Televizní moderátorce a účastnici soutěže StarDance Jolaně Voldánové s tanečním partnerem Janem Tománkem patřil taneční parket na plese plném květin na zámku ve Vinařicích. Pro návštěvníky si taneční pár připravil tři tance – valčík, tango a brazilskou sambu. Předvést ale tak perfektní taneční kreace ovšem skýtá velkou dřinu. Jak na své taneční vzpomíná moderátorka Jolana Voldánová?

Taneční si snad už ani moc nepamatuju. Tam se člověk naučí základy. Když jsem začala trénovat na StarDance, tak se mě všichni ptali, jestli mi taneční v něčem pomohly. Musím říct, že nepohly vůbec v ničem. Ono když se máte učit figury jednotlivých tanců, tak to není jen o tom základním kroku. Ti malí „špunti“, kteří s tancováním začínají a vlastně se poté dostanou na profiúroveň a mistrovské tituly, se například jen šest let učí basic – to znamená základní kroky. Kdežto my jsme tohle všechno přeskočili, protože na to nebyl čas, a rovnou se pustili do tanečních figur. Těžké to bylo hodně. Hlavně jde o to – pochopit kroky. Například já jsem si nepamatovala jednotlivé variace. Teprve postupem času se mi taneční paměť – kterou jsem neměla – začala zlepšovat. Pak už to šlo dobře.

Máte nějakou příhodu z tanečních, na kterou vzpomínáte dodnes?
Chodil tam kluk, který se mnou chtěl pořád hrozně tančit. Jednou se taneční mistr zvedl – my jsme seděli proti sobě přes celý sál – a řekl: „Pánové, zadejte se.“ Tenhle chlapec okamžitě vyrazil, aby byl u mě první. Na jednu stranu mi to samozřejmě lichotilo. Bohužel to většinou dopadlo tak, že on od půlky klekl na kolena a dojel ke mně po kolenou, aby tam byl opravdu první. Taneční mistr nás poté pořádně vypekl, když řekl: „Tak, mladý muži, za to, že jste tady jel po kolenou, teď vezmete svoji vyvolenou dámu a ukážete nám všem valčík, a sólo.“ Já osobně jsem z toho byla vždycky na nervy.

Jsme na květinovém plese, vy jste tady také s květinou tancovala, jaký vůbec máte ke květinám vztah?
Veskrze kladný. Už čtyři roky bydlím na vesnici tady kousek od Vinařic. Celou tu dobu pomalu buduji u domku zahrádku. Letos poprvé zahrada vypadá k světu, nebo alespoň z padesáti procent tak, jak bych si přála. Takže čekám na první krokusy, hyacinty… Moc se pokaždé těším, až vyrazím na zahradu. Pro mě je to velký relax. Pořád jsem na cestách, téměř každý den jezdím do Prahy. Jakmile to jde, tak s dětmi vyrážím do přírody nebo někam na výlet. No a pokud to nejde, tak alespoň na zahradu, kde něco kutím.

Jakou květinu máte nejraději?
Co zahradničím, tak asi ty úplně první tulipány. To je velká radost. Jsou překrásně barevné a tu šedivou zahradu, která na jaře ještě nehýří moc barvami, právě tulipány dokáží úžasně rozzářit.

Kdy jste naposledy dostala květinu?
Poměrně hodně tančím a moderuji, takže je nejčastěji dostávám na těchto akcích. Co se však týká mého muže, tak on mi většinou kupuje květiny v květináči, nebo takové, které si mohu zasadit venku na zahradě. Jinak poslední květinu jsem dostala na jednom z benefičních koncertů v Praze. Byla to velice hezká kytice z orchidejí.