. Co zjistili o vodě?

Bělá pod Bezdězem - Co udělají listy květin, když je zavřeme do skříně? Jak teplá je studená voda, když do ní sáhneme rukou, kterou vyndáme z horké a studené vody? Nejen na tyto otázky hledali odpověď žáci v bělské základní škole při hodinách přírodopisu a chemie Pavlíny Cankařové.

Květnové vzpomínky Bohumila Dejmka právě vydalo muzeum

Bělá pod Bezdězem - Revoluční události v Bělé pod Bezdězem v květnu 1945. Tak se jmenuje nová publikace, kterou před několika dny vydalo Muzeum Podbezdězí.

Otevření areálu v Bělé brzdí termíny. Kdy úředníci povolí?

Bělá pod Bezdězem - Když před lety získal Středočeský kraj do svého majetku bývalý vojenský výcvikový prostor Vrchbělá v Bělé pod Bezdězem, měl s ním od začátku velké plány.

O osudu domu v Hlínovišti rozhodne 18. červen

Bělá pod Bezdězem - . červen, 9 hodin, vyvolávací cena 1 250 tisíc. To jsou číselné údaje, na než už delší dobu čekali zájemci, kteří si brousí zuby na koupi rodinného domu s popisným číslem 15 v Hlínovišti.

Motorland zaplnily děti ze základních škol

Bělá pod Bezdězem - Armáda, záchranáři i policie. Ti všichni uspořádali dětský den pro školáky v Motorlandu v Bělé pod Bezdězem. Přestože počasí nejdříve akci příliš nepřálo, děti déšť neodradil a přišly v hojném počtu několika stovek.

Splítek ujel a vyhrál

Bezděz - Pod hradem se jel další cyklistický závod na padesát kilometrů.

Pod sochou Máchy zněly hlasy klasiků i buřičů

Bělá pod Bezdězem - Shakespeare, Havel, Hrabal, Bondy, Kainar, Žáček… Ten, kdo zavítal v sobotu odpoledne k pomníku Máchy na Hůrce, se dostal do společnosti literárních velikánů

Trojici památek v Bělé čekají rekontrukce

Bělá pod Bezdězem - Ministerstvo kultury opět pošle peníze na obnovu památek v Bělé pod Bezdězem.

Nový kastelán: Nejraději mluvím o tajné hradní chodbě

Bezděz - Povídání s Kamilem Seidlem, novým pánem hradu Bezděz, o nadcházející sezoně, návštěvnících i tajemstvích a krásách pevnosti

Návrat do časů manufaktury: na zámku se opět předlo a tkalo

Bělá pod Bezdězem - V prostorách infocentra se točily kolovrátky a klapaly tkalcovské stavy. 

Zastupitelé poslali třicet tisíc na setkání dětí se záchranáři

Bělá pod Bezdězem - Čtyřiadvacet složek integrovaného záchranného systému představí dětem v areálu bělského Motorlandu svou práci, techniku a možná se návštěvníci dozvědí i pikantnosti z nedávných zásahů.

Anna Coufalová životní zápas nastoupila v den 15. narozenin

Bělá pod Bezdězem - Přestože Anna Coufalová (A.C.), mladičká šermířka z 1. FC Bělá pod Bezdězem, nezískala na uzbeckém mistrovství světa medaili, vrátila se jako vítězka. Jak ale v rozhovoru řekl trenér Martin Coufal (M.C.), je ještě co zlepšovat.

Nové divadlo U V+W chystá na léto inscenaci Osel a stín

Bělá pod Bezdězem - Divadlo U V+W. Takový název by mohl mít amatérský herecký soubor, který právě vzniká v Bělé pod Bezdězem a působit bude i v nedalekých Doksech. Aby divadelníci neztráceli čas, pustili se již do nacvičování prvního představení. Pokud jim půjde práce od ruky, mohli by s ním vystoupit už v létě.

Zbývá natočit sedm dílů. Seriál Máchovi v patách pobavil Běláky

Bělá pod Bezdězem - Komediální výstupy, malebná krajina Podbezdězí a uvolněná atmosféra, to jsou lákadla Máchovi v patách

Od vykuřování včel se vzňal přístavek

Bělá pod Bezdězem - Dobrovolní i profesionální hasiči z Bělé a dobrovolníci z Katusic zasahovali v Březince. Od vykuřování včel se tu po 15. hodině vzňal dřevěný přístavek rodinného domu

Ptali jste se ředitele bělské kultury Petra Matouška, na zámek, akce i promítání

Bělá pod Bezdězem - Hostem on-line rozhovoru Boleslavského deníku byl tento týden ředitel Městských kulturních zařízení Bělá pod Bezdězem a principál Divadýlka na dlani

Šermířka Anna Coufalová sbírá síly na mistrovství v Taškentu

Bělá pod Bezdězem - Mladičká sportovní šermířka Anna Coufalová (A.C.) z Bělé pod Bezdězem sbírá jeden úspěch za druhým. Nedávno se vrátila z mistrovství Evropy a ani na Velikonoce nebude doma. Za dva týdny odlétá s trenérem Martinem Coufalem (M.C.) do Taškentu na mistrovství světa. Jak se připravuje a jak zvládá povinnosti ve škole?

Bělské imprese Miloše Hraběte okouzlují svou atmosférou

Bělá pod Bezdězem - Městská kulturní zařízení připravila půvabnou výstavu obrazů, které zachycují Bělou

Bez dotace byty v Lidové ulici město zřejmě nezrekonstruuje

Bělá pod Bezdězem - Na domech v Lidové ulici číslo popisné 776, 777 a 778 se významně podepsal zub času. Město to však takhle nechce nechat. Chce byty proto co nejdříve rekonstruovat a lidem, kteří v nich platí nájemné, dopřát komfortní bydlení.

Bělá rekonstruuje Mělnickou ulici. Připravte se na omezení

Bělá pod Bezdězem - Dlouho diskutovaná Mělnická ulice v Bělé pod Bezdězem se konečně dočká rekonstrukce. Zhruba před pěti lety se tu utrhla krajnice a místo, kde se svah hroutil, označovaly dopravní značky. Řidiči tu museli dát nohu z plynu, rapidně snížit rychlost a jezdit jen jedním pruhem.

Prodáme! Zastupitelé poslali dům v Hlínovišti opět do aukce

Bělá pod Bezdězem - Elektronická aukce. Ta se za několik týdnů až měsíců opět stane pomyslným prostředníkem mezi městem a budoucím zájemcem o dům v Hlínovišti č.p. 15. Alespoň to je aktuální verdikt, který vzešel z posledního zasedání zastupitelů v Bělé pod Bezdězem. Pro prodej zvedlo ruku patnáct z jednadvaceti. Zbylých šest bylo řádně omluveno.

Březinka: děti si na přírodním hřišti budou hrát i s bahnem

Březinka - Děti z Mateřské školy Březinka by si už brzy mohly hrát na zbrusu nové zahradě. Zastupitelé schválili podání žádosti o dotaci, a tak Jana Vltavská, referentka pro dotační management, v těchto dnech sepisuje text, který pomůže s úhradou nutných nákladů.

Infocentrum přiblíží historii 
Bělé i kulinářským způsobem

Bělá pod Bezdězem - Vůně přírodního dřeva doprovázela čtvrteční otevření nového informačního centra v Bělé pod Bezdězem. A prostory, kterým několikaměsíční rekonstrukce vrátila dobového ducha, jsou nabité historickou atmosférou.

Maškary pochodovaly městem, na zámku je čekaly novinky

Bělá pod Bezdězem - Masopust využilo město Bělá k otevření zrekonstruovaných částí zámku veřejnosti

Potvrzeno! Vlčí rodina se po sto letech rozmnožila u Bělé

Bělá pod Bezdězem - Vlčí pár se třemi mláďaty. To jsou noví obyvatelé lesů v okolí Bělé pod Bezdězem.

Milan Lomoz: Práce na radnici není soubojem rivalů, ale o spolupráci

Bělá pod Bezdězem - S Milanem Lomozem, starostou Bělé pod Bezdězem o zásadních plánech na letošní rok i změnách na radnici

Soukromá sbírka betlémů čítá už přes sedm set cenných kousků

Bělá pod Bezdězem – Stýská se vám po Vánocích? Pokud ano, zajeďte do Bělé pod Bezdězem, kde má Alena Kabátníková s rodinou muzeum betlémů. Zde na vás ještě dýchne sváteční atmosféra.

Průmyslová zóna láká nové podnikatele. Už mají příjezd

Bělá pod Bezdězem - Napojení silnic na kruhovou křižovatku stálo 9,3 milionu, obslužná komunikace 11,7 milionu

Bělský kordík přinesl skvělé šermířské souboje nejmenších

Bělá pod Bezdězem - O minulém víkendu se do Bělé pod Bezdězem sjeli nejmladší šermíři z celé České republiky.

Do rekonstruovaného zámku se vrátí manufakturní časy

Bělá pod Bezdězem – Kolaudace završila několikaměsíční rekonstrukci západního křídla renesančního zámku v Bělé pod Bezdězem.

AKTUALIZUJEME

U Bělé havarovala čtyřkolka. Muže převezl vrtulník do Prahy

Bělá pod Bezdězem – Policisté pátrají po svědcích, kteří mohou poskytnout bližší informace o nehodě žluté čtyřkolky, k níž došlo v neděli krátce před polednem mezi Bělou pod Bezdězem a Dolní Krupou.

Zámek léta tajil renesanční klenby i základy gotické věže

Bělá pod Bezdězem - Prach a hromady stavební suti. Tak ještě před nedávnem vypadalo nádvoří před západním křídlem rekonstruovaného zámku v Bělé pod Bezdězem. To vše už je teď ale minulostí.

Ty kluky jsem poznával na fotkách z Národní třídy

Bělá pod Bezdězem - Kamenné tváře policistů zpola ukryté za štíty a helmami jsou jedním ze symbolů sametové revoluce. Petr Matoušek, ředitel bělských Městských kulturních zařízení a principál Divadýlka na dlani, ve kterém spolu účinkujeme, některé z těch rozklepaných mladíků znal. Setkal se s nimi na vojně, když je pomáhal cvičit. Jaký byl 17. listopad 1989 v armádě?

Coufalová živí šance na Evropu

Písek -  Dalšího vynikajícího úspěchu dosáhla v neděli na celostátním žebříčkovém turnaji Zlatý kord města Písku Anna Coufalová.

Martin Neuman: Ta kniha je vlastně taková poslední památka na tátu

Vydání historického románu Mikuláš, felčar z Bělé, se její autor nedožil. Vydal ji jeho syn

Další černý den českého automobilového sportu

Vrchlabí - Bělský závodník Miloš Vágner nepřežil nehodu během Rallye Krkonoše, navigátor Petr Gross byl ve vážném stavu transportován do Hradce.

Milan Lomoz střídá v křesle Jitku Tošovskou. Pomohl mu jeden hlas

Bělá pod Bezdězem - Bělou čtyři roky povede trojkoalice ČSSD, Občané za rozvoj a budoucnost města a nezávislí s podporou TOP 09

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT