Bezno/ Pět set lidí. Tolik jich přišlo v sobotu do bezenského kulturního domu. Důvod? Skupina W. I. X. Nastarýkolena v čele s Lubošem Odhánělem křtila DVD s názvem Klášter live. Fanoušci této formace mohli zároveň naposledy vidět skupinu v původním složení.


Kmotrem DVD se stal primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati, který se křtu rovněž zúčastnil. „Jsem přesvědčen, že tahle muzika je výborná. Přesvědčili mne o tom kapela W.I.X. a Luboš Odháněl na zájezdu v družebním slovenském Pezinku, kde sklidili obrovský úspěch,“ uvedl Nwelati, jenž při křtu celé kapele přinesl i dárečky. Byly jimi zvonečky pro štěstí.


Proč se kmotrem DVD skupiny stal přímo primátor Raduan Nwelati, vysvětlil frontman W. I. X. Luboš Odháněl těmito slovy: „Jsme regionální mladoboleslavská kapela, a tak si myslíme, že k tomu pan primátor jednoduše patří,“ vysvětlil Odháněl.


Samotného křtu se včetně primátora Mladé Boleslavi ujali i pořadatel kulturních akcí v kulturním domě v Bezně Jiří Kaulfus a programový šéf Rádia Jizera Luboš Dvořák. Právě poslední jmenovaný dorazil do Bezna na poslední chvíli i přes náročný sobotní program, kdy absolvoval Vánoční výstup na Chlum v rámci akce Rádia Jizera a také Průvod Tříkrálový (viz str. 4). „Musím se přiznat, že jsem z domova přijel opravdu na poslední chvíli, málem jsem zaspal,“ řekl Dvořák.


DVD Klášer live bylo pak pokřtěno nejen obvyklým šampaňským, ale i slivovicí z roku 1993, kterou věnoval starosta Lobče Luděk Dohnalík, jenž kapele fandí již dlouhá léta.

FOTOGALERIE BUDE ROZŠÍŘENA V PONDĚLÍ DOPOLEDNE