Vítěznou bitvu jediného českého zástupce v turnaji mužů sledovali pozorně i jeho rodiče v Berouně. „Oba jsme s manželem fandili doma u televize,“ prozradila Daniela Macháčová, která uvedla: „Tomášovi vždy věříme, že chce zápas vyhrát. A také jsme věřili, že druhý set už vyhraje, pořád se zlepšoval.“

Tomáš Macháč se stále zlepšoval na servisu, chodil víc na síť a jeho tenis začal být pestřejší. „Po druhém setu jsme už doufali, že zápas bude chtít dohrát do vítězného konce,“ řekla spokojená maminka.

Tomáš Macháč
Macháč je z olympiády nadšený, musel se rozhodnout rychle

Na kmenového hráče Sparty Praha čeká ve druhém kole v boji o osmifinále nasazená osmička olympijského turnaje Argentinec Diego Schwartzman. „Jsem rád, že si s ním můžu zahrát, zvlášť na olympiádě. Když budu hrát hodně dobrý svůj tenis, tak ho hodně potrápím,“ říká Macháč před zápasem s třináctkou světového žebříčku.

„Jsme rádi, že si zahraje s výborným hráčem, jako je Diego. Budeme v úterý fandit a doufáme, že Tomáš předvede svůj nejlepší tenis,“ věří znovu i Daniela Macháčová.

V tenisové exhibici na Olympijském festivalu v Brně si zahráli Lucie Šafářová, Tomáš Plekanec, Daniela Bedáňová a Eva Samková.
Suchá příprava. Šafářová na kurtu Plekance nešetřila, na trestné dostal pivo