Je středa večer a nadšení diváci čekají na jednu z nejlepších her Městského divadla v Mladé Boleslavi. Bohužel z mistrovského kusu viděli jen kousek. Herec Vojtěch Havelka, syn slavného otce Ondřeje Havelky, se při přelézání kulis zřítil z výšky a dopadl na opěradlo židle.

Silně si tak narazil žebra a pohmoždil břicho. „Měli jsme velký strach, zda nemá zlomená žebra, nebo jiné zranění břicha,“ popsal obavy kolegů Vojtěcha Havelky ředitel boleslavského divadla František Skřípek.

Herec pro podezření z vážných zranění musel ihned putovat na vyšetření do nemocnice. A protože v představení hraje hlavní roli, bylo po pár minutách zrušeno. „Bohužel jsme toho moc neviděli, ale chápu, že zdraví je nejdůležitější. Nakonec jsme šli s přáteli na skleničku vína a udělali si i přesto hezký večer,“ sdělil své dojmy ze situace jeden z diváků.

Natáčení ČT naštěstí není ohroženo

Vážná zranění se naštěstí nepotvrdila, herec má pohmožděná žebra, ale nemá žádné vážné zranění. Pár dnů tedy sice bude mít bolesti, ale hrát může. To je pro divadlo velmi důležité, protože už za pár dnů má do Mladé Boleslavi přijet Česká televize s celým štábem a natáčet zde právě představení Muži v offsidu pro televizi. Celé divadlo se na tento okamžik tolik těšilo a teď by byla celá snaha zkažená.

„Máme tedy tak trochu štěstí v neštěstí. V 99 reprízách představení se nic nestane a ve stém zažijeme takové drama. Naštěstí to dobře dopadlo a Vojtěch nemá zranění. Nechci to zakřiknout, ale natáčení pro televizi by tedy nemělo být ohroženo,“ řekl Deníku ředitel Skřípek.

Diváci, kteří kvůli nehodě nemohli představení vidět, o něj nepřijdou. Vstupenky zůstávají v platnosti a divadlo s předstihem vyhlásí náhradní termín.