A budou útočit opět na nejvyšší posty, protože právě v německých soutěžích v minulých letech posbíraly řadu zlatých vavřínů.

„Skvělé výsledky máme ale také z tanečních soutěží ze samotné Káhiry, kde jsme získaly zvláštní ocenění a 1. místo. Duo našich tanečnic dokonce vybojovalo bronz v Egyptě,“ uvedla Eva Hlávková, sportovní manažerka taneční skupiny Shareefa, jež se v Mladé Boleslavi už šest let věnuje orientálním a egyptským břišním tancům.

Podzimní novinky

Letošní podzim bude v Shareefě opravdu bohatý. „Kromě tradičních orientálních tanců si u nás budou moci nováčci vyzkoušet i řadu novinek – například tančit jako bohyně Isis nebo fantazírovat s hevábnými vějíři. Přitažlivý je i tanec se šavlí nebo Tango Orient,“ vysvětlila Hlávková.

Lákavý Bollywood

Zájem tanečnic se však zvyšuje i o bollywoodský indický tanec nebo různé odnože afrických tanců.

„Bollywood seminář startuje v Shareefě už 25. září ve 13 hodin. Lektorka v něm představí jeho filosofii a základní kroky a pohyby,“ dodává sportovní managerka Shareefy.

Nezapomíná se ani na děti, které se zde mohou naučit základům tance, ale především rytmiky.

Ohnivé Flamenco

Návštěvnice Shareefy se mohou věnovat i hře na činelky, nebo zemitému folklornímu tanci. Flamenco Orient ale zůstává tím nejpřitažlivějším. „Je to vlastně taneční fůze obou dvou stylů. Flamenco Orient vzniklo propojením indických i orientálních tanců spolu s lidovými tanci Španělska. Tato forma tance je opravdovou novinkou nejen v Mladé Boleslavi, ale vlastně v celé republice,“ míní Hlávková.

Cvik dělá mistra

Oba druhy tanců se tanečnice Shareefy učí a procvičují u významných lektorů a pedagogů. I tady samozřejmě platí, že cvik dělá mistra.

Existují daná pravidla, jež se musí dodržovat – například flamencová obuv na podpatku, práce a dupy nohou, práce paží, rytmika a melodie písně a podobně. „Mám velkou radost z toho, že tento styl budeme moci více přiblížit boleslavským ženám na listopadovém semináři Mohameda Hassana, který bude otevřený i pro veřejnost,“ uzavřela sportovní manažerka Shareefy.

Na ukázky všech zmíněných stylů se boleslavská veřejnost může těšit už v listopadu, kdy ve městě proběhne Festival orientálních tanců.