Orchestr má v současné době 15 členů, dámy jsou v mírné převaze, ale hlavní slovo a taktovku v ruce má muž – letošní úspěšný absolvent gymnázia Lukáš Koudelka. Základem orchestru jsou smyčcové nástroje (housle, viola, violoncello a kontrabas), dále jsou zde zobcové a příčné flétny, klavír a bicí.

Po tříapůlměsíčním pilném nacvičování měl orchestr svou premiéru na vánoční akademii ve škole. Představil se ústřední melodií z oblíbeného amerického seriálu Hra o trůny. Dále vystoupil na jarní akademii ke Dni učitelů, doprovodil absolventy na vyřazení a v neposlední řadě se podílel na programu oslav 330 let piaristického gymnázia v Kosmonosech. Má za sebou také svůj první samostatný koncert.

Repertoár orchestru je zaměřen na modernější hudbu, filmové melodie např. Vangelis – Dobytí ráje, Jenkins – Palladio, Two Steps from Hell - Blackheart apod. Orchestr dokáže potěšit své příznivce ale i „klasikou“ jako je Intermezzo sinfonico z opery Sedlák kavalír nebo Brahmsův Uherský tanec č. 5.

Zlatým hřebem sezóny je bezesporu zájezd do Číny, na který se všichni členové moc těší. Orchestr bude od 24. července do 1. srpna reprezentovat školy, kraj i zemi na mezinárodním kulturním festivalu Chengdu International Sister Cities Youth Music Festival 2018 ve městě Chengdu v čínské provincii Sečuán. Naši studenti se mají na co těšit - během týdenního festivalu se setkají s mladými zpěváky, muzikanty a tanečníky z celého světa, ochutnají vyhlášené speciality místní kuchyně a navštíví rezervaci s pandami. Velký dík patří panu řediteli Vlastimilu Volfovi, bez jehož velké podpory by se tento zájezd nemohl uskutečnit.


LENKA VÁCLAVÍKOVÁ