Mistrovství České republiky ve standardních tancích se uskutečnilo v třinecké sportovní hale. Zástupci Tanečního klubu Rytmus tu byli v hojném počtu a prezentovali se skvělými výsledky. Tím dokázali, že jejich klub se drží na špici mezi českými tanečními kluby. „Bakovský Taneční klub Rytmus měl v této nejvyšší české taneční soutěži opět několik zástupců,“ řekl Ladislav Řípa z Rytmu Bakov.

Nejlépe dopadly juniorské páry David Helikar s Pavlou Zajícovou a Vít Domorád s Aničkou Tobiášovou. Všichni se ve velké konkurenci úspěšně probojovali až do finále a skončili shodně na pátém místě. „Juniorské barvy Rytmu Bakov ještě hájili Radim Bobek s Luckou Hronovskou, kteří skončili na krásném dvanáctém místě v semifinále, a Tomáš Turek s Lenkou Kopalovou byli šestnáctí,“ doplnil Řípa.

Ze zdravotních důvodů se mistrovství v této kategorii nemohl bohužel zúčastnit nejlepší bakovský juniorský pár Michal Šimek se Z. Borskou.
„V kategorii mládež do 18 let vybojovali Adam Smotlacha s Terezou Řípovou skvělé osmé místo, když v této kategorii jsou teprve prvým rokem. Adamovi bude 16 a Tereze 14 let,“ upřesnil Ladislav Řípa.

V kategorii dospělých nad 18 let potvrdili tradičně dobrou výkonnost Pavel Mareš s Michaelou Ročejdlovou, kteří se probojovali do druhého kola.

Tanečníky čeká ještě v polovině března další mistrovství České republiky v Roudnici nad Labem v deseti tancích – tedy pěti standardních a pěti latinskoamerických, a v květnu budou obhajovat v obou disciplínách mistrovské tituly.