A Vojtovy obavy nakonec byly zbytečné. Zahrál famózně, stejně jako celý boleslavský soubor. Hlediště, zcela zaplněné sedmi sty diváky, bouřilo nadšením.
Co se to dělo? V minulých dnech se konal ve Zlíně 13. ročník mezinárodního divadelního festivalu Setkání 2008 Stretnutie. A boleslavský soubor byl vybrán, aby zahrál svoji v současné době největší „pecku“, Muže v offsidu.

„Přijeli jsme do Zlína na vyhlášený festival s vědomím, že vedle nás vystoupí soubor Slovenského národního divadla, Radošínské divadlo a další věhlasné soubory. Nikdo nám nevěnoval velkou pozornost, přijetí bylo spíše chladnější,“ uvedl Skřípek. Když však spadla opona, herci z Boleslavi se stali rázem hvězdami festivalu.

Skřípek popisuje své pocity. „Já už tušil před začátkem, že to bude dobré. Ve Zlíně je totiž kvalitní publikum. A tahle hra začíná už dávno před tím, než se zvedne opona. V předsálí totiž herci navozují písněmi atmosféru. A tam lidé házeli peníze do čepice, dokonce jeden vhodil dvoustovku. A samotná hra? Výborné!“ uvedl Skřípek.

Desetiminutový potlesk nebral konce. Herci si úspěch vychutnali do dna.

Poláčkova hra v režii Ondřeje Havelky Muži v offsidu měla premiéru loni v prosinci. Od té doby je každé představení beznadějně vyprodáno. Dokonce se stojí fronty, když jdou lístky do prodeje.

Muži nyní míří i do Prahy, 3. června bude hra uvedena v Divadle Pod Palmovkou.

Záběry ze hry se objeví na televizních obrazovkách. 28. května při vyhlášení Nejlepšího fotbalisty roku budou na programu ČT2 uvedeny ukázky z představení.

Nejbližší představení hry Muži v offsidu se v boleslavském divadle uskuteční ve dnech 9., 10. a 11. června. V prvním termínu se hraje dopoledne pro školy, v ostatních večer od 19.30 hodin.