Předchozí
1 z 5
Další

Miloš Moc ve volném čase fotí traktory i fotbalisty 

Zemědělské stroje a sportovci k sobě zdánlivě nepasují. Oba tyto vzdálené světy se ale propojují ve fotografickém repertoáru Miloše Moce, třiadvacetiletého rodáka z Mladé Boleslavi. Vystudoval boleslavskou Střední průmyslovou školu, obor Dopravní prostředky. Aktuálně pracuje na pozici skladníka a ve svém volném čase se věnuje mimo jiné cestování nebo fotografování. Je také velkým sportovním fanouškem a hrdě se hlásí k boleslavskému hokejovému i fotbalovému týmu.

Miloš Moc.Zdroj: Deník / Michal Konvalina

Blízko ke kopané má ostatně už odmalička. „Chodil jsem na zápasy FK MB s tátou a dědou. Jako malý kluk jsem zažil nejlepší léta boleslavského fotbalu, doteď na to rád vzpomínám,“ popisuje Miloš svou cestu k nejpopulárnějšímu sportu planety. Sám ho sice aktivně nikdy nehrál, má ale zkušenost s trénováním. Společně se svým známým vedl tréninky dorostu na Loučeni, což byla podle jeho vlastních slov zajímavá zkušenost, která mu hodně dala.

Miloš MocZdroj: Deník / Michal Konvalina

K fotbalu Miloše táhnou i pracovní povinnosti. Například fotbalové články v Deníku často vycházejí doplněné o jeho fotografie. A jak se vůbec ke sportovní fotce dostal? „Byla to náhoda. Měli jsme doma foťák a spolužáci ze základky hráli fotbal ve vedlejší vesnici, v Pěčicích. V roce 2012 jsem začal fotit na jejich zápasech. Nikdy jsem nečekal, že mě to dostane až tam, kde jsem teď. Začátky nebyly jednoduché, ale postupně s lepší technikou jsem získal nové příležitosti. Pro Boleslavský deník fotím domácí zápasy FK Mladá Boleslav a spolupracuji i s dalšími kluby,“ líčí. Mezi zmiňované další kluby patří třeba futsalové Malibu nebo boleslavský florbalový klub.

Miloš MocZdroj: Deník / Michal Konvalina

Milošovy začátky s fotografickým aparátem ale neprobíhaly na fotbalových pažitech. Trochu netradičně začínal s focením zemědělských strojů: „Zní to zvláštně, ale od roku 2010 se věnuji focení zemědělské techniky. Díky tomu jsem získal hromadu zkušeností, a hlavně jsem se naučil základy focení. Každý rok dělám zemědělské propagační předměty, například kalendáře a plakáty. Nikdy jsem nečekal, že to bude mít takový velký úspěch. Věnuji se tomu 10 let a vůbec toho nelituji.“ Mimo to se v současnosti věnuje také focení lidí – ať už jednotlivců, párů nebo rodin.

Miloš MocZdroj: Deník / Michal Konvalina

Mezi Milošovy volnočasové záliby patří zejména cestování. „To máme společné s přítelkyní. Letos jsme kvůli koronaviru neměli moc na výběr, ale stihli jsme toho hodně po Česku – třeba Adršpašsko-teplické skály, Stezku korunami stromů v Janských Lázních, Český ráj a další,” vrací se za letními toulkami. K dalším koníčkům počítá vaření a trávení času s přáteli, zejména na hokejových utkáních mladoboleslavských Bruslařů.

Miloš MocZdroj: Deník / Michal Konvalina