Předchozí
1 z 5
Další

Pavel Lepič a Ivan Hladík provozují posilovnu Marvel Gym

Už šest let funguje v Mladé Boleslavi posilovna Marvel Gym. Za jejím vznikem stáli v létě roku 2014 Pavel Lepič a Ivan Hladík, tehdy ještě studenti a bývalí spolužáci ze střední školy. Jsou vedeni jako jednatelé. K ruce mají tři zaměstnance, kteří se jim starají o provoz a střídají se na baru v obou provozovnách, a také uklízečku. „S Ivanem jsme se poznali v prvním ročníku střední školy a byla to ‚láska na první pohled‘,“ směje se Pavel při vzpomínce na to, jak se se svým kolegou a parťákem před lety poznali. Nakonec se ze spolužáků stali společníci v podnikání, které je i po osobní stránce posunulo dopředu. „Nechci, aby to znělo hloupě, ale z dětí se stali dospělí lidé. Určitě jsme se taky hodně posunuli v komunikačních dovednostech a jednání s lidmi,“ řekl Pavel.

Pavel Lepič a Ivan HladíkZdroj: Deník / Jaroslav Bílek

„Celou střední jsem v posilovně ve sportovní hale dělal brigádně. Potom fitko změnilo majitele, který ale provoz začal trochu zanedbávat, až to tady skoro umřelo,“ vzpomíná na úplné začátky značky MG Pavel. Proto se domluvil s kamarádem Ivanem, že přes prázdniny zkusí provoz posilovny převzít. „Bylo to tak, že buď proděláme pár peněz, nebo to vyjde,“ říká Pavel. A ono to vyšlo. Do začátku sice neměli téměř žádné prostředky, to je ale nezastavilo. Vsadili na sílu sociálních sítí a díky tomu se jim hned v začátku povedlo oslovit hodně mladých lidí. To, v kombinaci s nízkými cenami, jim zajistilo slušný rozjezd. A proč vybrali jméno Marvel? Dlouhé rozmýšlení je nakonec dovedlo k oblíbeným filmům se superhrdiny, které se staly inspirací. „Chtěli jsme něco, co osloví mladé lidi,“ doplňuje Ivan.

Posilovna Marvel Gym v Mladé Boleslavi.Zdroj: DENÍK/aroslav Bílek

Marvel se navíc po rozjezdu nezastavil, ale pokračoval dál v růstu. Celou dobu bojuje s nedostatkem prostoru, proto postupně expandoval. Nejdřív přibyla další místnost ve druhém patře v provozovně ve sportovní hale. Ani to ale nestačilo. V roce 2016 tak přišel zlom. „Do té doby pro nás fitko bylo jen jako brigáda, lepší přivýdělek k vysoké škole. Pak jsme si ale museli vybrat – buď vezmeme byznys vážně a přidáme druhou provozovnu, nebo dostudujeme. Rozhodli jsme se to risknout a zkusit cestu byznysu,“ popisuje Pavel. Vznikla tak druhá pobočka na Výstavišti. Navíc v průběhu let přišly další a další úpravy, které obě posilovny posunuly dál, až na úroveň, kde jsou teď.

Pavel Lepič a Ivan HladíkZdroj: Deník / Jaroslav Bílek

Plány na další růst překazil koronavirus. „Měsíc a půl jsme měli úplně zavřeno, ale placení se bohužel nezastavilo. Kdybychom neměli našetřené rezervy bokem, tak to určitě dopadlo špatně,“ líčí Pavel. Teprve teď se provoz pomaličku vrací do normálu, i když návštěvnost dosahuje stále jen zlomku čísel ‚předkoronových‘. Další rozvoj Marvelu tak bude na pořadu dne, až se situace ještě trochu zlepší. „Cíl pro Boleslav je zvětšit jednu z provozoven na dvojnásobek nebo trojnásobek, po vzoru amerických gymů. Potom bychom chtěli zkusit pokračovat i do dalších měst. Jsme díky spolupráci se Swagliftem, Katkou Kyptovou nebo Honzou Krasinským po republice docela profláknutí,“ hlásí Ivan.

Pavel Lepič a Ivan HladíkZdroj: Deník / Jaroslav Bílek

Pro Pavla Lepiče bylo posilování vždy velkým koníčkem, ze kterého se nakonec stala i práce. Kromě cvičení se věnuje i osobnímu trénování klientů v Marvelu a ve volném čase si občas zahraje počítačové hry. Obdobné záliby s ním sdílí i kolega. „Osm let se rekreačně věnuji silovému tréninku, v posledních letech k tomu ještě přibylo brazilské jiu-jitsu. Rád si taky zahraji na počítači nebo playstationu,“ prozrazuje na sebe Ivan Hladík.

Pavel Lepič a Ivan HladíkZdroj: Deník / Jaroslav Bílek