Předchozí
1 z 5
Další

Irena Hozáková pracuje v archivu a miluje šití i navrhování interiérů  

Irena Hozáková žije v Mladé Boleslavi a pracuje mezi krásnými historickými vozy ve Škoda muzeu. Od mala miluje šití, navrhování oblečení, ale i interiérů domů a bytů.

Irena HozákováZdroj: Deník / Michal Bílek

Věnuji se historii naší automobilky a dějinám automobilismu. Je to jízda! Každý den je jiný a obvykle během své pracovní doby „procestuji“ skoro celých 125 let naši společnosti. Archiv je srdcem firmy a zároveň důležitou součástí světové veteránské scény. Žiji přímo v Mladé Boleslavi.

Irena HozákováZdroj: Deník / Michal Bílek

Od malička se věnuji šití, navrhování oblečení a také navrhování a realizaci dispozic a interiérů domů a bytů. Bohužel v posledních letech na to čas nemám. Občas něco, co si koupím, přešiju nebo známému poradím s interiérem či dispozicemi.

Irena HozákováZdroj: Deník / Michal Bílek

Letní horko sužuje i muzejní archiv. Jelikož jsem standardně v práci do pozdního odpoledne, snažím se již od rána udržet kancelář co nejchladnější. Tím, že archiv je v jedné z nejstarších budov, nevyhřeje se kancelář tak rychle. Brzy ráno intenzivně větrám, jakmile začne být venku tepleji než uvnitř, okna zavřu a zatáhnu žaluzie.

Irena HozákováZdroj: Deník / Michal Bílek

Zapnu větrák. A pokud ani toto nestačí, mám naštěstí tu možnost jít se zchladit do archivního depozitáře, kde se udržuje teplota 19 stupňů.

Irena HozákováZdroj: Deník / Michal Bílek