Předchozí
1 z 6
Další

Lã Hiếu : Jako rodina jsme rozdali už více než 200 roušek  

Momentálně pracuji na pozici HMI tester ve firmě Digiteq Automotive s.r.o. Moje oddělení se specializuje na vývoj a testování HMI infotainmentu pro Škoda Auto. Nastoupil jsem do firmy hned po maturitě a zde jsem už druhým rokem.

Lã Hiếu.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Mám doma krásného bígla, jmenuje se Caesar. Krom příjemně stráveného času se svým psem se taky věnuji florbalu. Hraji florbal od svých 8 let. Momentálně hraji za tým FA Mladá Boleslav. V době pandemie bohužel nemohu chodit na tréninky a zápasy. Snažím se aspoň chodit běhat do lesa.

Lã Hiếu.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Myslím, že spolupráce mezi vietnamskou komunitou a městem Mladá Boleslav je na výborné úrovni. Vietnamská komunita vnímá město jako svůj druhý domov, proto se snaží pomáhat všemi dostupnými prostředky. Obyvatelé města naši pomoct kladně přivítali a podporují nás. Pravidelně dostáváme materiály a šicí stroje na výrobu roušek.

Lã Hiếu.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Vietnamská komunita se aktivně zapojuje do výroby a distribuce roušek nejen pro členy IZS, ale i pro občany Mladé Boleslavi. Od 19. března jsme přispěli více než 2000 kusy roušek. Například 27. března jsme od 10 hodin zadarmo rozdali na ulici u Bondy více než 100 roušek seniorům. Takových akcí jsme měli hned několik. Kromě roušek jsme jako komunita taky přispěli 50 tisíc korun na boj proti COVID-19. V našich maloobchodních prostorech stále probíhá program „Srdce pro IZS“. Bohužel ne všichni vietnamští spoluobčané žijící v Mladé Boleslavi se aktivně zapojili, někteří se nechtěli připojit a pomáhat, někteří se dokonce snaží i v této těžké době vydělat.

Lã Hiếu.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Současná situace mě omezuje v mém každodenním životě. Jsem zvyklý chodit do společnosti, na různé sportovní akce. V práci mám střídavý home-office. To znamená, že v týdnu jsem v kanceláři 2-3 dny a zbytek pracuji z domova. Já osobně jsem od března zapojený do zhruba 30 členného týmu v ČR, který funguje jako infolinka pro vietnamskou komunitu žijící v ČR. Mám na starost oblast Mladá Boleslav a okolí. Denně dostávám spoustu telefonátů s dotazy ohledně COVID-19, u případů s příznaky onemocnění se rovnou spojím s praktickými lékaři nebo s krajskou hygienickou stanicí. Kromě 24/7 infolinky šijeme také doma roušky, jako rodina jsme už dodali více než 200 roušek.

Lã Hiếu.Zdroj: Deník / Michal Bílek

V Mladé Boleslavi žiji od svých 8 let, kdy jsme se s rodinou přestěhovali z Vietnamu. Chodil jsem na 6.ZŠ a poté vystudoval Střední průmyslovou školu. Strávil jsem zde dvě třetiny mého života a považuji Mladou Boleslav za svůj domov. Boleslav je pro mě skvělé místo na studium a bydlení.

Lã Hiếu.Zdroj: Deník / Michal Bílek