Na tradiční pálení mohou zájemci dorazit například do Mladé Boleslavi na Krásnou louku, kde proběhne nejen samotné pálení, ale také bohatý doprovodný program. V rámci toho vystoupí třeba Heidi Janků a její Heidiband, nebo zpěvačka Olga Lounová s kapelou. Chybět nebude ani velkolepá ohňová show. Dopravní podnik navíc na akci i z ní vypraví speciální autobusy úplně zdarma.

Další pálení nabízejí také Kosmonosy. „Dovolujeme si vás pozvat na louku pod kopec zvaný Prasečák v Kosmonosích. Tam se letos koná pravidelný slet všech velkých i malých čarodějů a čarodějnic,“ zvou na akci pořadatelé.

Čarodějnice upálí také v Bakově nad Jizerou. O oslavu jara se postarají místní dobrovolní hasiči spolu s městem. „Program začíná ve 14 hodin projížďkou dětí v nafukovacím člunu, pokračuje soutěžemi a vyhlášením nejkrásnější čarodějnice. Vatra bude zapálena v 19.30 hodin. Občerstvení zajištěno, buřty na opékání s sebou,“ uvedla tajemnice úřadu Jiřina Štučková.

Jedna z větších čarodějných akcí proběhne v úterý také v Benátkách nad Jizerou. Tam slet proběhne na motokrosovém závodišti Kbel a to od 17 hodin. Limonáda a špekáčky pro děti budou na místě zdarma.