Členové studentského divadla D3, které již několikátým rokem pod vedením  Marcely Pantlíkové a Patrika Šimůnka funguje při Střední odborné škole a Středním odborném učilišti na „Jičínce",  nastudovali divadelní hru. Za sebou mají už několik představení, poprvé se ale představí na hvězdných prknech. Fin de partie, tedy Konec hry. Hru s tímto názvem irského spisovatele Samuela Becketta, který je považovaný za otce absurdního divadla, v němž zdůrazňuje bezvýchodnost lidské existence, pocit osamocení člověka ve světě, studenti nastudovali a uvedou už za pár dní, v úterý 29. května od 19.30 hodin.

Ve hře vystupuje absurdní situace současného světa, budoucnost není žádná, není ani víra ve vyšší smysl lidské existence. Divadlo D3 má za sebou již několik povedených inscenací. V roce 2012 to byla učitelská komedie Sborovna a v roce minulém bláznivá francouzská komedie Dámský krejčí, která pro velký úspěch bude mít v letošním roce obnovenou premiéru. Studenti z divadla D3 hráli prvním rokem v bývalém kině Svět. O rok později v kulturních prostorách Domu dětí a mládeže, a nyní míří na prkna první profesionální boleslavské scény.

„Tento projekt má ukázat mladým lidem, že divadlo není mrtvé a také, že to není vůbec lehké, ale naopak. Divadlo je plné dřiny, odříkání a má na svědomí i mnoho rozvrácených vztahů," říká Patrik Šimůnek, režisér inscenace, který si též po boku Václava Pátého, Dany Stehlíkové a Pavla Hůlky zahraje labilního a zotročeného sluhu Clov, který se netají tím, proč zvolil hru neveselou. „Dosud jsme dělali komedie, rozesmávali jsme publikum, nyní je chceme chytit za srdce a vzbudit v nich strach z konce světa,"dodal. Na slavnosti premiéru budou pozváni i představitelé statutárního města, ministr školství i senátor Jaromír Jermář.