Předchozí
1 z 4
Další

Marek Maňas žije fotbalem už od dětství

Marek Maňas žije na sto procent fotbalem. A to už od dětství. „S fotbalem jsem začínal v pěti letech a přivedli mě k němu rodiče,“ říká osmadvacetiletý fotbalista, který v letošní neúplné sezóně hájil barvy Bakova nad Jizerou. Mládežnická léta přitom strávil v dresu FK Mladá Boleslav.

Marek MaňasZdroj: Deník / Jaroslav Bílek

„Po odchodu z dorostu Mladé Boleslavi jsem hrál nejdřív divizi v Turnově. Po dvou letech jsem si zahrál i ČFL. Následovalo hostování v Dobrovici, odkud jsem se přesunul do Rejšic,“ vyjmenovává své štace Marek Maňas. Právě s rejšickou kopanou spojil největší část své aktivní dospělé kariéry. „V Rejšicích jsme atakovali horní příčky krajského přeboru. Ale nejraději vzpomínám právě na Turnov, kde jsme měli mladou partu kamarádů a fotbalem a vším okolo jsme se hodně bavili,“ dodává.

Marek MaňasZdroj: Deník / Jaroslav Bílek

Dnes je ale jeho prioritou místo hraní trenérská činnost. V FK Mladá Boleslav aktuálně působí jako trenér u staršího dorostu. „S trénováním jsem začal v podstatě hned co jsem vyšel z dorostu a to díky Zdeňkům Bělíkovi a Jakubcovi,“ prozrazuje Maňas s tím, že na podzim začne se studiem druhé nejvyšší licence UEFA A.

Marek MaňasZdroj: Deník / Jaroslav Bílek

Kromě fotbalu pak patří několik let k oporám druholigového futsalového Malibu. „S klukama máme skvělou partu a hrajeme druhou nejvyšší českou soutěž. Futsal je nejideálnějším doplňkovým sportem k fotbalu,“ dodává Maňas, který si ve všem tom sportovním shonu najde občas i trochu času na přítelkyni Vandu. S tou chystá na přelomu roku také svatbu.

Marek MaňasZdroj: Deník / Jaroslav Bílek