Předchozí
1 z 6
Další

Václav a Iva Bisovi: Nepřijde nám, že bychom byli hrdinové

Václav a Iva Bisovi ze Všejan před čtrnácti dny zachránili ženu, která se po autonehodě doslova zasekla v kolejišti na železničním přejezdu. Ženu zachránilo to, že paní Bisová jela z práce o 10 minut dříve. Když viděla nepojízdné vozidlo v kolejišti, tak ihned volala manžela, který sedl na kolo a bleskurychle přijel.

Lidé odvedle_sč 18/2/2020 BOVáclav Bis, Iva Bisová, BisoviZdroj: Deník / Zuzana Zelenková

Zatímco se Iva Bisová snažila dostat šokovanou ženu z vozu, Václav Bis běžel po kolejích naproti přijíždějícímu vlaku, aby jej zbrzdil. To se nakonec povedlo. A i když zraněná žena v poslední chvíli ještě šla zpátky do vozu, aby vyndala svého psa, tak se nakonec nic nestalo jí ani šedesátce cestujících z vlaku. Kdo jsou hrdinové, kteří spolu nedávno oslavili 38 let společného života?

Lidé odvedle_sč 18/2/2020 BOVáclav Bis, Iva Bisová, BisoviZdroj: Deník / Zuzana Zelenková

Václav: Když jsem utíkal naproti vlaku a mával na něj, aby zpomalil, tak jsme se nejvíc bál o manželku, kterou jsem měl na hadsfree, ale pořádně jsem nevěděl, co se tam děje. Celé to trvalo asi čtyři pět minut. Jsem zaměstnaný jako správce objektu. Můj nadřízený a dlouholetý kamarád se věnuje závodům na nejvyšší úrovni, jeho syn je Filip Salač. Věnuje se tedy závodům a mladýmu a já se starám o areál. Moje koníčky jsou auta motorky, závody a rodina.

Lidé odvedle_sč 18/2/2020 BOVáclav Bis, Iva Bisová, BisoviZdroj: Deník / Zuzana Zelenková

Iva: Já pracuji jako prodavačka, baví mne to mezi lidmi. K tomu 31 let zpívám ve sboru, jezdím do něho až do Hořic. Za manželem jsme se odstěhovala před deseti lety. Nějaký čas jsme měli vztah na dálku. Do Hořic stále dojíždím na zpívání, mám tam kořeny. Také máme tři vnoučata, kterým se snažím věnovat. Baví mě úplně všechno a mám pocit, že vůbec nemám čas. Když něco dělám, tak to dělám, dělám to co nejvíc poctivě. Moje heslo je: Zachovat si zdravý rozum.

Lidé odvedle_sč 18/2/2020 BOVáclav Bis, Iva Bisová, BisoviZdroj: Deník / Zuzana Zelenková

Václav: V životě jsme si užili. Například před 20 lety jsme jeli s celou rodinou do Ameriky, tam jsme si vydělali nějaké peníze, které jsme zase hned utratili. Procestovali jsme totiž velkou část států. Později tam odcestovala dcera na čtyři roky.

Václav BisZdroj: Deník / Zuzana Zelenková

Václav: Dělal jsem v životě všechno možné, například různé výškové práce. Taky jsem jezdil do Itálie. Na farmě jsem tam pak česal kivi a jablka, opravoval traktory a tak dále. Trvalo to čtyři roky, domů jsem jezdil na den dva po čtrnácti dnech. Poté jsem pracoval na recepci v Praze v tančícím domě. Teď bych se rád usadil.

Manželé BisoviZdroj: Deník / Zuzana Zelenková