VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BĚLÁ POD BEZDĚZEM

Cizinci v Jezové stromeček neznají, přesto ho ozdobili

Jezová - Stromeček, vánoční cukroví, perníčky, výzdoba. Přestože jde výhradně o české tradice, cizinci, kteří v současné době žijí v detenčním zařízení v Jezové u Bělé pod Bezdězem, než získají potřebné doklady k vycestování do vysněného Německa, je neignorují. Přestože to z venku příliš nevypadá, uvnitř dětského centra skutečně přicházejí Vánoce.

Kapra na vánočním stole střídá amur bílý

Bělá pod Bezdězem - Před několika lety bychom si pravé Vánoce nedokázali představit bez smaženého kapřího řízku a bramborového salátu. Zatímco bramborový salát zůstal, i když má nespočet chuťových variant, o řízku se to samé už tvrdit nedá.

V Bělé schválili nový rozpočet, vášně budily silnice, ale i byty

Bělá pod Bezdězem - Ještě než v Bělé pod Bezdězem zastupitelé odvolali dnes již bývalého starostu Milana Lomoze (ČSSD), stihli schválit schodkový rozpočet na následující rok. To v minulém týdnu ocenila i místostarostka Jitka Tošovská (Občané za rozvoj a budoucnost města), která je pověřená řízením města až do konání ustavujícího zastupitelstva. Ruku nezvedla pouze zastupitelka Petra Kuldová (nezávislá za ČSSD) a Jan Sýkora (TOP 09), který byl zároveň jedním z hlavních iniciátorů odvolání Milana Lomoze z funkce starosty.

Uprchlíci z Jezové jsou pryč, tábor je teď téměř prázdný

Bělá pod Bezdězem – Zatímco před měsícem, kdy se vrata detenčního zařízení v Bělé Jezové otevřela pro média vůbec poprvé, žilo uvnitř kolem šedesáti migrantů, dnes se jejich počet snížil na devět. Jsou to lidé z Nigérie, Somálska, Ukrajiny, Afghánistánu, ale také Ruska.

Starosta Lomoz v Bělé končí! Proč a komu vlastně vadil?

Bělá pod Bezdězem – Rok a dva měsíce. Tak dlouho trvala starostovská kariéra Milana Lomoze (ČSSD) v Bělé.

PTALI JSTE SE Milana Lomoze, odvolaného starosty Bělé

Bělá pod Bezdězem - Starosta Milan Lomoz je mužem, jehož jméno se teď ve městě pod Bezdězem skloňuje víc než obvykle. Ve středu večer ho zastupitelé odvolali. Proč?

Starosta Bělé bude ve středu znovu bojovat o své křeslo

Bělá pod Bezdězem - Odvolají zastupitelé starostu Milana Lomoze, nebo neodvolají? Bude se moci za týden vrátit do své kanceláře, nebo ji přenechá nástupci? To v tuto chvíli nelze s jistotou říct.

Školka získala přírodní hřiště, není na něm ani kousek plastu

Březinka - Povedlo se. Děti, které navštěvují mateřskou školu v Březince, dostaly od města celkem velký předvánoční dárek. Za budovou školky během několika posledních týdnů vyrostlo přírodní hřiště. Jak se povedlo, přijeli na začátku týdne zkontrolovat zástupci radnice.

Sajfedin z Afghánistánu by chtěl s zůstat v Čechách. Otázkou ale zůstává azyl

Bělá pod Bezdězem/ Jezová - Aby dobrovolníci zpříjemnili dětem uprchlíků několikatýdenní pobyt za čtyřmetrovým plotem v Bělé Jezové, berou je čas od času na výlety. Děti totiž nejsou zadržené, a protože pro ně platí jiné podmínky než pro dospělé, mohou s doprovodem opustit brány uprchlického tábora.

Běláci si nafotili vlastní kalendář na rok 2016

Bělá pod Bezdězem - Úplně první kalendář Bělé pro rok 2016 se objevil na pultech několika zdejších obchodů. Není to ale jen tak ledajaký kalendář. O snímky se totiž postarali obyvatelé, kteří měli za úkol od června do poloviny září fotografovat nejkrásnější místa ve městě. Zájemci si ho mohou koupit nejen v infocentru na zámku, ale také v kanceláři městských kulturních zařízení a na radnici.

Zemětřesení v Bělé: kdo a proč chce hlavu starosty?

Bělá pod Bezdězem - Milan Lomoz vstoupil do širšího vedení města před pěti lety, kdy byl zvolen zastupitelem za ČSSD. V loňských volbách už ale mířil o poznání výše. Díky koaliční dohodě se stal starostou. Nastoupil tak do rozjetého vlaku, který v průběhu volebního roku opustil Jaroslav Verner i jeho nástupkyně Jitka Tošovská, současná místostarostka.

Odčítání a dělení je pro děti uprchlíků problém, říká učitelka z Bělé Jezové

Bělá pod Bezdězem - Jasmina Rampasová. Už podle jména je jasné, že se nenarodila v České republice, byť z řeči by to nikdo neodhadoval. Narodila se v Bosně a Hercegovině, ale do země, která je označovaná jako srdce Evropy, ji s rodinou vyhnala válka.

Bělá zakázala podomní prodej. Bylo to kvůli návštěvě operátora?

Bělá pod Bezdězem - Také bělským úředníkům došla trpělivost s podezřelými prodejci a schválili zákaz podomního prodeje ve městě.

Uprchlíci chtějí do Německa, o naši pomoc příliš nestojí

Bělá pod Bězdězem - Novináři se při návštěvě zařízení v Bělé-Jezové mohli seznámit i s nejrůznějšími zbraněmi běženců

Pod starostou Bělé se houpe židle!

Bělá pod Bezdězem – Je rok po komunálních volbách, kdy si lidé volili své zastupitele, kteří budou v následujících čtyřech letech hájit jejich zájmy.

Ministr Chovanec: Bělá mučírnou? Nesmysl

Bělá pod Bezdězem – Zařízení v Bělé Jezové není mučírna. Přesně to prohlásil ministr vnitra Milan Chovanec, když včera odpoledne vcházel do areálu detenčního zařízení, které v minulých dnech kritizovala například ombudsmanka Anna Šabatová.

Urážíte naši práci, vzkázala ombudsmance žena z Jezové

Bělá pod Bezdězem - Děti v Jezové žijí v horších podmínkách než čeští vězni. Výrok veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové, kterým upozorňovala na život malých uprchlíků za zdmi detenčního tábora na Mladoboleslavsku, spustil lavinu kritiky. A to na obou stranách pomyslné barikády.

Konečně! Vrchbělou oficiálně otevřou už příští rok na jaře

Bělá pod Bezdězem - Jak by řekl klasik – neuvěřitelné se stalo skutečným. Vrchbělá v bývalém vojenském prostoru Ralsko je dokončený. Informaci Boleslavskému deníku potvrdil Karel Horčička, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj. Avšak to by v tom nesměl být háček.

Smích zakázán? Naopak, Tréglova Bělá právě začíná!

Bělá pod Bezdězem - Václav Trégl, divadelník, který už dvanáct let propůjčuje své příjmení divadelnímu minifestivalu ve svém rodišti, tedy v Bělé pod Bezdězem. Přestože letos uplynulo už třicet šest let od jeho úmrtí, ve městě na něj nezapomněli. Naopak.

Posilovat venku? Pro mládež z Bělé staví workoutové hřiště

Bělá pod Bezdězem – Teď to tak ještě možná nevypadá, ale od pondělí začne v Bělé pod Bezdězem růst workoutové hřiště neboli venkovní posilovna. Mládež ji najde mezi ulicemi Tyršova a Smetanova, hned vedle stávajícího dětského hřiště.

Afghánská rodina je venku z Jezové, s dětmi jde na sever

Bělá pod Bezdězem - Pravděpodobně na cestu do Německa se doslova před pár hodinami vydala vyhoštěná afghánská rodina, která od září bydlela v detenčním zařízení v Bělé Jezové.

Školáci za vylovení ryby nasadili málem i život

Bělá pod Bezdězem - Dušan Hýbner, nový předseda středočeského rybářského svazu, si dlouhou dobu lámal hlavu nad tím, jak děti odlákat od televizních obrazovek a přitáhnout je více do přírody.

Osmdesát uprchlíků z Jezové odvezli do tábora v Drahonicích

Bělá pod Bezdězem - Osmdesát běženců, které v předešlých dnech zadržela cizinecká policie na našem území a umístila je do detenčního zařízení v Bělé Jezové, změnilo svůj dočasný domov. Včera kolem poledne je autobusy převezly do nově otevřeného uprchlického tábora v Drahonicích na Lounsku. Objekt dříve sloužil jako věznice

Poklady ze zahrádek se netajili

Březovice - Podzimní výstava přilákala do březovického kulturního sálu tradičně návštěvníky i z blízkého okolí

Výroba papíru se opět vrátila do Bělé, tedy jen do muzea

Bělá pod Bezdězem - Když se řekne Bělá pod Bezdězem, každému se hned vybaví závod papíren, který v minulosti zaměstnával stovky lidí z nejbližšího okolí. Jenže, poslední papírenský stroj se zastavil před sedmi lety, od té doby se zde papír pouze zpracovává.

Šňůrkování bavilo seniory v Muzeu Podbězdězí

Bělá pod Bezdězem - Traduje se, že starší generace nic nevyhodily. A to se týká nejen předmětů, které v domácnostech zabírají místo, ale také látek. To, jakým způsobem je tehdejší ženy využívaly, ukázala Jitka Kotková v Muzeu Podbezdězí.

Bělští hasiči pojedou k požáru najednou, dostanou dodávku

Bělá pod Bezdězem - Jedeme tam, odkud ostatní utíkají. Takového hesla se už téměř 140 let drží dobrovolní hasiči z Bělé pod Bezdězem. Přestože kulaté narozeniny oslaví až příští rok, dárek obdrží už letos. A ne ledajaký devítimístnou dodávku, do níž se v případě výjezdu k požáru vejdou všichni, kteří chtějí přidat ruku k dílu.

Vystupme z Unie a zavřeme hranice, zaznělo také v Bělé

Bělá pod Bezdězem - Středeční zastupitelstvo v Bělé pod Bezdězem se kromě jiných témat týkalo pochopitelně detenčního zařízení v Bělé Jezové. To, že jsou lidé neklidní, dokládá vystoupení jednoho z občanů.

Mělnickou projedete už brzy, za dva týdny

Mladá Boleslav - Rekonstruovaná Mělnická ulice se za poslední týdny změnila téměř k nepoznání. V tuto chvíli už je otevřená i kruhová křižovatka, která odvádí provoz z ulice Mělnické na Tyršovu a Jateční.

Pro Hlínoviště jste pětadvacet let nic nedělali, stěžovali si místní

Bělá pod Bezdězem – Od té doby, co starosta Milan Lomoz se zástupci radnice navštěvuje obyvatele místních částí, padá na jeho hlavu i vlna kritiky. Ne vždy je to ale vina současného vedení Bělé, některé stížnosti vycházejí na povrch jako kostlivci.

Policistům do Jezové dáme lepší vybavení, slibuje Tuhý

Bělá pod Bezdězem/ Mladá Boleslav - Hasmik Kroupová. Dnes dospělá žena, která studuje vysokou školu, pracuje v Centru 83 a vychovává dceru. Jako malé dítě ale rozhodně neměla na růžích ustláno.

Jak volně žijí běženci v uzavřeném táboře? Mají televizi, knihovnu i posilovnu

Bělá pod Bezdězem - Klid, nebo panika? Jaká nálada vládne Bělou pod Bezdězem, kterou v celorepublikovém, potažmo celoevropském měřítku, proslavili prchající imigranti?

Jezovou opustili další Syřané

Bělá pod Bezdězem/ Jezová - Křik dospělých, dětských smích a všudypřítomný šrumec. To vše doprovázelo páteční propouštění Syřanů z uprchlického tábora
v Bělé – Jezové, kteří již dříve požádali v Maďarsku o azyl.

Syřanům v Jezové se otevřely dveře do Německa. Mohou odejít

Bělá pod Bezdězem/ Jezová - Syřany, kteří požádali o azyl v Maďarsku, propustíme do Německa. Nebudeme je držet v zařízení pro uprchlíky. Taková zpráva před několika dny obletěla jako blesk z čistého nebe celou Českou republiku.

Uprchlíky z Jezové obléknou v Praze. Přispěly desítky lidí

Bělá pod Bezdězem, Jezová/ Praha - Velkou vlnu solidarity mezi lidmi vyvolala sbírka pro uprchlíky, které cizinecká policie zadržela bez dokladů na českém území a přemístila do detenčního tábora v Bělé Jezové.

Uprchlíky zadržené v Břeclavi převážejí autobusy do Jezové

Bělá pod Bezdězem/ Jezová - Dvě stě čtrnáct uprchlíků včetně šedesáti dětí. Tolik jich cizinecká policie zadržela první školní den na nádraží v Břeclavi. Vlakem z Vídně přicestovali už o půlnoci. Od té doby se kolem neustále nich točí cizinecká policie a zjišťuje jejich totožnost i to, zda již v některé ze zemí nepožádali o azyl.

Rekonstrukce Mělnické ulice jde pomalu do velkého finále

Bělá pod Bezdězem - Už od března se lidé v centru Bělé pod Bezdězem denně potkávají s nákladními auty, bagry a další těžkou technikou. Hluk a obtěžující prach, který se line z rekonstruované Mělnické ulice, snad brzy skončí.

Vyhrajte s Boleslavským deníkem vstupenky na hudební festival na Bezdězu

Mladoboleslavsko – Hudební festivaly pod širým nebem k létu neodmyslitelně patří, a několik posledních let se také konají na vybraných českých moravských hradech.

Radnice v elektronické aukci konečně prodala dům v Hlínovišti. I s nájemníky.

Bělá pod Bězdězem - Prodáno. Tak zní výsledek elektronické aukce, v níž se dům v Hlínovišti ocitl již podruhé. „Přihlásil se do ní pouze jeden zájemce, avšak současní nájemníci, Karapetjanovi, o koupi zájem neprojevili," konstatoval starosta Bělé Milan Lomoz s tím, že dům č. p. 15 město prodalo za vyvolávací cenu, tedy za 1 250 tisíc.

Jazzcombo rozproudil Bělou

Bělá pod Bezdězem - Navzdory silnému větrus e v pátek kolem půl osmé večer začalo plnit Masarykovo náměstí v Bělé pod Bezdězem.

Bára Fišerová přivezla do galerie Česká brána výstavu obrázků

Bělá pod Bezdězem - Bára Fišerová. Herečka, ale také malířka přivezla do galerie výtvarnice Světlany Žalmánkové průřez svou malířskou tvorbou. V galerii Česká brána vyprávěla nejen o tom, co její obrazy znamenají a kdy vlastně začala malovat, ale také co ji čeká na prknech, která znamenají svět.

Opravené lidové domy slibují malé byty pro mladé rodiny

Bělá pod Bezdězem -  Třiadvacet nových malých bytů s nízkými náklady. Tolik by jich mohlo vzniknout po náročné rekonstrukci v bytových domech číslo 776, 777 a 778 v Lidové ulici v Bělé pod Bezdězem. Ty stojí již desítky let a čas je na jejich stavu vidět na první pohled. V některých bytech dokonce lidé ani nebydlí, jinde se museli střídat o sociální zařízení dokonce s jinými nájemníky.

Řidiči nehodu u Čisté objížděli skrz sklizené pole

Čistá - Ze střetu osobního automobilu a motocyklu na frekventované silnici vedoucí z České Lípy do Mladé Boleslavi u Čisté vyvázl motorkář se středně těžkým zraněním

Platíte lidem očkování? Znělo z davu na besedě v Bělé pod Bezdězem

Bělá pod Bezdězem/ Jezová - Tři stovky lidí přišli diskutovat se zástupci ministerstva vnitra, cizinecké policie, Policie ČR i s vedením městem. Na co se  nejvíce ptali?

Uprchlíci se toulají po městě, stěžovali si vnitru obyvatelé

Bělá pod Bezdězem – Výkřiky občanů, kteří netrpělivě čekali na to, až k nim dojde mikrofon, i nespokojené hučení davu. To všechno doprovázelo čtvrteční setkání vedení města, zástupců ministerstva vnitra, cizinecké policie i Policie ČR, kteří lidem přišli ozřejmit, jaká situace nyní panuje kolem uprchlíků v táboře Jezová.

O propuštěných uprchlících bude včas vědět bělská policie

Bělá pod B./ Jezová Bezpečnost. To bylo hlavní téma včerejšího setkání starosty Bělé pod Bezdězem Milana Lomoze a hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery. Po hodinovém jednání na radnici se přesunuli do zařízení pro uprchlíky v Jezové, aby se přesvědčili, zda je dodržováno vše, co slibuje ministerstvo vnitra.

Pákistánce a Gruzínku chytli ve vlaku. Proč je kontrolovali?

Bělá pod Bezdězem - Přestože by měla platit úmluva mezi ministerstvem vnitra a Bělou pod Bezdězem, že žádný z propuštěných uprchlíků nepůjde z tábora v Jezové na vlakovou zastávku sám pěšky, zřejmě se tak neděje.

Mladík zanechal dopis na rozloučenou a odešel. Neviděli jste ho?

Bělá pod Bezdězem - Policisté pátrají po devatenáctiletém mladíkovi, který v sobotu večer odešel z domova a už se nevrátil. Po sobě zanechal dopis na rozloučenou.

Uprchlický tábor v Jezové má už téměř naplněnou kapacitu

Bělá pod Bezdězem/ Jezová - Vzpoura migrantů, ničení vybavení či rozbíjení oken. Čtvrteční incidenty, kdy se pokusilo z uprchlického tábora v Jezové utéct padesát migrantů a následující den stovka, se o víkendu neopakovaly. Jak sdělila mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová, po oba dny byl v areálu klid.

Pro bratra si do Jezové přijeli taxíkem. Pustili ho až v neděli

Bělá pod Bezdězem/ Jezová - Přestože byl již v uprchlickém táboře v Jezové u Bělé pod Bezdězem klid, Boleslavský deník situaci po celý víkend monitoroval.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT